ارسال به دیگران پرینت

علی کریمی | اینستاگرام علی کریمی | استوری علی کریمی | اعتراض علی کریمی

علی کریمی خائن شد ؟ | هیس فوتبالیست‌ها ها فریاد نمی زنند !

می‌گویند کریمی به عنوان یک فوتبالیست بهتر است بیشتر سکوت کند تا مبادا با حرفی نسنجیده اوضاع را خراب نکند جوری برخورد می‌کنند که انگار هر کس نسبت به هر چیزی پیرامون مسائل مملکت معترض است یا انتقاد دارد باید دکترای علوم سیاسی یا اجتماعی داشته باشد. مگر بقیه مردم که تحت فشار هستند و نسبت به برخی رویه‌ها انتقاد دارند همه فیلسوف هستند؟ مگر آن فردی که زیر بار گرانی خمیده شده و از قیمت ماست و گوشت شاکی است، دکترای اقتصاد دارد؟

علی کریمی خائن نیست

 
این روز‌ها علی کریمی تمام قد کنار مردم ایستاده و این برایش کم حاشیه نساخته. عده‌ای او را وطن‌فروش و تجزیه‌طلب و اغتشاشگر نامیده‌اند و عده‌ای می‌گویند وقتی سواد سیاسی ندارد بهتر است مواظب حرف زدنش باشد و هیجانی برخورد نکند. درست همان‌طور که بستن مچ‌بند سبز در بازی ایران و کره جنوبی در ایام انتخابات ۸۸ برایش داستان درست کرد. البته اکثریت مردم از چنین حمایتی به وجد آمده‌اند و از اینکه ستاره‌ای مثل کریمی به جای کنار کشیدن، در بطن ماجراست، خوشحالند. افزایش دنبال‌کنندگان صفحه کریمی که از ده میلیون نفر فراتر رفته و او را تبدیل به پرمخاطب‌ترین سلبریتی ایران کرده، نشان می‌دهد که مردم چه احساسی نسبت به جادوگر دارند.

آن‌ها که می‌گویند علی کریمی به عنوان یک فوتبالیست بهتر است بیشتر سکوت کند تا مبادا با حرفی نسنجیده اوضاع را خراب نکند جوری برخورد می‌کنند که انگار هر کس نسبت به هر چیزی پیرامون مسائل مملکت معترض است یا انتقاد دارد باید دکترای علوم سیاسی یا اجتماعی داشته باشد. مگر بقیه مردم که تحت فشار هستند و نسبت به برخی رویه‌ها انتقاد دارند همه فیلسوف هستند؟ مگر آن فردی که زیر بار گرانی خمیده شده و از قیمت ماست و گوشت شاکی است، دکترای اقتصاد دارد؟

آدمی که در ایران امروز زندگی می‌کند به صورت طبیعی نسبت به برخی مسائل معترض است و اعتراضش را بیان می‌کند. اگر به آن کس که صدایش به جایی می‌رسد دستور سکوت بدهیم با این تز که نظریاتش تخصصی نیست و از آن طرف به‌طور طبیعی شخصی که تریبونی ندارد، خاموش شود پس چه جای انتقاد و اعتراض؟ چه کسی قرار است حرف بزند؟

از این دسته بدتر آن‌هایی هستند که کریمی را خائن و وطن‌فروش و تجزیه‌طلب می‌دانند، اما یک نفرشان نمی‌گوید انگیزه کریمی از تجزیه‌طلبی چیست؟ یا دقیقا وطنش را به چه چیزی فروخته است؟ آیا کسی هست که باور کند علی کریمی دنبال پول است یا به دنبال دیده شدن می‌گردد؟ آیا قرار است قدرتی را به دست آورد یا به مقامی سیاسی برسد؟ پاسخ همه این‌ها منفی است. پس اگر کسی بخواهد کریمی را بدون پیدا کردن هیچ انگیزه مشخصی به چنین چیز‌هایی متهم کند ناچار است بگوید او یک روز از خواب بیدار شده و تصمیم گرفته خائن بشود! همین قدر احمقانه.

علی کریمی یک انسان است مثل همه مردم ایران. او نسبت به برخی چیز‌ها معترض است. او کسی است که دلش می‌سوزد وگرنه می‌توانست با پول و شهرتی که دارد در بهترین شرایط ممکن به زندگی‌اش ادامه دهد و با چند اکت کوچک شبه‌سیاسی به محبوبیتش هم بیفزاید. از این اکت‌هایی که نه سیخ را می‌سوزاند و نه کباب. اما او با همه مخاطرات آمده وسط. دلیلش هم ساده است: علی کریمی از شرایطی که بر جامعه حاکم شده ناراحت است. عصبی است از اینکه می‌بیند بحران‌های اجتماعی و اقتصادی روی کشور سایه انداخته. غصه می‌خورد از اینکه خونی ریخته شود. از دیدن رنج مردم، همان‌هایی که سال‌ها او را روی سکو‌ها تشویق کردند دلش به درد می‌آید.

او همان‌طور که در سال‌های فوتبالش نشان داد آدمی نیست که سکوت کند و کنار بیاید. عصیانگر است و می‌رود توی دل ماجرا، چون هم به خودش اطمینان دارد هم به آن‌هایی که کنارش هستند. مردم هم همین چیز‌ها را می‌بینند که عاشقانه دوستش دارند که او را مثل پتک می‌کوبند سر عافیت‌طلب‌هایی که اگر دنیا را آب ببرد آن‌ها را خواب برده.

منبع: اعتماد
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   حیف از اسمت علی کریمی وقتی از پهلوی دفاع کردی بماند بقیه چرت و پرتا فهمیدم اندازه گوساله شعور نداری بی سواد ابله حیف از شهدای مظلوم انقلاب و شهدای مظلوم جنگ بهتر برای همیشه خفه شی

  • رضا ارسالی در

   دوست من! علی کریمی چقدر از پشت پرده دسبسه ها و بازیهای سیاسی داخلی و خارجی که پشت جریان مرحومه امینی قرار دارد ، باخبر است؟ چرا حتی یکبار هم از کسانی که اعتراض میکنند انتقاد و یا درخواست نکرده است که به اموال عمومی صدمه نزنند؟
   بله اعتراض حق مردم است ولی از کسانی مثل علی کریمی که ادعای روشنفکری دارند انتظار میرود اعتراضات را در جهت صحیح هدایت کنند البته اگر بلد هستند وگرنه لطفا خاموش!!

  • habib ارسالی در

   بسیار زیبا نگارش کردید آنهایی که به علی کریمی انگ وطن فروشی میزنند .بگویند شما برای وطن چه کرده اید.مگر علی کریمی.نمیتواند مقیم کانادا شود که آقایی میگویید او برای رفتن به کانادا. این کارها را میکند نه برادر علی کریمی نه برای کانادا ونه جای دیگری او احساس خود را بیان میکند و شما ها که این انگها را میزنید تا به حال شده یک دفتر نا قابل برای محصل روستای سیستان بلوچستان خریده باشید.چه برسد که 1000تبلت اهدا کنید.آقایی که ادعا میکنید علی کریمی برای کاناد این کارها را میکند خودت پول تبلت را حساب کن میبینی با این پول میتوان اقامت کانادا را گرفت.

  • ناشناس ارسالی در

   از اینکه حقایقی را در مورد اقای کریمی نوشتید به راستی بعنوان یک ایرانی خوشحال شدم چرا که تا امروز هر فردی صحبتی از کمبودها نموده باشد از نظر اقایان یا نوکر امریکا واسراییل است یا تجزیه طلب ویا کلا خاین است بدون انکه مدرکی ارایه نمایند واین شرایط وعدم پاسخگویی مسولین بی مسولیت باعث گردیده که هم اکنون وضعیت مملکت به این روز در اید در حالیکه بخدا انانکه از حقوق مردم حرف میزنند صد درصد ایرانی ووطن پرست هستند .

  • هادی ارسالی در

   اینکار خودشونه خواستن رئیس جمهور که سازمان ملل رفته ضایع بشه و به این خاطر و مرگ دلخراش مهسا امینی حرفهای بحقش بجایی نرسه پس دنبال دشمن خیالی نباشید کار خودیه تو گشت ارشاد این داستان را اجرایی کرده

  • ناشناس ارسالی در

   آقای کریمی در آبان ماه سالهای پیش کجا تشریف داشتی در دولت خاتمی و روحانی گل بلبل بود که سکوت کرده بودی چطور برای مرگ یک نفر که علت مرگ وی را نمیدانی با پیام های تحریک آمیز و ضد امنیت ملی این همه خسارت جانی ومالی و حیثیتی به کشور نمودی چرا برای کشته های آبان در دولت روحانی خاموش بودی/جوابش را برای مرذم عزیز ایران و آت ساده لوحانی که فریب تو را خورده اندآقای داریوش یزدانی به خوبی داده/

  • ناشناس ارسالی در

   زمین های کشاورزی شما در شمال در کدام دولت مجوز تغییر کاربری به مسکونی و تجاری پیدا کرد / سود آنها چند میلیارد دلار میباشد

  • ناشناس ارسالی در

   کریمی احمق تو فوتبال هم برای تیم ملی غیرت ایرانی نداشتی حالا از وطن حرف میزنی مسخره تو برو جفت لیلا فروهر و داریوش اقبالی به بهانه دلسوزی برای مردم اشک تمساح بریزد مرگ مظلومه مهسا بهانه خوبی برای برای وطن فروشا حیف خدا میدونه مرگ مهسا ایست قلبی بود

  • ناشناس ارسالی در

   به نظر من با این اراجیف ،کریمی بهتره حلقوم را ببنده والا خرگوش بهتر از این می تواند بدود و تکنیک به خرج بده

  • محمد ارسالی در

   این عوضی دنبال درامد از سعودیه این مزخرفات رو هم از جانب اونا مینویسه اینقدر الدنگه که پیامی که براش فرستادن رو و گفتن اینو بگو کلمه بگو رو حذف نگرده دیقیقا کپی پیست کرده

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی