ارسال به دیگران پرینت

عوارض خروج از کشور ۱۴۰۲

عوارض خروج از کشور ۱۴۰۲ | جزئیات بودجه در سال ۱۴۰۲

همانطور که می‌دانید هر مسافری، چه برای مهاجرت و چه برای سفر سیاحتی و زیارتی از کشور خارج شود، موظف است عوارض خروج پرداخت کند.

عوارض خروج از کشور ۱۴۰۲ | جزئیات بودجه در سال ۱۴۰۲

همانطور که می‌دانید هر مسافری، چه برای مهاجرت و چه برای سفر سیاحتی و زیارتی از کشور خارج شود، موظف است عوارض خروج پرداخت کند. با توجه به شرایط اقتصادی کشور، در لایحه بودجه‌ای که دولت، ممکن است در نرخ عوارض خروج از کشور تغییراتی ایجاد شود. در روزهای اخیر، لایحه بودجه از سوی دولت به مجلس ابلاغ شده‌است و دولت نرخ جدید عوارض خروج از کشور برای سال ۱۴۰۲ تعیین کرده‌است.

عوارض خروج از کشور

عوارض خروج از کشور

عوارض خروج از کشور سال ۱۴۰۲

براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۲، عوارض خروج از مرزهای هوایی به‌ ازای هر نفر ۴۰۰هزار تومان تعیین شده‌است که این نرخ برای سفر دوم ۵۰ درصد و برای سفر سوم و بیشتر از ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت.

براساس جزئیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۲، در مجموع ۳ هزار و ۴۳۱ میلیارد تومان منابع از محل درآمدهای خروج از کشور در نظر گرفته شده‌است. در همین رابطه عوارض خروج برای هر نفر ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده‌است.

همچنین در لایحه بودجه، عوارض خروج زائرین حج تمتع و عمره ۱۳۲ هزار تومان تعیین شده‌است.

ارقام تعیین‌‌شده در اجزاء الف‌ و ب این‌ بند برای‌ سفر دوم به‌‌ میزان ۵۰ درصد و سفرهای‌ سوم و بیشتر به‌‌میزان ۱۰۰ درصد افزایش‌ خواهد یافت‌.

ضمنا عوارض خروج هوایی زائرین عتبات عالیات ۴۵,۰۰۰ تومان و عوارض خروج زمینی و دریایی نیز ۱۵,۰۰۰ تومان تعیین شده‌است.

عوارض خروج از کشور 1402

جدول تفصیلی عوارض خروج از کشور سال ۱۴۰۲

اگر قصد مهاجرت کاری یا تحصیلی، و نیز اخذ اقامت به شیوه‌های ثبت شرکت، سرمایه‌گذاری یا خرید ملک را دارید، توصیه می‌کنیم با توجه به زمینه مهاجرتی و اقامتی مد نظرتان، مقالات موجود در وبسایت موسسه مهاجرتی رسا را مطالعه کنید. همچنین می‌توانید با موسسه مهاجرتی رسا تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب موسسه بهره‌مند شوید. موسسه رسا آمادگی دارد تا شما را در زمینه خروج از کشور و اقامت در نقاط مختلف جهان راهنمایی و کمک‌رسانی کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی