خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

کنکور | آزمون کنکور | آزمون کنکور ۱۴۰۲

در آزمون کنکور سراسری 1402 چه می‌گذرد ؟

در آزمون کنکور 1402 چهار داوطلب 13 ساله شرکت کرده‌اند.برای اطلاع از اخبار آزمون کنکور سراسری در ادامه این خبر باما همراه باشید.

در آزمون کنکور سراسری 1402 چه می‌گذرد ؟

در آزمون کنکور 1402 چه می‌گذرد ؟ 

 در آزمون کنکور 1402 چهار داوطلب 13 ساله شرکت کرده‌اند.برای اطلاع از اخبار آزمون کنکور سراسری در ادامه این خبر باما همراه باشید.

علیرضا کریمیان، مدیر روابط عمومی سازمان سنجش گفت: تا کنون بیش از ۹۳۳ هزار داوطلب نسبت به مشاهده کارت و دریافت آن اقدام کرده اند.۴ داوطلب ۱۳ ساله جوان‌ترین و یک فرد ۷۸ ساله مسن‌ترین شرکت کنندگان در این دوره از کنکور سراسری هستند.

در آزمون کنکور 1402 چه می‌گذرد ؟ | سوالات کنکور لو رفت

کریمیان بیان کرد: کارت ورود به جلسه آزمون مرحله اول کنکور ۱۴۰۲، پیش از موعد اعلام شده بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت. داوطلبان تا پایان  دیشب ۲۸ دی فرصت داشتند  برای دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند.

او افزود: آزمون گروه علوم‌تجربی ساعت ۸ صبح پنج‌شنبه ( ۲۹ دی) آغاز می‌شود. داوطلبان گروه زبان‌های خارجی نیز عصر روز پنج‌شنبه (۲۹ دی) در آزمون ورود به دانشگاه‌ها شرکت می‌کنند و این آزمون ساعت ۱۴:۳۰ آغاز می‌شود. آزمون گروه آزمایشی ریاضی‌فیزیک و علوم‌انسانی ساعت ۸ صبح جمعه( ۳۰ دی) آغاز می‌شود و داوطلبان گروه هنر ساعت ۱۴:۳۰ همان روز رقابت خود را آغاز می‌کنند.

با اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد دفترچه‌ها و پاسخ‌نامه‌های کنکور ۱۴۰۲ نسبت به سال‌های گذشته افزایش قابل توجهی داشته است. پس از حذف دروس عمومی در کنکور و تاثیر ۴۰ درصدی سوابق تحصیلی، ساختار دفترچه‌های آزمون ورود به دانشگاه‌ها، تغییر دیگری بود که سازمان سنجش از آن رونمایی کرد. بر همین مبنا داوطلبان در زمان برگزاری آزمون، چند دفترچه و پاسخ‌نامه مخصوص هر دفترچه را دریافت می‌کنند.
داوطلبان گروه علوم‌تجربی که بهیاری را انتخاب نکرده‌اند دفترچه چهارم این گروه آزمایشی را دریافت نمی‌کنند و در این صورت تعداد پرسش‌ها ۱۵۵ مورد می‌شود و زمان پاسخگویی ۲۰ دقیقه کاهش می‌یابد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی