ارسال به دیگران پرینت

یارانه | یارانه شهریور

واریز یارانه ها از امشب | یارانه این ماه به چه صورت خواهد بود ؟

بر اساس اخرین اخبار درباره یارانه شهریور ، شهریور ماه امسال نیز پرداخت یارانه به صورت نقدی است.

زمان واریز یارانه شهریور

بر اساس اخرین اخبار درباره  یارانه شهریور ، شهریور ماه امسال نیز پرداخت یارانه به صورت نقدی است و  یارانه شهریور ماه  به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: ما گزارشی در حال حاضر نداریم که بخواهند  یارانه‌ های آنها را به جهت اینکه در دهک ۱۰ قرار گرفته‌اند، قطع کرده باشند. علی‌محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کشور در خصوص وضعیت اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان و پرداخت  یارانه ، بیان کرد: این قانون سه سال پیش مصوب شد و قانون جامعی است که دستگاه‌های متنوعی را مکلف کرده که به این ۳۴ ماده و ۲۹ تبصره توجه و از تمام ظرفیت‌های خود استفاده کنند و هر ساله باید گزارش خود از میزان اجرای قانون را به عنوان دستگاه ذی‌نفع، به دبیرخانه و دبیرخانه به صحن علنی مجلس ارائه کند. اخبار  یارانه  ها مختلف را با شماواقتصاد دنبال کنید.

سازمان هدفمندی یارانه ها زمان دقیق واریز یارانه شهریور ۱۴۰۱ و کسر بیست و هفتمین قسط وام کرونای یارانه بگیران را اعلام نکرده است. 

بنا بر سوابق پرداختی ها، یارانه نقدی یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ، به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود .

این در حالی است که بیست و هفتمین قسط وام یک میلیون تومانی کرونا به مبلغ ۳۵ هزار و ۱۰۰ تومان از سرجمع یارانه خانوار کسر خواهد شد.

زمان واریز یارانه شهریور ۱۴۰۱

بنا بر اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها؛ یکصد و سی و نهمین مرحله از یارانه نقدی [۳۰۰ – ۴۰۰ هزار تومانی] مربوط به شهریورماه ، همراه با افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت خواهد بود.

یارانه شهریورماه ۱۴۰۱ کی واریز میشود؟

گفتنی است، در پی شیوع گسترده ویروس کرونا در ایران، دولت تصمیم گرفت در کنار حمایت از بنگاه های اقتصادی و افراد آسیب دیده، وام یک میلیون تومانی به حساب تمامی ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر واریز کند.

با این تصمیم دولت در مجموع ۲۳ هزار میلیارد تومان وام به حساب یارانه بگیران واریز شد.

سازمان هدفمندی یارانه ها مقرر کرد اقساط تسهیلات یک میلیون تومانی از یارانه افراد کسر شود.

آغاز کسر اقساط این تسهیلات از تیرماه ۱۳۹۹ بود و شهریور ماه بیست و هفتمین قسط کسر خواهد شد.

کسر بیست و هفتمین قسط وام کرونا از یارانه بگیران

گفتنی است؛ مقرر شده هر ماه مبلغ ۳۵ هزار و ۱۰۰ تومان از سرجمع یارانه هر خانوار کسر شود.

مدت زمان بازپرداخت تسهیلات کرونایی نیز ۳۰ ماه در نظر گرفته شده است.

یارانه ۲۵۰ میلیون تومانی برای این خانوارها

امیرحسین بانکی پورفرد رئیس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده مجلس درباره اینکه کدام یک از تسهیلات اقتصادی قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تاکنون کام مردم را شیرین کرده و کدام یک هنوز به دست مردم نرسیده است، گفت: به موجب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت که در آبان ماه سال گذشته به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، تسهیلاتی برای خانواده‌ها و مادران پیش بینی شده که تا‌کنون بعضی از آنها به اجرا گذاشته شده و در اختیار مردم قرار گرفته است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اولین جایزه‌ای که به موجب این قانون مجلس در  اختیار مردم قرار گرفت،  تحقق ماده ۱۲ قانون و اعطای خودرو بود که اسفندماه سال گذشته به اجرا درآمد. به موجب این قانون مادران همزمان با تولد فرزند دوم، از صف ۵ میلیونی ثبت نام کنندگان خودرو جدا شده و در یک صف بسیار کم جمعیت‌تر قرار می‌گیرند تا از اختلاف قیمت کارخانه و بازار که حدودا از ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیون جایزه نقدی را در بردارد، بهره مند شوند.

*این مزیت قانون حمایت از خانواده، بدون کوچکترین بار مالی برای دولت، توانسته جایزه نقدی قابل توجهی برای مادران فراهم آورد. البته اگر تعداد مادران از نیمی از خودروهای تولیدی بیشتر باشد، قرعه کشی بین مادران انجام می‌شود که باز هم شانس این مادران، با شانس سایر شرکت کنندگان قابل مقایسه نیست

*دومین جایزه‌ای مجلس در فروردین ماه سال جاری به موجب قانون برقرار کرد، اجرای تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری به مبلغ ۲۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان برای تولد فرزندان اول تا پنجم بود. برقراری این تسهیلات با این مبلغ آن هم به صورت قرض الحسنه برای اولین بار در کشور اجرا شده و بر اساس گزارش بانک مرکزی، تاکنون بیش از  241 هزار نفر از این تسهیلات استفاده کرده اند.

* البته طبق قانون یک ضامن معتبر یا سفته برای ضمانت کافی است و سنگ اندازی برخی شعبه ها یا بانکهای عامل نیز مورد توجه جدی بانک مرکزی قرار گرفته است. بانک مرکزی به همین منظور سامانه¬ی مشخصی برای شکایت از این تخلفات اعطای تسهیلات فرزندآوری به نشانی https://crm.cbi.ir/ فراهم کرده است. در هر صورت حجم تسهیلات اعطایی بانک مرکزی تا کنون نشان از تحقق این ماده قانون دارد.

*کسانی که فرزند سوم آنها بعد از ابلاغ قانون جوانی جمعیت به دنیا آمده باشد، حتی اگر قبلا از امکانات دولتی مسکن(مانند مسکن مهر و مسکن ملی) استفاده کرده باشند، می‌توانند مجددا از این امکانات استفاده کنند و اصطلاحا فرم جیم آنها در وزارت مسکن سبز می‌شود. پیش از این، هر خانواده فقط یک بار  می‌توانست از این امکانات استفاده کند و فرم جیم او قرمز می‌شد.

وی تصریح کرد: بنابراین افرادی که فرزند سوم آنها پس از ۲۴ آبان ۱۴۰۰ به دنیا آمده است، می توانند با مراجعه به سامانه وزارت مسکن، گزینه اختصاصی مشمولان قانون جوانی جمعیت را انتخاب کنند و مجددا در طرح های مسکن دولتی ثبت نام کنند.

*به موجب این قانون، کسانی که در شهر‌های کمتر از 500 هزار نفر جمعیت هستند می‌توانند 200 متر زمین بگیرند و کسانی که در شهر‌های بالای 500 هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند می‌توانند در شهر‌های مجاور و یا شهر‌هایی که امکان تأمین زمین وجود دارد واحد مسکونی یا زمین دریافت کنند و در آنجا اقدام به ساخت واحد مسکونی کنند.

* تاکنون مردم از این تسهیلات استفاده‌ای نکرده‌اند و دلیل آن تاخیر در تصویب «آیین نامه اجرایی ماده ۴ قانون جوانی جمعیت» است. این آیین نامه هم اکنون در انتظار تصویب در دولت است و پس از تصویب، فرآیند اجرایی آن آغاز و زمین‌ها واگذار خواهد شد و مجلس نظارت ویژه‌ای به اجرای صحیح این بند خواهد داشت.

*این سهام که موضوع ماده ۱۱ قانون مجلس است و آیین نامه ی اجرایی آن در مرداد ماه ۱۴۰۱ در دولت تصویب شد، هم اکنون در انتظار اطلاع رسانی برای ثبت نام عمومی است. به موجب این دستورالعمل، به متولدین ۱۴۰۰ یک میلیون و متولدین ۱۴۰۱ یک و نیم میلیون سهام اختصاص داده می‌شود که تا پیش از ازدواج آنها یا پایان ۲۴ سالگی قابل برداشت نیست. یعنی فرزند در صورت ازدواج و یا نهایتا رسیدن به ۲۴ سالگی می تواند از این سهام و سودهای حاصل از آن استفاده کند.

*سایر مزایای قانون جوانی جمعیت، یا اجرای زمان بری دارد؛ مانند توسعه  خوابگاههای متاهلی در کلیه دانشگاه ها، که در برخی دانشگاهها آغاز شده و البته ساخت و تجهیز آن زمان بر است. یا این که هنوز در انتظار اجرای دولتمردان است. از جمله افزایش حق اولاد و حق عائله مندی کارکنان که بنا بود دوبرابر و یک و نیم برابر شود، در انتظار تامین اعتبار از طرف سازمان برنامه و بودجه است  و یا کاهش سن بازنشستگی مادران که هنوز اطلاع رسانی عمومی نشده است.

منبع: شما و اقتصاد
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • هادی زاوش ماشکی ارسالی در

   سلام به آقای ریسی. من همش دارم پیگیری میکنم تاببینم یارانه ماجاماندگان راواریزکنید. چون آنقدرگرفتارم که توان خریدراندارم.....

  • نام صدیقه آبدار ارسالی در

   زن سرپرست خانوارهستم خونه کرایه وام یارانه ای به من تعلق نگرفت

   • خودم ارسالی در

    خدابدادت برسه

  • قاسم پور ارسالی در

   فقط اخبار دورغ بخواتر چی خبر از واریز یارانه امشب وقتی باز میکنید زده یکشنبه اینوی مردم میدنن از کلمه امشب چرا استفاده میکنید مردم چی فرص کردین

   • ناشناس ارسالی در

    آدم خودش هرچی باشه بقیه را مثل خودشون فرض میکنه

  • Hasankafavaezkafa@gmail.com ارسالی در

   آخرین رایانه معشیتی بهزیستی نمی خوای بریزید

  • حمیدتیموری سرپرست خانواده ارسالی در

   شغل چوپانی دارای ۳فرزند پسر از یک سال نیم تا شش سال ماهی ۳ملیون درآمدم هس کمکم کنید

  • حمیدتیموری سرپرست خانواده ارسالی در

   شغل چوپانی دارای ۳فرزند پسر از یک سال نیم تا شش سال ماهی ۳ملیون درآمدم هس کمکم کنید

  • محمد ارسالی در

   حکومت نمیزاره که اشتباه شاه ایران تکرار بشه ملت نباید هیچ نگرانی و فکر آزاد داشته باشند باید فقط فکر اینکه فردا را چجوری با این بدختیها سر کنند بماند تا هیچ خطری بحکومت نرسد سیر بودن طبقه ظعیف باعث انقلاب میشود

  • رضا ارسالی در

   معوقات چی میشه میریزم

   • ناشناس ارسالی در

    چنان نماند و چنین هم نیز نخواهد ماند .....بالاخره یه روزی داد مظلوم گرفته میشه ...و امیدواریم که عزیزترین هاتون به گدایی بیفتند 😈😈😈😈😈

  • هعل ارسالی در

   چراخبردروغ میدی احمق خودتی مردم را چی حساب می کنیدمیگی امشب واریز میشه بازش که می کنیم یه چیز دیگه مینویسین

  • ناشناس ارسالی در

   میگفتی امشب واریز میشه پس کو اینجا هم نوشته این یکشنبه بسه دیگه کم دروغ بگین

  • ناشناس ارسالی در

   تا زمانی که عدالت به معنای واقعی خود اجرا نشود روزگار ما ها از این هم بدتر خواهد شد نمی دانم با این اعضای وخیمی که مسولین بی کفایت و مدیرا و نفوذی پیش گرفته اند فقر و بد لختی و فساد به اوج خودش می رسد با 200 یا300تومان چه مشکلی از روش مردم برداشته مب شود مردم را چه حساب می کنید این یادتان باشد که صاحبان اصلی کشور همین مردم رجب کشیده هستند و شما در ذهن خودتان فکر می کنید که ملت نمی فهمند چه کار شکنی هایی را انجام می دهید برای خودتان و آقازاده ها که آن در آب هستند هرچه قدر دل تنگ.تان می خواهد بریز و به پاش می کنید که در یافتی هرکدام ار آقایان بالای.400میلیون است به باز نشسته ها که می رسد یک سال سر می دوانید آخرش مبلغ 500تومان به حقوق شان اضافه کردید و هنوز هم به دست ما ها نرسیده است این کجایش عدالت است مگر کشور ارث بابا ها تون است که هرچه دل تان می خواهد می کنید این تورم را به جر مسولین و مدیران خاین کی بوجود آورده است اگر واقعا نیست باید برای شما ها هم نباشد چطور شما در کاخ های میلیاردی.زندگی اشرافی برای خواندساختید و مردم در فلاکت مان شب اش را پیدا نمی کنند.

   • ناشناس ارسالی در

    آفرین احسنت راست میگه واقعا خیلی خائن وبی شرف هستند

  • ۰عباس ارسالی در

   آخه آدم بدرد نخور با این کار شکم زن و بچه آت سیر میکنی .هرروز درباره یارانه دروغ می‌نویسی وقتی باز میکنیم نوشتی هنوز اعلام نشده ..الان خدای جا داره بگم کیرم تو دهن خواهر و مادرت .کوس کش

  • ناشناس ارسالی در

   شما بخدا یارانه خان ر قطعی نکنیدمن معلول جسمی حرکتی هستم با مستمری که از بهزیستی میکرم جمع میکنم میدم کرایه دیکه چیزی برای من نمیموْنه از بهزیستی هم به من کمک یارانه وکمک معشیت نمیدن شوهرم هم معتاد هستن من اور ندارم مال کسای رو قطع که نیازی ندارم ناعقل به طبقع قشر کم در اند بدین بخدا من کسای رو میشناسم که سه چهار نفر من اور دارن به این پول هم نیازی ندارم لطفا رسیدگی گنید

  • ناشناس ارسالی در

   خواهش میکنم اقای ریسی همه حساب های مردم رو جک کنید ببینید نیاز مند واقعی کی

  • مژگان دهقان محموداباد ارسالی در

   باسلام من زن سرپرست خانوار هستم دارای چهار فرزند وخونه مستاجری به هر بانکی مراجعه میکنم برای وام جوابی نمیدن تابه حال هم هیچ کجا نه برای مسکن نه وام ثبت نام نکردم میشه کمکم کنید

  • علیرضا یغقوبی مستمری تامین اجتمایی شعبه ۲۵ ارسالی در

   باسلام جناب رئیس جمهور محترم من اخرین حقوق مرداد سال ۱۴۰۱ باتمام اضافها شده ۵۵۰۰ م
   من ۶۹ سالمه بیماری صرع دارم مستاجرم همسرم
   ۶۱ سال داره بابیماری قلبی نزدیک ۲م خرج دارو وقبض برق اب و..... با ۳.۵ باقی حقوق دونفر چگونه زندگی کنیم بیش از ۵۰ بار من نوشتم با مشخصات نگاه کنید معلومه برای ۲۰ م وام که اجاره عقب مانده بوده رفتم هر بانگی یه سنگی انداخته ترا قسم میدم به جدت جواب من را بده اخه ۵۵۰۰ م حقوق شما میگویید کمتر ۵۸۰۰ نداریم ثانی یه وام ۲۰م من کرایه عقب افتاده را بدم دستور بده بیایم نگهبانی کار گری نظافت .ولی ترا به حسین قسم میدم جواب مرا بد۵.حقوق من بانک ملت حساب ۵۹۵۹۹۸۹۱۸۳ است قسم دادم

   • ناشناس ارسالی در

    استاد این سایت خبری هست اینارو وارد سایت نهاد ریاست جمهوری یا سامانه سامد شماره ۱۱۱بگو

   • ناشناس ارسالی در

    خوشابحالت

  • محمد ارسالی در

   سلام من که چهار فرزند دارم مستجر هم هستم کارگر ساده هیچی از مال دنیا هم ندارم کی میخواد به داد ما برسه کو این مسئولین

  • خر ارسالی در

   واقعا ما خریم اگه خر نبودیم شما این چرندیات رو نمی نوشتید بسه ما که قبول داریم خریم ولی شرافت خر خیلی بیشتر از عده ای است

  • فاطمه ارسالی در

   😭😭😭😭

  • ناشناس ارسالی در

   چه یارانه ای وقتی یک کشوری دربی داغون ارزشی پولی شده 25برابری پولی ایران همین عراق وای بحالی مردم بدبخت ایران که پولش هیچ ارزشی نداره چراباید این جور باشه یک دینار عراق برابری 25هزارتومنی ایران خاک برسری مردم ایران که عراقیا برای ایرانیا شاخ شونه میکشه

  • سیدمحمودگ ارسالی در

   که هردوتامون تودهک چهارم باشیم بجدم عدالت نیست یک فکراساسی کنید

  • نورزاده ارسالی در

   لطفاکمک‌کنیدماهیچی نداریم‌کارگری هم نیست مسئولین کی به دادمامیرسید

  • علیرضا تجدد ارسالی در

   سلام برمسیولین که تقلا می کنند تا همه ملت ایران و کشور را دردست گرفته اند نگه دار ونه ازملت چیزی مانده ونه از کشور ملت که بدبخت شدیم اما یارانه و وام اینها رو هم ندهند ملت چیزی نمیگه

  • ناشناس ارسالی در

   سلام من یه معلول هستم سه تا فرزند دارم شوهرم تصادف کرده ومقصرم بوده توی خونه چرا یارانه مارو زیاد نمیکنید من چکار کنم

  • کبرا اسمعیلی ارسالی در

   سلام مإدونفرهستبم من یه زن68سٱله که باپسرم که مریضه( TB سرطان ریه-دست راستش ناقص وچندببماری دیگه) نه خونه دارم نه نان إورمن بایه بچه مریض-من بکجامراجعه کنم به ما کمک کنن

  • ب غ ارسالی در

   مجلس یارانه نقدی مردم راقطع نکند وبجاش کالابرگ تحمیل نکندجایزه اش مال خودش باشد

  • ناشناس ارسالی در

   سلام من خانمی هستم ک خونه مستاجری زندگی مکنم هیچ درامدی ندارم وتحت پوشش بهزستی هستم کمک بهزستی به جایی نمرسیم پول اجاره بدم پول خرج بدم با دوتا بچه اخ شما بگین من چیکار کنم خودم سرپرست خانواده هستم تورا خدا اقای ریسی کمکم کنید

  • سید احمد رضا ارسالی در

   سلام همش، دروغ من سرپرست ی خانواده 6 نفره هستم چند سال هست یارنهام قطع شده هیچ شغلی ندارم اگر اقا رییسی راست میگه بیاد تمام حسابها و اموال منو چک کنه اخه بابا چقدر دروغ جدم امام حسین علیه السلام همتون ب ایشان واگذار کردم بس دیگه هر ماه میگین جاماندگان را بررسی میکنیم و معوقات را میدیم ب امام حین فقط روغ میگین حوالتون با جدم اگر اعتقاد دارین 4 ماهه اعتراض کردم هیچ سایتی خبر درست نمیده همش دروغه خدا لعنت کنه ادم دروغ و دورو را

  • ناشناس ارسالی در

   این همه قیمت اجناس سربه فلک کشیده و حتی بی کیفیت هیچ حرفی نیست ولی همین چندرغاز این همه حرف و حدیث .آخر تا کی .بس کنید دیگه از کشور های دیگه یادبگیرید آفتابه لگن هفت دست ....شام و نهار هیچی

  • ناشناس ارسالی در

   فقط فک و فامیل و اشناها یارانه میگیرند . اخه چرا یارانه جانبازان حذف شد

  • ز ع ارسالی در

   با سلام من خانومی هستم که شوهرم سرپرست دوتا خانواده را بر عهده داره خواستم بگم ما تا حالا معشیتی دریافت نکردیم پس مگه آمار مردم ایران دستتون نیست که بعضیا را جا می ندازین چرا مگه پول گدایی می‌دین دست مردم حق مردم بیش از این سنار سه شای هستش چون تو کشوری زندگی میکنند که ثروتش از همه کشورها بیشتر ولی با جمع کردن پلاستیک زباله می خوان نون شب شونا در بیارن این پول یارانه و معشیتی با چند برابر حق مردم عزیزم ایرانه که فقیر ثروتمند هم نداره چون حق همشونه

  • وحید ارسالی در

   وقتی مینویسی امشب مردم گول میزنید ماهم سرخانواده را کلاه میذاریم کم دروغ بسه دیگه خسته شدیم

  • ناشناس ارسالی در

   سلام شماها فکر میکنید اینا میشینن این نظرات ومیخونن نه عزیزم اونا نظرات مردم اصلا براشون مهم نیست اگه مهم بود الان مردم بااین سختی وگرونی دست پنجه نرم نمیکردم مردم زیر فشارن واونا عین خیالشونم نیست اونا اصلا بفکر مردم نیستن

  • ناشناس ارسالی در

   خدا لعنتتان کند با یارانه دادنه تان . ۴۰۰ هزار تومان یارانه به مردم دادید به جاش خانه و نان و پوشاک و ارزاق مردم گرفتید ازشان . با ۴۰۰ هزار تومان فقط یک حلب روعن نباتی ۵ کیلویی می شود مردم بقیه اش از کجا بیارند .. ادم فروشا مردم ایران را به مردم افعانستان فروختید . خوشی مردم ایران را گرفتید به جاش میلیاردی افعانی وارد ایران کردید . از زمانی که افعانی ها امدند ایران گرونی بیش از حد عیر مجاز شد خدا لعنتتان کند با مسول بودنتان . این طور که از گرانی ها مردم ایران را نابود کردید . خدا شما مسولان را نابود کند به حقه امام زمان

  • ناشناس ارسالی در

   سلام خسته نباشیدتوروقران به ماهم رسیدگی کنید ماهی یکوپانصداجاره خانه میدیم هیچی نداریم شرمنده دوتا بچه شدیم به همه یارانه 400میدیدبه ما300میدیداین کارخوب نیس خداروخوش نمیاد لطفاکنید به ماهم رسیدگی کنید ممنون

  • فری ارسالی در

   من باداشتن سه فرزندچون نه
   سرمایه ای دارم ونه کاری در۶۲سالگیخانمم عدم تمکین کرده بچه هاهم که بزرگ بودندبامادرشان زندگی وعملا مرانخواستندخوب حق دارن ازهرنظرسالم هستم اعتیادحتی سیگارهم مصرف نمیکنم فقط بیکاریمشگل من است لطفایاسرمایهای بعنوان وام ویاکاریکه بتوانم خانواده ام که۳۵سال باهم زندگی کردیم بازباهم باشیم ممنونم ازتهران به پیشواورامین آمده ام مزاحم برادروخانواده اش شده ام بخداخجالت میکشم

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی