ارسال به دیگران پرینت

کیا رستمی | شعرهای کیا رستمی

پرفورمنس شعرهای کیارستمی‌ در موزه هنر های معاصر قرار گرفت

عوامل این جشنواره عبارت‌اند از: مهدی شادی‌زاده دبیر جشنواره و شورای سیاست‌گذاری، علیرضا شادی‌زاده شورای سیاست‌گذاری، لیلی گلستان شورای سیاست‌گذاری، لیلی خسروپناه مشاور هنری و غزاله سعادتی مدیر روابط‌عمومی و مشاور رسانه‌ای.

پرفورمنس شعرهای کیارستمی‌ در موزه هنر های معاصر قرار گرفت

جشنواره «عکس ۵» از خوانش اشعار «باد و برگ» عباس کیارستمی توسط نازنین فراهانی در بزرگداشت این هنرمند فقید و افتتاحیه این جشنواره که در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می‌شود، خبر داد. مهدی شادی‌زاده، مستندساز و دبیر جشنواره بین‌المللی «عکس ۵»، به «‌شرق‌» گفت: هر سال سعی می‌کنیم به غیر از سخنرانی افراد مشهور درباره این کارگردان بزرگ، یک تجلیل ویژه از این هنرمند داشته باشیم. سال گذشته این کار با هنر بزرگمهر حسین‌پور انجام شد. در این دوره تصمیم گرفتیم در کنار وجهه‌های هنری که عباس کیارستمی در سینما، عکاسی و گرافیک داشته، امسال یکی از بدعت‌ها و نوآوری‌های این هنرمند را که در سرودن شعر بوده است، در نظر بگیریم». او در ادامه بیان کرد: «کتاب اشعار «برگ و باد» عباس کیارستمی جزء اشعاری است که ما را با اشعار به‌شدت مینیمال مواجه می‌کند که شبیه حس‌و‌حال هایکوی ژاپنی است، اما هایکو نیست؛ چون 17‌هجایی نیست. اشعارش حس‌و‌حالی مانند اشعار فوتوریستی روسیه مثل اشعار مایاکوفسکی دارد. در نتیجه بیشتر می‌توانیم عباس کیارستمی را در اشعار و عکس‌هایش پیدا کنیم». این مستندساز خاطرنشان کرد: «در این دوره اشعار عباس کیارستمی به شکل پرفورمنس اجرا می‌شود که نازنین فراهانی خوانش این اشعار را به فارسی بر عهده دارد و بعد آزاده بختیاری این اشعار را به ایتالیایی می‌خواند و آناهیتا ایزد‌پارسا نوازنده ویلن‌سل بر‌اساس حس‌و‌حال اشعار و فضا، با موسیقی کلاسیک بداهه‌نوازی می‌کند». او در پایان گفت:

فیلم‌های ایرانی 2021 موفق در جذب مخاطبان فرانسوی | متنوع و قدرتمند

 

«همچنین حمید هادی‌نژاد، عضو نقاشان سندیکای برلین، بر‌اساس فضا المان‌هایی را بر بوم پنج‌متری به تصویر می‌کشد. این پرفورمنس در رمپ اصلی موزه هنرهای معاصر تهران در روز یکم تیرماه سال جاری هم‌زمان با سالروز تولد عباس کیارستمی برگزار می‌شود». عوامل این جشنواره عبارت‌اند از: مهدی شادی‌زاده دبیر جشنواره و شورای سیاست‌گذاری، علیرضا شادی‌زاده شورای سیاست‌گذاری، لیلی گلستان شورای سیاست‌گذاری، لیلی خسروپناه مشاور هنری و غزاله سعادتی مدیر روابط‌عمومی و مشاور رسانه‌ای.

 

به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه