ارسال به دیگران پرینت

جاده‌ خطرناک | جاده‌های خطرناک ایران

۸ جاده‌ی خطرناک در ایران که رانندگی در آنها مثل بازی با دم شیر می‌ماند! | هر لحظه سایه مرگ در این‌ جاده‌ها همراهت میکنه!

برای اطلاع از جاده‌های خطرناک ایران با ما در ادامه همراه باشید.

۸ جاده‌ی خطرناک در ایران که رانندگی در آنها مثل بازی با دم شیر می‌ماند! | هر لحظه سایه مرگ در این‌ جاده‌ها همراهت میکنه!

جاده‌های خطرناک ایران

برای اطلاع از جاده‌های خطرناک ایران با ما در ادامه همراه باشید.

آیا خود را یک راننده ماهر می دانید؟ آیا می توانید در جاده های کوهستانی پر پیچ و خم، جاده های ناهموار، یخ زده و بهمن خیز با خونسردی و حفظ آرامش رانندگی کنید؟

پس اگر آنقدر شجاع هستید که در عبور از اینگونه جاده ها هیچ ترسی به دل خود راه نمی دهید، کمربندهای خود را ببندید و با ما در این سفر مجازی همراه باشید تا شما را با خطرناک ترین جاده های ایران برای رانندگی آشنا کنیم:

1- جاده چالوس

جاده چالوس یا جاده 59 به همان اندازه که دیدنی و هیجان انگیز است، لقب خطرناک‌ترین جاده ایران را نیز یدک می کشد. اگر راننده با احتیاطی نباشید، عبور از جاده های پرپیچ و خم و باریک چالوس احتمالا برای شما خطرناک خواهد بود.

این مسیر شلوغ و پررفت و آمد به ویژه در ایام تعطیل مسافران زیادی را به خود می بیند. به غیر از وضعیت جاده، ریزش سنگ و بهمن یکی دیگر از خطراتی است که مسافران این جاده را تهدید می کند.

2- جاده اهر- تبریز

جاده اهر- تبریز با بیش از نیم قرن قدمت، یکی از مهم ترین مسیرهای تردد استان آذربایجان شرقی به حساب می آید. این جاده مسیر رفت و آمد ساکنان و فعالان اقتصادی و صنعتی بیش از 15 شهر شمال شرق آذربایجان شرقی محسوب می‌شود، اما عدم تحمل چنین بار ترافیکی توسط این جاده و مشکلات فنی و ساختاری جاده اهر- تبریز را به جاده ای مرگبار برای مسافران تبدیل کرده است، به طوری که به آن لقب «جاده وحشت» را داده اند.

3- جاده کیاسر- ساری

وضعیت فاجعه بار ماشین‌های دفن شده در سیلاب تونل ۵ جاده چالوس! | وضعیت این سمند باورنکردنیه! + ویدئو

محور کیاسر تنها محور اصلی است که ساری را به سمنان متصل می‌کند. این جاده طولانی ترین جاده جنگلی ایران است که مناظر زیبای بسیاری دارد و در هر فصل رنگ و بوی خاصی از خود برجای می گذارد. این مسیر در عین زیبایی، اغلب به دلیل برف سنگین و شرایط جاده تصادفات و حوادث جبران ناپذیری به خود می بیند. از این رو به آن لقب «جاده مرگ» را داده اند.

4- جاده اسالم- خلخال

جاده اسالم به خلخال یک مسیر 70 کیلومتری است که از شهر اسالم در استان گیلان شروع و به شهر خلخال در جنوب استان اردبیل منتهی می شود. وجود مناظر طبیعی، آبشارها، برکه‌ها، مراتع، دشت‌ها و دریاچه‌ها در این مسیر آن را به یکی از زیباترین جاده های ایران تبدیل کرده است.

این جاده در عین زیبایی خطرناک نیز هست و متاسفانه خرابی و شکستگی آسفالت ها و چاله های بی شمار در این مسیر، تردد از آن را به دغدغه ای بزرگ برای مسافران و مردم بومی تبدیل کرده است.

5- جاده همدان- کرمانشاه (گردنه اسدآباد)

گردنهٔ اسدآباد یکی از گردنه‌های معروف کوه الوند در استان همدان است که بین دو شهرستان همدان و کرمانشاه واقع شده است و ارتفاع آن به 2241 متر می رسد. ارتفاع زیاد و بارش باران و برف در این گردنه موجب دشوار شدن رانندگی در آنجا به ویژه در شب شده است.

این جاده در گذشته یکی از پرترافیک ترین و حادثه خیزترین جاده های غرب کشور بود که پس از اجرای پروژه نصب نیوجرسی در محور گردنه اسدآباد آمار تصادفات منجر به مرگ در آن به صفر رسیده است.

6- جاده هراز

جاده هراز یکی از زیباترین جاده های ایران است که تقریبا 183 کیلومتر طول دارد. این جاده از جاده دماوند به فیروزکوه در شمال شرق تهران آغاز شده و تا آمل ادامه پیدا می کند. جاده هراز دومین جاده مشهور کشور بعد از جاده چالوس است که مناطق دیدنی بسیاری مانند جاجرود، رودهن، آبعلی، گزنک، پلور و امامزاده هاشم را پیش چشم مسافران می گذارد.

جاده هراز، پرپیچ و خم و باریک است و خطر ریزش سنگ‌ نیز یکی دیگر از مواردی است که مسافران در حال عبور از این جاده را تهدید می کند. همین موضوع باعث شده تا همه ساله شاهد خبرهایی در رابطه با تصادفات جاده‌ای در این محور باشیم.  

7- جاده آستارا اردبیل (گردنه حیران)

گردنه حیران در میان جاده ارتباطی آستارا و اردبیل واقع شده است. در یک سوی این جاده جنگل و در سوی دیگر آن دره ای نسبتا عمیق قرار دارد. این جاده بسیار زیبا در فصل های پربارش، پوشیده از ابر و مه است و به پیچ های خطرناک و جاده لغزنده شهرت دارد.

از این رو توصیه می شود به ویژه در فصول پربارش نکات ایمنی را در حین رانندگی در این جاده رعایت کنید و بدون داشتن مهارت رانندگی، دل به این جاده زیبای خطرناک نزنید.

8- جاده سلفچگان - قم

محور سلفچگان- قم یکی دیگر از محورهایی است که در فهرست خطرناک ترین جاده های ایران قرار گرفته است. وجود پیچ و خم ها، چاله ها و پستی و بلندی های کوچک در این مسیر آن را به مسیری ناامن برای رانندگی به ویژه در هنگام شب تبدیل کرده است.

منبع : فرارو
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه