ارسال به دیگران پرینت

درگذشت | درگذشت ابوالقاسم حسینجانی | فوت ابوالقاسم حسینجانی

شاعر و نویسنده معروف درگذشت

نویسنده معروف ابوالقاسم حسینجانی امروز در سن ۷۳ سالگی درگذشت

نویسنده معروف ابوالقاسم حسینجانی امروز در سن ۷۳ سالگی درگذشت 

ابوالقاسم حسینجانی، شاعر و نویسنده، ساعاتی پیش در سن ۷۳ سالگی درگذشت. از او کتاب‌های متعددی چون "حسین(ع) احیاگر آدم" منتشر شده است.

زنده‌یاد  ابولقاسم حسینجانی در ۱۲ شهریور ۱۳۲۸ در بندرانزلی دیده به جهان گشود. فعالیت در مطبوعات را از سال ۱۳۴۰ با فروش روزنامه آغاز کرد. 

اولین‌بار در سن 12 سالگی شعری طولانی سرود: "برگی از اوراق دیگر شد شکسته / بار دیگر شاخه‌ای از شاخه‌هایم...". وی با اتمام مقطع دبیرستان در رشته ریاضی و اخذ دیپلم در سال 1347 موفق به ورود به دانشگاه شد. علی‌الرغم علاقه شخصی وی به تحصیل در رشته پزشکی که برگرفته از مطالعات مفصلش در ارتباط با ابوعلی سینا بود اما در نهایت وی در دانشکده فنی دانشگاه تبریز تحصیلات را تا مقطع فوق لیسانس ادامه داد.

طی سال‌های 56 و 57 که زمان شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران بود، کتاب "حسین (ع) احیاگر آدم" را منتشر ساخت.

 

از دیگر آثار او می‌توان به "جغرافیای رازها (مجموعه شعر عاشورایی)"، "عشق کبریت نیست که بی خطرش را بسازند"، "آزادسازی انسان و جهان در اندیشه‌های راهبردی پیامبر" و "دور بهار را، سیم خاردار، نمی‌شود کشید" اشاره کرد. 

مرحوم حسینجانی در مقطعی از زندگی نیز به انجام فعالیت‌های سیاسی اشتغال داشت که از این جمله می‌توان به نمایندگی مردم انزلی در اولین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد. 0r4EUyuxVzAK

منبع: دنیای اقتصاد
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی