ارسال به دیگران پرینت

استخدام | استخدام نظافتچی | نظافتچی منزل

نکات مهمی که هنگام استخدام نظافتچی برای منزل باید در نظر داشته باشید

امروزه با وجود نرم‌افزارهای جدید، قیمت‌های مقرون به صرفه و داشتن چندین شغل برای گذران زندگی استخدام یک نظافتچی امری ضروری محسوب می‌شود.

نکات مهمی که هنگام استخدام نظافتچی برای منزل باید در نظر داشته باشید

نکات مهمی که هنگام استخدام نظافتچی برای منزل باید در نظر داشته باشید

امروزه با وجود نرم‌افزارهای جدید، قیمت‌های مقرون به صرفه و داشتن چندین شغل برای گذران زندگی استخدام یک نظافتچی امری ضروری محسوب می‌شود.

اگر تا به حال نظافتچی منزل استخدام نکرده‌اید و قوانین مربوط به آن را نمی‌دانید در این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

بودجه خود را مشخص کنید

بسیاری از ارائه دهندگان خدمات نظافتی به منظور جلب مشتری برای افرادی که اولین بار از خدمات آن‌ها استفاده ‌کنند تخفیف قائل می‌شوند و این بسیار وسوسه‌انگیز است. اگر قصد دارید که دوهفته یک‌بار یا ماهانه از خدمات نظافت در منزل بهره ببرید بهتر است از قبل بودجه خود را مشخص کنید. 

با نظافتچی خود در ارتباط باشید

معمولا قبل از رسیدن نظافتچی، شرکت مربوطه از قبل از طریق تماس یا پیامک شما را مطلع می‌کند. با نظافتچی در تماس باشید و در مورد جزئیات خانه و نحوه دسترسی به منزل به او توضیح دهید. مثلا اگر حیوان خانگی دارید و نظافتچی شما آسم یا آلرژی داشته باشد باید حتما از قبل او را باخبر کنید. برخی افراد به همراه خود جارو، تی و محلول‌های پاک‌کننده می‌آورند اما برخی دیگر این کار را انجام نمی‌دهند و شما باید از قبل از آن‌ها سوال کنید تا اگر چیزی نیاز دارند برایشان تهیه کنید.

باید او را از اولویت‌های خود مطلع کنید. مثلا اگر تمیزی حمام نسبت به آشپزخانه از اهمیت بیشتری برخوردار است به او اطلاع دهید و انتظارات خود را قبل از اینکه باعث ایجاد مشکل و سوءتفاهم شود به او بگویید.

منزل خود را آماده کنید

نیازی نیست که تمام خانه را قبل از رسیدن نظافتچی تمیز کنید این کاری است که او انجام می‌دهد و به همین علت استخدام شده است. اما می‌توانید با انجام برخی امور به آن‌ها کمک کنید تا بیشتر روی جزئیات متمرکز شوند.

کمی خانه را مرتب کنید

 اگر می‌توانیداسباب‌بازی‌ها، وسایل ریز و وسایل اضافی را از روی سطوح مختلف جمع‌آوری کنید تا نظافتچی بخش عمده از وقت خود صرف سامان‌دهی وسایل شما نکند و بیشتر به نظافت بپردازد.

ظروف کثیف و باقی مانده غذا را جمع کنید

بیشتر نظافتچی‌ها ظرف‌ها را نمی‌شویند و باقی مانده غذا را جمع نمی‌کنند اما سینک و میزها را تمیز می‌کنند. بهتر است که از قبل داخل سینک ظرفی نگذارید و باقی مانده غذا را جمع کنید. اگر به دلایلی نتوانستید آن‌ها را جمع کنید بهتر است از قبل به او اطلاع دهید.

اقلام شکستنی و حساس را در مکانی امن قرار دهید

اگر مجسمه گران‌قیمت و یا یادگار خانوادگی دارید که برای شما بسیار باارزش است بهتر است آن را قبل از رسیدن نظافتچی در مکانی امن قرار دهید. حادثه خبر نمی‌کند.

حیوان خانگی‌تان را از نظافتچی دور نگه دارید 

حیوانات خانگی خود را درون سبد و یا جعبه مخصوص نگهداری حیوانات خانگی و یا اتاقی که نمی‌خواهید تمیز شود بگذارید و از قبل در مورد داشتن حیوان خانگی و جایی که قرار است نگهداری شود به نظافتچی بگویید.

(استفاده از مطالب اختصاصی 55آنلاین بدون ذکر منبع ممنوع است.)

منبع : ۵۵ آنلاین
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه

    تبلیغات متنی