ارسال به دیگران پرینت

روحانی | ردصلاحیت آذری جهرمی

روحانی: کار شورای نگهبان در ردصلاحیت آذری جهرمی با قید سن غیرقانونی بود

روحانی گفت: به نظرم آقای جهرمی هم می‌توانست ثبت نام کند. کار شورای نگهبان در رد صلاحیت او با قید اینکه سن و سالش دو ماه کم است، غیرقانونی است. شورا رد می‌کرد، دولت هم بیانیه می‌داد. باید ثبت نام می‌کرد.

کتاب «بدون دود و آتش و خون» روایت های جالب و جدیدی را در گفت و گو با رئیس جمهور سابق و دولتمردانش منتشر کرده است.

در ادامه بخشی از این روایت را که مربوط به انتخابات ریاست جمهوری 1400 است، می خوانید؛

 فضای رسانه‌ و افکار عمومی همگی متمرکز در وزارت کشور است. از دولت عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی و شریعتمداری وزیرتعاون کار و رفاه اجتماعی برای ثبت نام به وزارت کشور آمده‌اند.

کمی‌دورتر از هیاهوی میدان فاطمی، در شمال تهران و کاخ سعدآباد جلسه‌ای برپاست. اولین ساختمان در کاخ سعدآباد معروف است به مجموعه «همراهان». این ساختمان در سال‌های بعد از انقلاب و به مناسبت برگزاری اجلاس سران کشورهای اسلامی ساخته شده‌است. معماری آن با کاخ‌های مجموعه سعدآباد متفاوت است و بیش از سعدآباد به ساختمان‌های پاستور شبیه است. ساختمانی دو طبقه با چندین اتاق تو در تو و سالنی وسیع که لابی جلسات است. ورودی ساختمان با گیت حفاظت آغاز می‌شود. سمت راست گیت هم قفسه چوبی برای نگهداری موبایل و وسایل همراه، مراجعان قرار دارد. پیرمردی خوش‌رو از همه مهمانان می‌خواهد که موبایل‌هایشان را در همین قفسه امانت بگذارند و با هر مراجع یک نیروی حفاظت هم وارد سالن اصلی مجموعه می‌شود.

سالن جلسات، در طبقه اول و سمت شمال ساختمان قرار دارد. سالنی با میزکنفرانسی در مرکز، بیش از 20 صندلی در طرفین و صندلی در بالای آن.

رضا اردکانیان وزیر نیرو اولین فردی است که وارد سالن می‌َشود. پیش از آنکه پشت میز کنفرانس بنشیند، سراغ دستگاه اسپیلت که در گوشه سالن قرار گرفته می‌رود. دکمه خاموش را می‌زند:«دمای اتاق باید 24 درجه باشد. در کل وزارت نیرو همین قاعده را رعایت می‌کنیم. انرژی بیخودی نباید مصرف شود.» پیش از آنکه به کار تنظیم دما بی‌افتد، باد سرد متبوعی در سالن پیچیده بود.

محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور چند ثانیه پس از او وارد شده، علی ربیعی سخنگوی دولت، فریدون وردی‌نژاد معاون سیاسی رئیس جمهور و محمد قوچانی دبیر مرکز جمع‌آوری اسناد رئیس جمهور هم به آنها پیوسته‌اند. هنوز خبری از رئیس جمهور نیست. واعظی با اخبار انتخابات آغاز می‌کند و می‌پرسد آیا همتی هم ثبت نام کرده‌است یا نه؟ هرکس خبری می‌دهد. قوچانی می‌گوید که همتی درحال ثبت‌نام است. چند ثانیه سکوت و پس از آن ربیعی از شریعتمداری سوال می‌کند. پیش از آنکه پاسخی بگیرد، علیرضا معزی معاون ارتباطات نهاد ریاست جمهوری به جمع اضافه شده‌است. خبرهایی در مورد حواشی ثبت نام لاریجانی و رئیسی می‌دهد. واعظی از عدم ثبت نام عارف سوال می‌کند، ربیعی به برخی حواشی لاریجانی انتقاد دارد و نگران است که مشاوران او، نگاه‌های پوپولیستی شدیدی داشته‌باشند.

بحث‌ها هنوز داغ نشده که رئیس جمهور وارد سالن جلسه می‌َشود. ماسک برصورت دارد و پیش از نشست روی صندلی بالایی سالن، با سر به همه اعضای جلسه سلام می‌دهد. میکرفون روبه‌رویش را روشن می‌کند و می‌گوید :«صبحکم الله بالخیر». با صدای بلند می‌خندد و با کنایه می‌گوید: «‌البته الان که صبح نیست ولی برای اونهایی که بعدا این جلسه رو می‌نویسن گفتم.» صدای خنده در سالن پیچیده‌است. محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور هم به جمع اضافه شده و او هم به محض ورود به جلسه همین کلمات را تکرار می‌کند: «صبحکم الله بالخیر.» روحانی لبخند می‌زند و می‌گوید اتفاقات ذکر و خیر همین اصطلاح بود.

 کار شورای نگهبان در ردصلاحیت آذری جهرمی با قید سن غیرقانونی است

چند دقیقه ابتدای به مرور اخبار ثبت‌نام‌های انتخابات می‌گذرد. هر خبری با واکنشی توام با شگفتی، حسرت و تعجب اعضای جلسه همراه است ولی روحانی بیش از دیگران گوش می‌کند و کمتر حرف می‌زند تا اینجای خبرها که می‌رسد:«به نظرم آقای جهرمی هم می‌توانست ثبت نام کند. کار شورای نگهبان در رد صلاحیت او با قید اینکه سن و سالش دو ماه کم است، غیرقانونی است. شورا رد می‌کرد، دولت هم بیانیه می‌داد. باید ثبت نام می‌کرد.» میان اعضای جلسه بازهم گفت‌وگو در مورد برخوردهای شورای نگهبان درمی‌گیرد ولی واعظی به ساعتش نگاه می‌کند و اشاره می‌کند که جلسه باید رسمیت پیدا کند. موضوع این جلسه در مورد ماجرای تحریم‌هاست و اینکه چطور باید بخشی از اطلاعات مربوط به دوران جنگ اقتصادی را به اطلاع مردم رساند.

 

 

 

منبع: اقتصاد نیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشنلس ارسالی در

   خوب آقای روحانی با همین خندها مسخرت همه را بیچاره کردی بعداش دوست داشتی که جهرمی هم بیاد کاندیدا بشه خودت را گرفتی بله الان برید جلسه بذارید برای برجام بعداش صبح بخیر بصورت عربی بگید مردم مسخره خودت کردی خیلی حالت خوش بود از اینکه مردم را عذاب میدادی بخدا الان هم که دست بردار نیستی انگلیسی بتمام معنا چی میخواهی از جون این ملت همه این بدبختی‌ها و فتنه ها از تو و دارودسته تو بلند میشه برو کنار دیگه مسخره همش نیشت تا بنا گوش باز بود

  • مفتخری ارسالی در

   به اصطلاح اصلاح طلبان از بی کسی دنبال اذرجهرمی بودن که رئیس جمهور بشه .آخه این جوان که شلوار خودش را نیز نمیتونه بالا بکشه

  • مریم ارسالی در

   جناب حسن آقای فریدون
   ( روحانی)؛
   لطفا توهم نزنید.
   این بچه ای که اسمش رو آوردید دهنش بوی شیر میده.
   خخخخخ.
   وزارت رو زائید ، ریاست جمهوریش رو بی خیالش بشید آقااااا.
   توهم تاکجا آخه!!!!!!
   ملت رو چی فرض کردید؟؟؟؟
   کابینه تون یا پر بود از یه مشت پیروپاتال یا این بچهه.
   خخخخخ
   مثلا اگه تائید صلاحیت می شد کسی به این مردک رای می داد؟؟؟
   به همتی که هی همت کنید همت کنید گفتید کسی حسابش نکرد.
   حامیانتون هم نیومدن به همت کنیدتون رای بدن.
   خخخخخخ
   چه برسه به این بچه.
   خخخخخ

  • محبوبه شیردل انجی خان ارسالی در

   بسم الله الرحمن الرحیم
   نویسندگان محترم خبری ۵لیه شما بنویسیم پا از گلیم خود دراز می کنید ودرباره ی مسئولین طوری می نویسید که گزینه نادرست است.

  • محمدرضا کیانفر ارسالی در

   .
   حسن روحانی گفت: اوباما جای ترامپ بود حتماً دیدار می‌کردیم.

   آقای روحانی،
   شما ملتزم عملی ولایت مطلقه‌ی فقیه هستید فقط مجری دستورات ایشانید این آش را خودتان پختید که به آیت‌الله خمینی لقب امام معصوم دادید و جرأت نکردید به خاطر تجاوزش به سفارت آمریکا گروگانگیری و فتوای ترور سلمان رشدی عذرخواهی کنید.
   چون گذارد خشت اول بر زمین معمار کج، گر رساند بر فلک باشد همان دیوار کج.
   راست شو صائب نخواهی کج اگر آثار خویش، سایه افتد بر زمین کج چون بود دیوار کج.

   سرور گرامی،
   تنها راه نجات میهن اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
   1- قطع دشمنی با آمریکا برای دفع تهدیدات خارجی.
   2- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی.
   با تشکر از توجه شما.

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی