ارسال به دیگران پرینت

حنانه کیا | مراسم چهلم حنانه کیا

در مراسم چهلم حنانه کیا چه گذشت؟ | بیانیه‌ی جنجالی والدین حنانه کیاکجوری

در مراسم چهلم حنانه کیاکجوری چه گذشت؟

ایرنا نوشت: مراسم چهلمین روز حنانه کیاکجوری یکی از کشته‌شدگان اغتشاشات اخیر عصر روز چهارشنبه بدون هیج مورد خاصی در مسجد محل سکونت وی در منطقه کرکرودسر نوشهر برگزار شد.

این مراسم با حضور شماری از اهالی و اقوام این مرحومه در مسجد کرکرودسر نوشهر برگزار شد، البته عده ای اغتشاشگر سعی داشتند که این مراسم را به آشوب بکشانند که با هوشیاری و دخالت مردم ناکام ماندند.

هم اکنون شهر نوشهر آرام است و تردد خودروها و زندگی عادی مردم در جریان است و موارد خاصی گزارش نشده است.

حضور نیروهای امنیتی و انتظامی برای جلوگیری از هرگونه آشوب توسط اغتشاشگران در سطح خیابان های شهر مشاهده می شود.

سرهنگ اکبر درویشی فرمانده انتظامی نوشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مراسم چهلم حنانه کیاکجوری بدون این که کسی دستگیر یا زخمی یا کشته شود به نحو احسن برگزار شد.

وی بیان کرد: البته عده ای اغتشاشگر سعی داشتند این مراسم را به آشوب بکشانند که با دخالت و هدایت نیروهای امنینی و انتظامی به نیاتشان دست نیافتند.

والدین حنانه کیاکجوری یکی از جانباختگان اغتشاشات اخیر در نوشهر ماه گذشته با صدور بیانه ای، اغتشاش از سوی عده ای از آشوبگران فتنه گر که موجب برهم زدن امنیت مردم، مصدوم و کشته شدن تعدادی از هموطنان در این شهر شد را محکوم کرده بودند.

در این بیانیه این والدین آمده است: همواره دلداده آیین محمدی و انقلاب اسلامی هستیم و اغتشاشات اخیر و هرگونه مداخله خارجی را محکوم می‌کنیم.

این بیانیه افزوده است: مردم شریف و مسلمان ایران همانطور که مستحضر هستید متاسفانه برای نوبتی دیگر، انتقادی که باید به نحوی معقول و نجیبانه عرضه می شد، متاسفانه این اعتراض با همراهی سوء استفاده کنندگان بیگانه به اغتشاش کشیده شد.

والدین حنانه کیاکجوری در این بیانیه خاطرنشان کردند: با شعله گرفتن آن افساد ها، احراق ها و خشونت ها فرزند دلبندمان مرحومه حنانه کیاکجوری مظلومانه و بی گناه جان باخت.

آنان اظهارداشتند: طی این مدت در کنار محبت ها و همدردی هایی که از سوی مسوولان و آحاد ملت ایران شاهد بودیم و خاک پای شان هستیم، اما شاهد مداخله گری مقام های رسمی کشورهایی بوده ایم که سال ها دستشان به ترور انسانی و اقتصادی ملت ما آلوده است تا از سفر آسمانی حنانه و بردن نام دختر عزیزمان به مطامع سیاسی خویش برسند.

این والدین به صراحت اعلام کردند مانند گذشته و تمامی دوران انقلاب، که این خانواده با دادن شهید و آزاده در راه دین و وطن، دلدادگی اش را به آیین محمدی و انقلاب اسلامی مشق نموده، حقوق حقه فرزند عزیزمان و خونخواهی او را از مراجع رسمی نظام جمهوری اسلامی ایران پیگیری کرده و بر اساس قوانین بین المللی، با هرگونه مداخله خارجی در این خصوص مخالف هستند.

منبع: ایرنا
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی