ارسال به دیگران پرینت

سود سهام عدالت | واریز مرحله دوم سود سهام عدالت

آخرین خبر از واریز مرحله دوم سود سهام عدالت

آخرین خبر از واریز مرحله دوم سود سهام عدالت را در ادامه بخوانید.

آخرین خبر از واریز مرحله دوم سود سهام عدالت

آخرین خبر از واریز مرحله دوم سود سهام عدالت را در ادامه بخوانید.

وزیر اقتصاد آخرین خبر از سهام عدالت برای جاماندگان و واریز سود امسال را تشریح کرد. آیا سود سهام عدالت تا پایان اسفندماه سال جاری برای سهامداران واریز می شود؟

تکلیف سهام عدالت جاماندگان مشخص شد

مرحله نخست سود سهام عدالت سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند سال ۱۴۰۰ اواخر آذرماه امسال به حساب ۴۳ میلیون و ۷۴۰ هزار سهامدار عدالت واریز شد.

در مرحله نخست، دارندگان سهامداران عدالت ۴۵۲، ۴۹۲ و ۵۳۲ هزار تومانی به ترتیب ۵۱۰، ۵۵۵ و ۶۰۰ هزار تومان و افرادی که پرتفوی یک میلیون تومانی سهام عدالت در اختیار داشتند، مبلغ یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان سود علی‌الحساب دریافت کردند.

و قرار بر این بود سود مرحله دوم سهام عدالت به همان میزان مرحله اول تا پایان اسفندماه سال جاری واریز گردد.

آیا این واریز انجام خواهد پذیرفت؟

 بررسی‌ها نشان می‌دهد که شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پالایش نفت بندرعباس به همراه چند شرکت دیگر بخشی از سود سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه سال ۱۴۰۰ خود را به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی واریز نکرده‌اند.

بیشترین سود نقدی پرداخت نشده به سه شرکت فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس بازمی‌گردد که به ترتیب مبلغی بالغ بر ۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان، ۶ هزار میلیارد تومان و یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

به طوری که در مجموع از ۱۹ هزار میلیارد تومان سودی که هنوز پرداخت نشده، ۱۵.۲ میلیارد تومان مربوط به سه شرکت مذکور است.

همچنین احسان خاندوزی در مورد اختصاص سهام عدالت به جاماندگان و پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت، گفت: در مورد اختصاص سهام عدالت به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مصوبه‌ای را داشتیم اما مجلس اصرار داشت که به جای هیأت وزیران باید در شورای اصل ۴۴ مصوب شود. امروز عصر جلسه هیأت عالی برگزار می‌شود که تخصیص سهام عدالت به این قشر در این جلسه بررسی می‌شود که امیدواریم تا ۲۹ اسفند اجرایی شود.

خاندوزی به پرداخت سود سهام عدالت اشاره کرد و افزود: از ۳۶ شرکتی که در حوزه سهام عدالت مداخله دارند در یک مرحله پرداخت سود را در پاییز انجام دادیم. اکثر شرکت‌ها در مرحله دوم همکاری لازم را انجام دادند غیر از چند شرکت معدود مثل فولاد مبارکه و هلدینگ خلیج فارس. خاندوزی تاکید کرد: امیدواریم جمع بندی‌ها زودتر به پایان برسد و سود واریز شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴۷ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • غلام ارسالی در

   فولاد مبارکتون جارو زدن بردن نود و دو هزار میلیارد

  • حسین ارسالی در

   منتظریم

  • شهر وندم ارسالی در

   دم عیده خدا دست دهنده برکت میده

  • سربازان نور ارسالی در

  • علی اصغر نژاد نودهی ارسالی در

   باسلام من سهام عدالت ندارم جز بهزیستی و کمیته امداد نیستم فقط 400هزترتومن میگیرم جز سه دهک هستم اما ایثارگر نیستم آیا برای من سهام عدالت واریز میشه تو رو خدا به سوالم پاسخ بدید خداخیرتان دهد

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی