ارسال به دیگران پرینت

کمردرد | کمردرد در مردان

شایع ترین علت کمر درد در مردان یافت شد | علت کمر درد مردان بعد از رابطه جنسی

چرا مردان بعد از رابطه جنسی دچار کمر درد میشوند ؟

شایع ترین علت کمر درد در مردان یافت شد | علت کمر درد مردان بعد از رابطه جنسی

چرا مردان بعد از رابطه جنسی دچار کمر درد میشوند ؟

بیشتر اوقات رابطه جنسی احساس خوبی دارد، بنابراین وقتی بعد از مقاربت در ناحیه کمر خود احساس درد می‌کنید، می‌تواند ناراحت کننده باشد. برای برخی از مردان، این درد می‌تواند باعث اضطراب عملکرد شود و ممکن است علاقه و لذت را در طول مقاربت کاهش دهد. علل درد بسته به سلامت جنسی و سلامت عمومی فرد متفاوت است، اما یکی از شایع‌ترین دلایل آن بیماری به نام پروستاتیت است که درصدی از مردان جهان را می‌تواند تحت تاثیر قرار دهد.

دلایل ارضا نشدن مردان در رابطه جنسی | همه چیز درباره آنورگاسمی مردان یا سندرم کوفیان

شایع ترین علت  کمردرد در مردان بعد از نزدیکی

علت کمردرد در مردان بعد از نزدیکی به موارد زیر وابسته است:

پروستاتیت

غده پروستات مردان مایعی را تولید می‌کند که منی را احاطه کرده که برای باروری مردان ضروری است. هنگامی که بافت پروستات ملتهب می‌شود، باعث التهاب پروستات می‌شود. علائم شایع پروستاتیت درد یا درد مزمن مکرر است که معمولاً بر موارد زیر تأثیر می‌گذارد:

    پایین کمر

آلت تناسلی

    قسمت مرکزی پایین شکم و لگن

    پرینه – فضای بین کیسه بیضه و مقعد

پروستاتیت حاد معمولا زمانی ایجاد می‌شود که باکتری از دستگاه ادراری وارد پروستات شود. در پروستاتیت مزمن، دلایل عفونت کمتر مشخص است. از آنجایی که عفونت‌های دستگاه ادراری (UTIs) و عفونت‌های مقاربتی (STIs) می‌توانند باکتری‌ها را وارد پروستات کنند، بسته به سن و سابقه جنسی مرد، عوامل خطر اصلی هستند.

بسته به نوع باکتری که باعث عفونت شده است، معمولاً آنتی‌بیوتیک‌ها برای  درمان  پروستاتیت تجویز می‌شوند. داروهای ضد‌التهاب و ضد درد نیز می‌توانند کمک کنند. پزشک ممکن است تصویربرداری را برای تعیین اینکه آیا مسائل اضافی مانند آبسه ممکن است مانع بهبودی شود توصیه کند. حتی پس از درمان، هنوز ممکن است برای هفته‌ها یا حتی ماه‌ها فرد احساس ناراحتی کند.  پزشک  در این موارد ورزش‌هایی را توصیه کند که می‌تواند به توانبخشی یا آرامش در لگن کمک کند.

اضطراب جنسی چیست ؟ | تاثیر اضطراب جنسی روی رابطه جنسی چگونه است ؟

علت کمردرد در مردان بعد از نزدیکی

دلایل دیگر درد بعد از رابطه جنسی

حالی که پروستاتیت ممکن است یکی از شایع‌ترین دلایلی باشد که مردان پس از فعالیت جنسی احساس ناراحتی می‌کنند، اما این تنها دلیل نیست. در اینجا شش مورد دیگر وجود دارد:

بیماری پیرونی یا انحنای آلت تناسلی. هنگامی که بافت اسکار فیبری روی آلت تناسلی تشکیل می‌شود، می‌تواند باعث نعوظ‌های دردناک شود. این می‌تواند منجر به اختلال نعوظ، استرس، اضطراب و گاهی کوتاه شدن آلت تناسلی شود. پیرونی یک بیماری شایع و غیرسرطانی است و می‌توان آن را با داروهای مسکن مانند NSAIDها، تزریق‌هایی که پس از برطرف شدن درد بافت اسکار را تجزیه می‌کنند، یا حتی اگر اختلال نعوظ را نیز تجربه می‌کنید، با جراحی درمان کرد.

شکستگی آلت تناسلی. Tunica albuginea غلاف لاستیکی بافت زیر پوست آلت تناسلی است که به آلت تناسلی اجازه می‌دهد تا در طول نعوظ عرض و طول افزایش یابد. گاهی اوقات این بافت ممکن است پاره شود که علتی اورژانسی است و احتمالا فرد به جراحی نیاز دارد. مراقبت سریع از این عارضه می‌تواند از مشکلات دائمی و بیشتر سلامت ادراری و جنسی جلوگیری کند.

پوست ختنه گاه بیش از حد سفت. اگر ختنه نشده‌اید، سر آلت تناسلی با بافتی به نام پوست ختنه گاه پوشیده شده است. به طور معمول، این بافت در طول مقاربت جمع می‌شود. اما اگر پوست ختنه گاه بیش از حد سفت دارید، وضعیتی به نام فیموز، پوست ختنه گاه نمی‌تواند جمع شود زیرا پوست خیلی سفت است و باعث درد می‌شود. با گذشت زمان، اصطکاک این حرکت می‌تواند باعث پارگی یا التهاب یا عفونی شدن آن شود. در صورت تداوم درد، درمان ممکن است شامل کرم استروئیدی یا ختنه شود.

بیضه نهفته یا نزول نکرده. این یک علت غیرعادی درد ناشی از رابطه جنسی است، اما ممکن است اتفاق بیفتد. در هفته‌های آخر قبل یا بلافاصله پس از تولد، بیضه‌ها معمولاً از ناحیه شکم به داخل کیسه بیضه، پوست زیر آلت تناسلی، فرود می‌آیند. وقتی این اتفاق نمی‌افتد، به آن بیضه نزول نکرده می‌گویند. این می‌تواند منجر به درد فشردگی در حین رابطه جنسی شود، به خصوص اگر بیضه در کشاله ران یا پایین شکم قرار گرفته باشد. جراحی رایج‌ترین روش درمانی است و به طور کلی شامل برداشتن بیضه است.

فتق کشاله ران. این می‌تواند زمانی اتفاق بیفتد که بافت از طریق یک نقطه ضعیف بین پایین شکم و ران شما بیرون بزند، معمولا اگر سوراخی در دیواره عضلانی وجود داشته باشد که باید در بدو تولد بسته می‌شد. شایع‌ترین علامت برآمدگی یا توده ای است. این باعث درد در ناحیه کشاله ران، به ویژه در هنگام فعالیت‌های فشاری، از جمله مقاربت می‌شود.

بافت اسکار از درمان‌های قبلی. اگر عمل جراحی انجام داده‌اید و بافت زخم در نزدیکی شکم، لگن یا پرینه شما قرار دارد، ممکن است باعث ایجاد ناراحتی یا درد در حین یا بعد از رابطه جنسی شود. عفونت‌های قبلی، تروما یا آسیب‌های دیگر نیز می‌توانند بافت اسکار یا آسیب‌های عصبی را بر جای بگذارند. موارد بافت اسکار سطحی ممکن است با جراحی درمان شود، در حالی که جای زخم جزئی ممکن است با مرهم موضعی برای شل‌شدن بافت درمان شود. درمان درد مزمن عمیق لگن و اسکار عصبی می‌تواند دشوار باشد و به طور کلی شامل توانبخشی فیزیکی لگن و مدیریت درد شود.

اگر فقط یک بار در حین یا بعد از رابطه جنسی احساس درد می‌کنید، ممکن است فقط یک رگ به رگ شدن عضله یا یک بیماری خفیف باشد که خود به خود بهبود خواهد یافت. اما اگر به طور منظم دردهای مرتبط با مقاربت دارید، باید با پزشک خود صحبت کنید.

پزشک خود صحبت کنید. این می‌تواند سخت باشد، زیرا برخی افراد از صحبت در مورد رابطه جنسی خجالت می‌کشند. اما باید بفهمید که کدام موقعیت‌های جنسی ممکن است برای کمر فرد خوب یا بد باشد. برخی از مشکلات کمر هنگام خم شدن به جلو باعث درد می‌شوند. برخی دیگر هنگامی که فرد کمر خود را قوس می‌دهد باعث ایجاد مشکل می‌شود. فقط به یاد داشته باشید که افراد زیادی هستند که از پزشکان از این قبیل سوالات را می‌پرسند و می‌توانند نکاتی را به شما ارائه دهند که ممکن است به فرد کمک کند.

با شریک خود صحبت کنید. شریک زندگی شما احتمالاً نمی‌داند که چه چیزی به فرد آسیب می‌زند و چه چیزی نمی‌تواند. بهتر است فرد با او صحبت کند. و اگر فکر درد در حین رابطه جنسی فرد را می ترساند، باید در مورد آن نیز صحبت کنید. در مورد اینکه کدام موقعیت برای فرد راحت است و کدام حرکات راحت نیست باید صحبت کنید.

رابطه را آهسته پیش ببرید. رابطه جنسی مانند ورزش است، ابتدا گرم کردن و کشش مهم هستند. دوش آب گرم می‌تواند به شل شدن عضلات کمک کند. ماساژ می‌تواند تسکین دهنده باشد. بسیاری از افراد از یوگا برای کشش آرام عضلات خود استفاده می‌کنند. هنگامی که برای داشتن رابطه جنسی آماده هستید، حرکات خود را آهسته و ملایم نگه دارید.

آماده باشید تا چیزهای جدید را تجربه کنید. ممکن است لازم باشد موقعیت‌هایی را امتحان کنید که قبلاً هرگز آن را انجام نداده‌اید. ممکن است لازم باشد از یک زیرانداز سفت‌تر از تشک خود استفاده کنید، شاید یک فرش نرم خوب روی زمین یا حتی یک صندلی محکم. یا رابطه جنسی دهانی برای برخی آسان‌تر از مقاربت باشد.

اگر درد دارید، بس کنید. البته انجام این کار بدیهی به نظر می‌رسد، اما وقتی همه چیز پرشور می‌شود، کنترل کردن آن دشوار است. سعی کنید روند آن را آهسته نگه دارید تا اگر کمرتان شروع به درد کرد بتوانید فورا آن را متوقف کنید.

منبع: فرتاک نیوز
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی