ارسال به دیگران پرینت

گیاهان دارویی | تولید گیاهان دارویی ارگانیک

تولید گیاهان دارویی ارگانیک

بخشی از مشکلات کشور ما در صادرات این محصولات مربوط به برندسازی می باشد و برخی از کشورها همین داروها را از کشور ما خریداری کرده و با برندسازی مناسب با قیمت دو برابر به فروش می رسانند.

تولید گیاهان دارویی ارگانیک

بخشی از مشکلات کشور ما در صادرات این محصولات مربوط به برندسازی می باشد و برخی از کشورها همین داروها را از کشور ما خریداری کرده و با برندسازی مناسب با قیمت دو برابر به فروش می رسانند.

یکی از دیگر مشکلات ضعف در بسته بندی است که باعث شده حجم زیادی از این گیاهان به صورت فله صادر شود و که سود اندکی دارد و کشورهایی مثل امارت این محصولات را خریداری می کنند و با قیمت بیشتر به فروش می رسانند.

این نکته قابل ذکر است که عدم بسته بندی این محصولات سبب خواهد شد که در جریان حمل و نقل کیفیت آن ها پایین بیاید که کیفیت پایین محصولات نیز وجه بدی از آن ها ارائه می دهد و سبب کاهش استقبال از آن خواهد شد.

برای خرید عمده این نوع محصول بهتر است از مشاوران حرفه ای آراد برندینگ کمک بگیرید.

یکی از دلایل عدم توسعه صنعت گیاهان دارویی شناخت ناکافی نسبت به گونه های گیاهی در کشور است؛ مورینگا از جمله گونه های گیاهی است که خواص غذایی، دارویی و بهداشتی دارد و صادرات آن برای کشورهای تولید کننده دارای سود سرشاری است ولی در کشور ما شناخت زیادی نسبت به این گیاه وجود ندارد که سبب بهره برداری زیاد در موارد محلی و انقراض آن شده است.

از مشکلات اساسی که در زمینه ی  صادرات بسیاری از محصولات در کشور ما وجود دارد خام فروشی است به طوریکه فراوری شده همان محصولات با قیمت بیشتر به کشور وارد می شود. اگر  از ابتدا در زمینه فراوری برنامه ریزی درست و اصولی شود سود سرشاری برای کشور حاصل می شود.

گیاهان دارویی ارگانیک

بابونه یکی از محبوب ترین گیاهان دارویی ارگانیک محسوب می شود. این گیاه یک ساله اغلب به صورت خودرو رشد می کند و از آنجایی که پرورش این گیاه هزینه ی زیادی دارد، کشاورزان کمتری تمایل به پرورش آن دارند به همین دلیل این گیاه قیمت بالایی دارد.

FF\

از خواص بابونه می توانیم به افزایش اشتها، بهبود سرماخوردگی و سرفه، تقویت معده، بهبود ورم کلیه و تسکین درد اشاره کنیم؛ این گیاه همچون گل گاو زبان وحشی خاصیت آرامبخشی دارد به همین دلیل افراد بسیاری برای درمان بی خوابی از آن استفاده می کنند بعلاوه از روغن آن می توان برای درمان نقرس، درد مفاصل و کمر درد استفاده نمود.

اگر جزو افرادی طبیعت گرد باشید و برای تفریح به کوه و دشت بروید گیاهان متعددی مانند گیاه روناس را مشاهده خواهید کرد که هر کدام از آنها دارای خواص و فواید زیادی می باشند و مانند یک دارو موثر هستند.

گیاهان دارویی کوهی در کشور ایران به دلیل آب و هوای متغیر بسیار فراوان بوده و هر کدام از آنها در فصولی مختلفی رویش می کنند.

این گیاهان در طب سنتی بسیار شناخته شده هستند و برای بهبودی امراض از این گیاهان به بیماران خود تجویز می کنند که از نظر اطباء سنتی دارای نشان بوده و هر گیاهی مزیت و کاربردهای فراوانی را دارا می باشد.

این گیاهان یک طیف گسترده ای را به وجود آورده اند که پس از جمع آوری از دل کوه و طبیعت آنها را خشک و سپس بسته بندی می نمایند.

 

تولید گیاهان دارویی

کارایی و استفاده این محصولات سبب شده تا میزان فروش روز گیاهان دارویی همچون یونجه وحشی در سطح بازار افزایش یابد. با توجه به افزایش میزان تقاضا و استقبال از این محصولات افراد زیادی به پرورش و تولید این محصولات مشغول شده اند.

88

بسیاری از خانمهای خانه دار و افرادی که به دنبال داروهای شیمیایی نیستند در منزل خود اقدام به تولید گیاهان دارویی می کنند و در زمان ایجاد مشکل برای تسکین درد آن را مصرف می کنند زیرا سلامت خود را در ارجحیت قرار می دهند و از داروهای شیمیایی که برای بدن مضر می باشند دوری می کنند.

گیاهان دارویی از هزارسال پیش مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته و هر گیاهی را برای درمان بیماریهای خود مورد استفاده قرار می دهند.

برخی از گیاهان شناخته شده را می توان در هر منزلی مشاهده کرد که می توان به گل گاو زبان اشاره نمود که افراد برای کاهش استرس و اضطراب خود مانند دمنوش استفاده می کنند.

در واقع گل گاو زبان باعث تسکین دردهای روحی و آرامش قلب است و می تواند آرام کننده اعصاب و درمان افسردگی را به دنبال داشته باشد.

آویشن گیاهی کوهی است که به صورت دمنوش مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از گیاهان پرخاصیت به شمار می رود.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی