ارسال به دیگران پرینت

خسرو شکیبایی | نامگذاری یک کوچه با نام خسرو شکیبایی

یک کوچه در تهران به نام خسرو شکیبایی به ثبت رسید

کوچه ماه در تهران به طور ناگهانی به نام خسرو شکیبایی تغییر به ثبت رسید. برای اطلاع از جزئیات و حواشی نامگذاری یک کوچه با نام خسرو شکیبایی با ما همراه باشید.

یک کوچه در تهران به نام خسرو شکیبایی به ثبت رسید

نامگذاری یک کوچه با نام خسرو شکیبایی

کوچه ماه در تهران به طور ناگهانی به نام خسرو شکیبایی تغییر  به ثبت رسید. برای اطلاع از جزئیات و حواشی نامگذاری یک کوچه با نام خسرو شکیبایی با ما همراه باشید.

 نامگذاری بعضی از خیابان‌ها و کوچه‌های تهران به نام چهره‌های فرهنگی، هنری و علمی از دوره پیشین شورای شهر تهران در دستور کار بود. البته گاهی گله‌ها و انتقادهایی هم از بابت انتخاب بعضی از کوچه‌ها و خیابان‌ها وجود داشت. با این همه، روند کلی این نامگذاری‌ها برای هموطنانی که دغدغه فرهنگ و هنر دارند، خوشحال‌کننده بوده و هست.

حالا هم در ادامه این نامگذاری‌ها، کوچه «ماه» (بین فلسطین جنوبی و برادران مظفر) به نام خسرو شکیبایی نامگذاری شده است.

نامگذاری یک خیابان به نام خسرو شکیبایی در تهران

از آنجاکه ساختمان شماره دو خانه تئاتر در این کوچه قرار دارد، در نگاه اول به نظر می‌رسد دلیل انتخاب این کوچه، این موضوع باشد. با این حال نه خانه تئاتر و نه خانواده خسرو شکیبایی از این نامگذاری خبری نداشتند.

ثبت یک کوچه به نام خسرو شکیبایی | این کوچه کجای تهران است؟

برای دریافت جزییات بیشتری در این زمینه با ایرج راد، رییس هیات مدیره خانه تئاتر و پوریا شکیبایی، پسر خسرو شکیبایی تماس گرفت ولی هر دو از این نامگذاری اظهار بی‌اطلاعی کردند.

گریه های از ته دل خسرو شکیبایی برای امام حسین(ع) + ویدئو

البته توضیح این نکته ضروری است که شورای شهر تهران تابستان سال گذشته نامگذاری کوچه «ماه» به نام خسرو شکیبایی را تصویب کرده بود ولی این موضوع به تازگی اجرایی شده است. هرچند کسی زمان دقیق اجرایی شدن آن را نمی‌داند.

منبع: همشهری
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی