ارسال به دیگران پرینت

تمساح | عکس تمساح ۱۵ تنی

تصاویر بزرگ ترین تا کوچک ترین حیوانات باستانی ماقبل از تاریخ | چه خوب که منقرض شدن! + عکس

گاهی اوقات بهتر است از وجود برخی حیوانات اطلاعی نداشته باشیم؛ در حالی که ما به دیدن گربه‌ها، سگ‌ها، راکون‌ها و گاه به گاه خرس یا مار بسته به موقعیت مکانی عادت کرده‌ایم، این واقعیت که این حیوانات واقعاً وجود داشته‌اند می‌تواند برای ما دشوار باشد.

تصاویر بزرگ ترین تا کوچک ترین حیوانات باستانی ماقبل از تاریخ | چه خوب که منقرض شدن!  + عکس

عکس تمساح 15 تنی 

 این گزارش فهرستی از حیوانات ترسناک منقرض شده در مقابل حیوانات زنده است.

معمولاً ما انقراض حیوانات را جشن نمی‌گیریم، اما در این مورد، ممکن است همه ما راحت‌تر بخوابیم، چراکه می‌دانیم این موجودات راه نمی‌روند، شنا نمی‌کنند یا در اطراف پرواز نمی‌کنند.

گربه‌های شمشیردندان

عکس | از تمساح 15 تنی تا حشرات غول‌پیکر؛ حیوانات باستانی چقدر ترسناک بودند؟

به گزارش نشنال جئوگرافیک، این حیوانات برای اولین بار ۲ میلیون سال پیش در آمریکای شمالی و جنوبی ظاهر شدند.

منطقی است که فرض کنیم این گربه‌های دندانه‌دار شبیه به گربه‌هایی هستند که امروزه می‌شناسیم، مانند شیرها و ببرها، اما آنها بسیار متفاوت هستند. Sabertooths دم کوتاه و بدنی سنگین و عضلانی داشت. نشنال جئوگرافیک توضیح داد که ویژگی‌های فیزیکی آن‌ها به آن‌ها کمک می‌کرد تا به‌جای تعقیب، کمین کنند و بر روی طعمه‌شان هجوم ببرند.

یک واقعیت جالب (و ترسناک) این است که دانشمندان در واقع هدف نیش های بزرگ این گربه ها را نمی دانند.

مگالودون

عکس | از تمساح 15 تنی تا حشرات غول‌پیکر؛ حیوانات باستانی چقدر ترسناک بودند؟

مگالودون اساسا یک کوسه بزرگ و قاتل بود. به گفته نشنال جئوگرافیک، وزن این حیوان ماقبل تاریخ به اندازه ۳۰ کوسه بزرگ سفید (۵۰ تا ۷۵ تن) بوده‌است و ۴۰ تا ۶۰ فوت طول داشت.

مگالودون ها دهان و دندان های بزرگی داشتند. نشنال جئوگرافیک توضیح داد که یکی از بزرگترین دندان های مگالودون که تا به حال پیدا شده است، طول یک کنترل تلویزیون بود. یک واقعیت جالب دیگر در مورد این کوسه‌های بسیار بزرگ این است که نیروی نیش آن‌ها از T-Rex قوی‌تر بود آن‌هم نزدیک به ۳ برابر.

مگانئورا

عکس | از تمساح 15 تنی تا حشرات غول‌پیکر؛ حیوانات باستانی چقدر ترسناک بودند؟

حتی ایده یک حشره غول پیکر نیز ناراحت کننده است و به گفته نشنال جئوگرافیک، این حشرات غول پیکر در گذشته به دلیل وجود اکسیژن اضافی در جو رایج بودند. مگانئوراها شبیه سنجاقک‌ها به نظر می‌رسیدند -اما خیلی خیلی بزرگتر و ظاهراً این حشره شکارچی مربوط که نزدیک به ۳۰۰ میلیون سال پیش می‌زیسته، دارای طول بال ۸۰ سانتی‌متر بوده است!

جوزف آرتیگازیا

عکس | از تمساح 15 تنی تا حشرات غول‌پیکر؛ حیوانات باستانی چقدر ترسناک بودند؟

احتمالاً فکر می کنید جوندگان بسیار بزرگی را در شهر خود دیده اید، اما آن بچه های کوچک در مقایسه با Josephoartigasia چیزی نیستند. در اصل، این حیوان منقرض شده یک موش بسیار بزرگ است. به گفته نشنال جئوگرافیک، در واقع، این بزرگترین جونده ای است که تاکنون ثبت شده است و حدود ۹۹۷ کیلوگرم وزن داشت!

سارکوسوچوس

عکس | از تمساح 15 تنی تا حشرات غول‌پیکر؛ حیوانات باستانی چقدر ترسناک بودند؟

به گفته دانشگاه شیکاگو، کروکودیل ها به اندازه کافی ترسناک هستند، اما حدود ۱۱۰ میلیون سال پیش، بسیار ترسناک تر بودند. سارکوسوچوس برای اولین بار در نیجر، آفریقا کشف شد و به دلیل جثه بزرگ، دندان های تیز و فک قدرتمندش، یک شکارچی برتر بود.

کانال یوتیوب بی بی سی، بی بی سی Earth Unplugged، سارکوسوچوس را به عنوان بزرگترین تمساح جهان توصیف کرد که ۱۲ متر طول و ۱۵ تن وزن دارد. این حیوان می‌توانست هم در آب و هم در خشکی شکار کند و به این ترتیب به یک شکارچی بسیار سازگار تبدیل شده است.

منبع : خبر آنلاین
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه