ارسال به دیگران پرینت

خودروسازی | حمایت میرسلیم از خودروساز

حمایت جدید و خجالت آور میرسلیم از خودروساز

واردات خودرو توسط خودروسازان داخلی نیز ایرادی ندارد. این کار به ذات فسادزا نیست ولی دولت باید مدیریت و نظارت کند تا در این امر فسادی رخ ندهد.

میرسلیم: واردات خودرو توسط خودروسازان داخلی ایرادی ندارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: 

واردات خودرو توسط خودروسازان داخلی نیز ایرادی ندارد.

 این کار به ذات فسادزا نیست ولی دولت باید مدیریت و نظارت کند تا در این امر فسادی رخ ندهد.

خودرو ملی می‌تواند رضایت جامعه را کسب کند ولی بحث بر سر کیفیت و قیمت آن است. 

مقداری از میزان کیفیت خودرو ملی به تحریم‌ها وابسته است که قطعات در اختیار ما قرار نمی‌گیرد. 

 با چنگ و دندان، قطعات را تولید می‌کنیم که خودش بارک‌الله دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره راهکارهای کاستن از قیمت خودرو داخلی تا ۲۰ درصد، توضیحاتی ارائه داد.

سید مصطفی میرسلیم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا نمی‌توان با تخصیص فولاد ارزان برای خودروسازان داخلی قیمت نهایی این محصول را برای مردم کاهش داد؟، گفت: خودروسازان ایراد می‌گیرند که ما فولاد را با قیمت بالا خریداری می‌کنیم ولی شما از ما توقع دارید خودرو ارزان شود که این مسئله ممکن نیست.

وی ادامه داد: برای حل این مشکل، بازار باید بتواند به طور آزاد کار خودش را انجام دهد، یعنی اگر خودروساز نمی‌تواند فولاد را با قیمت مناسب از تولیدکننده داخلی خریداری کند، می‌تواند آن را از تولیدکننده خارجی تهیه کند تا در نهایت خودرو خود را با قیمت مناسب به دست مردم برساند.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهار کرد: اگر ما قبول کردیم که بازار خودرو باید رقابتی باشد، در مسئله فولاد که ماده اولیه خودرو است نیز باید همین طور باشد زیرا بخش مهمی از هزینه‌های تولید خودرو به همین مواد اولیه برمیگردد و هزینه‌های نیروی انسانی در مقایسه با آن خیلی کمتر است.

میرسلیم اذعان کرد: قیمتی که هم اکنون خودروسازان داخلی ارائه می دهند، با نمونه‌های خارجی قابل رقابت است ولی می‌توان آن را تا ۲۰ درصد نیز کاهش داد.

وی در مورد آخرین وضعیت تدوین آیین نامه اجرایی واردات خودرو اظهار کرد: این آیین‌نامه باید با مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام موافق باشد و پس از تدوین در دولت بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی، به اطلاع رئیس مجلس شورای اسلامی برسد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: دولت باید در این آیین‌نامه اجرایی بیاورد که واردات برای خودروهایی انجام بگیرد که مورد نیاز عامه مردم است و نه خودروهای تشریفاتی.

میرسلیم افزود: همچنین واردات باید توسط کسانی صورت بگیرد که در کشور نمایندگی داشته باشند تا بتوانند خدمات پس از فروش را انجام دهند و مردم دچار مشکل نشوند.

وی با بیان اینکه واردات خودرو توسط خودروسازان داخلی نیز ایرادی ندارد، گفت: این کار به ذات فسادزا نیست ولی دولت باید مدیریت و نظارت کند تا در این امر فسادی رخ ندهد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد وضعیت خودروهای داخلی اظهار کرد: خودرو ملی می‌تواند رضایت جامعه را کسب کند ولی بحث بر سر کیفیت و قیمت آن است. مقداری از میزان کیفیت خودرو ملی به تحریم‌ها وابسته است که قطعات در اختیار ما قرار نمی‌گیرد و با چنگ و دندان، قطعات را تولید می‌کنیم که خودش بارک‌الله دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: مسئله قیمت خودرو نیز به اقتصاد کلی کشور باز می‌گردد؛ درحال حاضر بعضی از مردم به خودرو نیاز ندارند و صرفا خودرو می‌خرند که سرمایه‌شان هدر نرود. این مشکل به خودروسازی برنمی‌گردد و به اقتصاد کلان کشور مربوط است.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • روستا زاده ارسالی در

   خودش ذینفع هست

  • محمد نورکجوری ارسالی در

   خجالت را باید کسانی بکشند که تمام انرژی و نفوذ و توانشان را در جهت حمایت از سرمایه داری تجاری وابسته به بیگانه میگذارند. حمایت از ابر صنعت ملی که پیشران اقتصاد مولد است وظیفه ی ذاتی نمایندگان ملت است .

  • ناشناس ارسالی در

   آقای میرسلیم مثل اینکه یه چیزایی هم به تومیرسه!

  • دل سوز ارسالی در

   خواهشن این پیر مرد رو از عرصه دولت خارج کنید دیگه مغزش جواب نمیده دولت ژ زره اعتبار داره هی این میزنه خراب میکنه بازنشست بشه برا همه بهتر تشکر میکنیم که به حرف ملت گوش میدین ک اقدام کنید تا هر چه زودتر بردارین اینو

   • ناشناس ارسالی در

    در دولت جمهوری اسلامی!! باز نشستگی براي نزدیکان واین مدل افراد معنی ندارد، یعنی اصلا تعریف نشده، به چه اصل خود می‌نازند ما که هنوز سر د ر نیاوردیم، تا قبر هم دست از خدمتگذاری؟؟!!! ( خرابکاری) ، دست بردار نیستند

  • مهدی ارسالی در

   دلقک سیاسی!

  • ناشناس ارسالی در

   همین رانت خواران کشور را به این جا رساندن. با برحام هم مخالف هستند چون منافع شان در تحریم کشور است

  • شهروند ارسالی در

   خدا رو شاکرم ریس جمهور نشدی

  • اسلامی ارسالی در

   آبشخور میرسلیم همین فرغون سازها هستنداو درراس مافیای خوردو است او حمایت نگند چه کار کند.

  • ناشناس ارسالی در

   نه

  • ناشناس ارسالی در

   گوساله اگر روش میشد به خاطر اینکه بچش با مجاهدین همکاری میکرده از مجاهدین هم حمایت میکرد

  • ناشناس ارسالی در

   خودرو سازی مافیایی ایران دکان درامدزایی برای میر سلیمه و پولهای کلانی به جیب زده و میزنه و بابت نظارت ها و مدیریت هایزمختلف و با اسامی کوناکون خوب کاسبه

  • ناشناس ارسالی در

   میر سلیم از عصر ژوراسیک،

  • ناشناس ارسالی در

   آقاي ميرسليم واقعا صنعت خودروسازي ما خوبه ؟سالمه؟در شان يك كشور شيعه هست
   برو ببين رائفي پور چي گفت
   ٥٠ تا روحاني فقط اونجا نماز جماعت برگزار ميكنن
   نااميدم كردي
   لطفا برو مناز

  • ناشناس ارسالی در

   حیف نیست وقتت رو صرف خوندن این اراجیف کنی

  • ناشناس ارسالی در

   پدر همون پسره دیگه

  • ناشناس ارسالی در

   این میرسلیم نماد شوروی شدن ج ا است یعنی نوع فروپاشی ج ا/ امثال ... دهها سال در نظام ج ا زیست ننگین و متفنشان حال هر چه انسان آزلده بهم میزند، نماد فساد و فروپاشی و استکباری و ظالم شدن حاکمیت، عفونت بدخیم، مثل عینی گندیذن نمک، تف سر بالا، سران مافیا

  • محمد کیخا ارسالی در

   این خرفت رو برکنار کنید زر اضافی میزنه من کثیف تر از این ندیدم

  • ناشناس ارسالی در

   کاسب تحریم ،خون آشام ملت ،دزد بیت المال از صفتهای این فرد مومن و مجاهد است

  • ناشناس ارسالی در

   شمارا بخدا افراد مسن که تفکر قهقرایی دارن را با جوانان خوشفکر و نخبه جایگزین کنید

  • عبدالله ارسالی در

   تا بشود با ٥٠٠٠$ (١٣٥ ملیون = T27000 × 5000$) سوزوکی صفر کیلومتر ژاپنی سوارشد هیچ ابلهی با همین پول (١٣٥ ملیون تومن) پراید کارکرده نمی‌خرد! برای همین است که دولت گلوی ملّت را فشرده نگهداشته. چون شریک دزد است و رفیق قافله. وگرنه حقوق یک ملّت را فدای منافع یک شرکت نمی‌کرد. استقلال و اشتغال بهانه است! و السلام

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی