ارسال به دیگران پرینت

سم | سم زنبور عسل | سم زنبور عسل و سرطان سینه

زهر زنبور عسل و درمان سرطان سینه! | زهر زنبور عسل، تمام سلولهای سرطانی را می‌کشد!

سرطان یکی از بیماری‌هایی است که با وجود اینکه سال‌هاست دانشمندان برای پیدا کردن درمان قطعی آن تلاش می‌کنند، باز هم پیچیده و ناشناخته است و سالانه جان هزاران نفر از مردم در سراسر جهان را می‌گیرد.

زهر زنبور عسل و درمان سرطان سینه! | زهر زنبور عسل، تمام سلولهای سرطانی را می‌کشد!

سم زنبورعسل فعال شدن گیرنده فاکتور رشد را در سرطان سینه سرکوب می‌کند

سرطان یکی از بیماری‌هایی است که با وجود اینکه سال‌هاست دانشمندان برای پیدا کردن درمان قطعی آن تلاش می‌کنند، باز هم پیچیده و ناشناخته است و سالانه جان هزاران نفر از مردم در سراسر جهان را می‌گیرد. هر چند وقت یک بار درباره درمان سرطان راه حل‌های مختلفی ارائه می‌شود و بعضی از انواع آن نیز تا حد قابل توجهی قابل درمان هستند. اما هنوز انواعی از سرطان وجود دارد که باعث مرگ انسان‌ها می‌شود. دانشمندان در تلاش‌اند تا با آزمایش داروهای گیاهی و شیمیایی درمان قطعی این بیماری مهلک را پیدا کنند. 

با وجود دهه‌ها مطالعه، مکانیسم‌های مولکولی و گزینش‌پذیری اجزای زیست مولکولی زهر زنبورعسل (Apis mellifera) به‌عنوان عوامل ضد سرطان تا حد زیادی ناشناخته باقی مانده است. ما در اینجا به شما می‌گوییم که زهر زنبور عسل و ترکیب اصلی آن ملیتین، به‌ویژه در زیرگروه‌های سرطان سینه تهاجمی سه‌گانه منفی و غنی‌شده با HER2، به شدت باعث مرگ سلولی می‌شوند. زهر زنبورعسل و ملیتین با تداخل در فسفوریلاسیون این گیرنده‌ها در غشای پلاسمایی سلول‌های سرطان پستان، فعال شدن EGFR و HER2 را سرکوب می‌کند. مطالعات جدید نشان می‌دهد که یک توالی ملیتین C ترمینال با بار مثبت، تعامل غشای پلاسمایی و فعالیت ضد سرطانی را واسطه می‌کند. مهندسی موتیف RGD هدف قرار دادن ملیتین به سلول‌های بدخیم را با حداقل سمیت برای سلول‌های طبیعی افزایش می‌دهد. در نهایت، تجویز ملیتین اثر دوستاکسل را در سرکوب رشد تومور پستان در مدل آلوگرافت افزایش می‌دهد. در تحقیقی که به تازگی انجام شده یک مکانیسم مولکولی را نشان می‌دهد که بر گزینش‌پذیری ضد سرطان ملیتین تأکید می‌کند و استراتژی‌های درمانی برای هدف قرار دادن سرطان‌های تهاجمی پستان را تشریح می‌کند. در این تحقیق مشخص شد که زهر زنبور با مکانیسم‌هایی می‌تواند در درمان سرطان سینه اثرگذار باشد.

(استفاده از مطالب اختصاصی 55آنلاین بدون ذکر منبع ممنوع است.)

منبع : ۵۵ آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه