ارسال به دیگران پرینت

تیم فوتبال | برنده شدن تیم فوتبال

برنده شدن تیم فوتبال بیشتر از شنیدن جمله دوستت دارم باعث شادی می‌شود

فوتبال یکی از محبوب‌ترین ورزش‌ها در سراسر جهان است. اما گفته می‌شود که بریتانیایی‌ها دیوانه فوتبال هستند و به نظر می‌رسد شادی آن‌ها با دیدن بازی فوتبالی زیبا بیشتر می‌شود تا اظهار عشق از طرف شریک زندگی‌شان.

برنده شدن تیم فوتبال بیشتر از شنیدن جمله دوستت دارم باعث شادی می‌شود

فوتبال یکی از محبوب‌ترین ورزش‌ها در سراسر جهان است. اما گفته می‌شود که بریتانیایی‌ها دیوانه فوتبال هستند و به نظر می‌رسد شادی آن‌ها با دیدن بازی فوتبالی زیبا بیشتر می‌شود تا اظهار عشق از طرف شریک زندگی‌شان.

طبق مطالعه جدیدی که انجام شده، بریتانیایی‌ها زمانی که تیم ورزشی مورد علاقه‌شان برنده می‌شود بیشتر از زمانی که شریک زندگی‌شان به آن‌ها می‌گوید «دوستت دارم» احساس شادی می‌کنند. لذت بردن از تماشای تیم فوتبال مورد علاقه آن‌ها در مقایسه با ضربه چهار ساعته دوپامین که وقتی شریک زندگی‌شان به آن‌ها می‌گوید که دوستشان دارد، چهار ساعت و نه دقیقه طول می‌کشد.

بر اساس تحقیقات کپیتال وان بیش از یک چهارم بزرگسالان احساس می‌کنند طولانی‌ترین خوشبختی را از گذراندن وقت با عزیزانشان می‌گذرانند، که طبق نظرسنجی دو هزار نفر اعلام کردند که به مدت 4 ساعت و 33 دقیقه احساس خوبی در آن‌ها ایجاد می‌شود.

همچنین گذراندن تعطیلات باعث می‌شود اکثر ما به مدت چهار ساعت و 31 دقیقه احساس شادی کنیم. در حالی که بازگشت از تعطیلات با روحیه خوب چهار ساعت و 13 دقیقه شادی ایجاد می‌کند. در جای دیگری از مقیاس شادی، اتمام یک جلسه ورزش باعث می‌شود بریتانیایی‌ها 30 دقیقه بیشتر از خوردن غذاهای ناسالم احساس شادی کنند.

چانه زدن منجر می‌شود افراد به مدت سه ساعت و 39 دقیقه احساس رضایت کنند و حتی بهتر از خوردن یک قطعه شکلات، تعریف و تمجید و خوردن یک نوشیدنی سرد در روز گرم تابستان است. به گزارش میرور، وقتی در مورد فعالیت‌هایی که بریتانیایی‌ها با انجام آن‌ها بیشتر احساس خوشبختی می‌کنند سؤال شد، 27 درصد گفتند که وقت خود را با خانواده سپری می‌کنند، در حالی که نزدیک به یک چهارم (23 درصد) از پیاده‌روی در طبیعت لذت می‌برند و دوپامین آزاد می‌کنند.

تولد فرزند (21%)، ازدواج (18%) و روز ملاقات با شریک زندگی خود (14%) به عنوان شادترین رویدادهای زندگی ذکر شد تقریباً از هر ده نفر شش نفر (59٪) «احساس خوب» را از چیزهای کوچک در زندگی دریافت می‌کنند نه کارهای بزرگ.

خوردن فست فود (42٪)، تعطیلات (39٪) و فعالیت‌های اجتماعی با دوستان (37٪) از جمله فعالیت‌های مهم و شادی‌آور هستند. همچنین مشخص شد که 44 درصد تمایل دارند که شادی دیگران را بر شادی خود ترجیح دهند. 57 درصد از آن‌ها گفته‌اند که شاد کردن دیگران باعث بهبود خلق و خوی آن‌ها می‌شود. بیش از یک چهارم (27٪) اغلب از راه خود برای گسترش مثبت اندیشی استفاده می‌کنند، در حالی که یک فرد بزرگسال به طور متوسط هر ماه تا 43 پوند برای خوشحالی خود خرج می‌کند.

بیش از یک نفر از هر سه نفر (37٪) می‌گویند که اگر روز خوبی داشته باشند معمولاً چیزی می‌خرند، اما 55٪ معتقدند بهترین چیزها در زندگی رایگان هستند. این تحقیق همچنین نشان داد که بیش از نیمی (54٪) برای شاد بودن نیازی به خرج کردن پول ندارند. اندرو کلیتون از مؤسسه کپیتال وان گفت: «همان طور که تحقیقات نشان می‌دهد، بیش از نیمی از ما شادی خود را از چیزهای کوچک در زندگی به دست می‌آوریم.»

(استفاده از مطالب اختصاصی 55آنلاین بدون ذکر منبع ممنوع است.)

منبع: ۵۵ آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی