ارسال به دیگران پرینت

نفوذ اطلاعاتی امارات | محرمانه‌های نفوذ اطلاعاتی امارات

جزییاتی از محرمانه‌های نفوذ اطلاعاتی امارات

تلاش‌های امارات متحده عربی برای هدایت سیاست خارجی ایالات متحده در راستای منافع ملی کشورهای خلیج فارس به یک چالش امنیتی برای واشنگتن تبدیل شده است.

تلاش‌های امارات متحده عربی برای هدایت سیاست خارجی ایالات متحده در راستای منافع ملی کشورهای خلیج فارس به یک چالش امنیتی برای واشنگتن تبدیل شده است.

مقوله ای که امروز بیش از هر زمان دیگر مورد توجه شورای اطلاعات ملی این کشور قرار گرفته است.

درست است که تلاش های امارات برای هدف قرار دادن سیاست ایالات متحده به یکی از نگرانی امنیت ملی در جامعه اطلاعاتی آمریکا تبدیل شده است با این همه بر اساس گزارش جان هادسون، خبرنگار واشنگتن‌پست، بررسی دقیق چنین مستندی از سوی سازمان های اطلاعاتی بسیار غیرمعمول است چرا که نهادهای مربوطه موظف هستند بر تهدیدهای خارجی تمرکز کرده و معمولا از مشارکت در فعالیت هایی که می توانند در قاب مطالعه سیاست ایالات متحده یا مقام های این کشور قلمداد شود، اجتناب کنند.

رسپانسیبل استیتکرفت با استناد به گزارش هادسون که براساس گفتگو با منابع ناشناس که اسناد طبقه بندی شده را مطالعه کرده‌اند، در این باب نوشت که فعالیت‌های پوشش داده شده در این گزارش توسط سه چهره‌ای که متن آن را مطالعه کرده‌اند برای واشنگتن‌پست تبیین شده که به فعالیت‌هایی چون تلاش‌های غیرقانونی و قانونی برای هدایت سیاست خارجی ایالات متحده در راستای منافع خودکامگان عرب حاشیه خلیج فارس اشاره شده است. به گفته این افراد، خیز امارات برای هدف قرار دادن سیاست ایالات متحده از طریق سوء استفاده از آسیب‌پذیری‌های حاکمیت آمریکا و با تکیه بر کمک‌های کمپینی، شرکت‌های لابی قدرمند و اجرای قوانین افشاگرانه که با هدف مقابله با مداخله دولت های خارجی تعرف شده، اجرایی شده است.

منبع: ايسنا
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی