ارسال به دیگران پرینت

سبد معیشت | گرفتن سبد معیشت | ملاک گرفتن سبد معیشت

ملاک گرفتن سبد معیشت مشخص شد |حقوق کارگران ملاک گرفتن سبد معیشت

دستمزد باید با توجه به نرخ تورم و به‌ گونه‌ای تعیین شود که کارگران بتوانند از پس هزینه‌های حداقلی زندگی خانوار بربیایند. بنابراین برای ما سبد معیشت و محاسبه‌ی آن، اولویت اصلی است.

ملاک گرفتن سبد معیشت مشخص شد |حقوق کارگران ملاک گرفتن سبد معیشت

محمدرضا تاجیک؛نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت‌وگویی، با اشاره به برگزاری اولین جلسه کمیته مزد 1402 در روز چهارشنبه12 بهمن ماه 1401 با حضور شرکای اجتماعی گفت: خواسته کارگران مانند سال‌های قبل توجه به دو موضوع اصلی یعنی نرخ تورم و سبد معیشت است.

وی گفت: دستمزد باید با توجه به نرخ تورم و به‌ گونه‌ای تعیین شود که کارگران بتوانند از پس هزینه‌های حداقلی زندگی خانوار بربیایند. بنابراین برای ما سبد معیشت و محاسبه‌ی آن، اولویت اصلی است.

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار در ارتباط با ادعای تورم‌زا بودن دستمزد که از هفته‌های قبل توسط برخی نمایندگان و مقامات دولت مطرح شده نیز گفت: دستمزد کارگران هیچ وقت تورم زا نیست, تورم را نمی سازد بلکه دنباله‌روی تورم است؛ دستمزد هیچ زمان پیشتاز تورم نبوده و نخواهد بود؛ بنابراین معادله را برعکس متوجه شده‌اند.

وی درباره اینکه عده ای می گویند نرخ ها قرار است به شهریور 1400 برگردد گفت: ما بارها اعلام کرده ایم اگر موفق شدند و قیمت ها و تمام قیمت ها را به شهریور 1400 بازگردانند, ما به دنبال افزایش دستمزد نیستیم.

پیش‌بینی حقوق بازنشستگان و کارگران در سال 1402 | افزایش 5 میلیونی حقوق بازنشستگان!

تاجیک بیان کرد:مقرر شد نمایندگان دولتی داده های لازم برای محاسبه سبد معیشت را در جلسه بعدی ارائه دهند. با توجه به اینکه زمان زیادی تا پایان سال نداریم و با توجه به اینکه چارچوب محاسبه سبد معیشت مشخص است, داده های لازم را بیاورند تا در جلسه بررسی و بتوانیم در کوتاه ترین زمان عدد سبد معیشت را به دست آوریم تا بتوانیم وارد جلسات شورای عالی کار شویم.

پرداخت حقوق بازنشستگان به مشکل خورد + جزییات

 نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت:جلسات کمیته دستمزد 1402 از این پس سه شنبه ها ساعت 16بعد ازظهر خواهد بود.

منبع : فرتاک نیوز
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • محمدخوشرفتار ارسالی در

   فرمودیدبازنشستگان.بخوانندحال دولت.هرسال شب عید دست.خودراتادسته فروع میکندتوجیب کارکنان بازنشسته.مامیشویم کآرمنددلت چون.قرارست به ماعیدی پرداخت کنند.

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه