ارسال به دیگران پرینت

اضطراب | اضطراب روزانه | درمان اضطراب روزانه

درمان اضطراب روزانه با این ترفند ها | اگر در طول روز اضطراب دارید این مدلی درمانش کنید

درمان اضطراب روزانه با این ترفندهای کاربردی ، اگر شما هم مدام اضطراب و استرس دارید ادامه این مطلب را بخوانید

درمان اضطراب روزانه با این ترفند ها | اگر در طول روز اضطراب دارید این مدلی درمانش کنید

درمان اضطراب روزانه با این ترفندهای کاربردی ، اگر شما هم مدام اضطراب و استرس دارید ادامه این مطلب را بخوانید

دانشکده پزشکی هاروارد گزارش کرد که باوجود در دسترس بودن درمان‌ها و داروها برای اضطراب، تنها حدود یک سوم بیمارانی که این اختلال را دارند واقعاً به دنبال  درمان  هستند 

برای کسانی که به دنبال مهار اضطراب خود هستند، برخی تغییرات ساده در  رژیم غذایی  وجود دارد که ممکن است به جلوگیری از برخی علائم کمک کند.

بلایی که تا صبح بیدار ماندن به سر بدن می‌آورد!

اعتقاد بر این است که کربوهیدرات‌های پیچیده مانند غلات کامل، کینوا و بلغور جو دوسر سطح سروتونین را در  مغز  افزایش می‌دهند. علاوه بر این، شروع روز خود با یک  صبحانه  غنی از پروتئین نیز ممکن است به کاهش برخی از علائم اضطراب کمک کند.

خوردن تخم‌مرغ در وعده صبحانه می‌تواند برای افرادی که با اضطراب دست و پنجه نرم می‌کنند مفید باشد زیرا تخم‌مرغ حاوی تریپتوفان، اسید آمینه‌ای است که به تولید سروتونین کمک می‌کند.

نتایج تحقیقی در سال ۲۰۲۱ نشان داد که سطوح پایین پروتئین و تریپتوفان که هر دو در تخم‌مرغ یافت می‌شوند ممکن است در سطوح بالاتر اضطراب نقش داشته باشند.

علاوه بر این، شواهدی وجود دارد که از ارتباط بین کمبود ویتامین دی و اضطراب حمایت می‌کند. یک تخم‌مرغ بزرگ حاوی ۶ درصد از مقدار توصیه شده روزانه ویتامین دی است.

مطالعه‌ای در سال ۲۰۰۹ که در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شد نشان داد که سطوح پایین کولین ممکن است با افزایش علائم اضطراب مرتبط باشد.

تحقیقات بیشتری برای تعیین کامل اثربخشی تخم‌مرغ در برابر اضطراب همچنین غذا به عنوان ابزار اصلی مدیریت علائم اضطراب مورد نیاز است با این حال، افزودن غذاهای سالم به رژیم غذایی می‌تواند از سلامت جسمی و روانی شما حمایت کند.

اگر احساس می‌کنید که علائم اضطراب را تجربه می‌کنید، با پزشک خود تماس بگیرید تا بهترین گزینه‌های ممکن را برای مدیریت علائم با شما در میان بگذارد.

منبع: فرتاک نیوز
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی