ارسال به دیگران پرینت

شکلات | خوردن شکلات | لاغری با شکلات

چطور با خوردن شکلات لاغر شویم؟

شکلات خوراکی‌ شیرین و فرآوری شده است و هرگز بخشی از رژیم غذایی هیچ کس نبوده. با این حال، شکلات تلخ می‌تواند نقش مهمی در حفظ تناسب اندام و سلامت فرد ایفا کند. شکلات‌ تلخ از بین برنده استرس است

چطور با خوردن شکلات لاغر شویم؟

شکلات خوراکی‌ شیرین و فرآوری شده است و هرگز بخشی از رژیم غذایی هیچ کس نبوده. با این حال، شکلات تلخ می‌تواند نقش مهمی در حفظ تناسب اندام و سلامت فرد ایفا کند. شکلات‌ تلخ از بین برنده استرس است. این شکلات سرشار از کاکائو است که برای سلامتی و تندرستی فرد مفید است. به افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند توصیه می‌شود که شکلات تلخ مصرف کنند زیرا درصد بالایی کاکائو دارد. بیایید نگاهی دقیق به این مسئله داشته باشیم که چگونه شکلات تلخ می‌تواند به ما در کاهش وزن اضافی کمک کنند.

شکلات تلخ جلوی هوس غذا خوردن را می‌گیرد

مواد قندی از اکثر رژیم‌های غذایی حذف می‌شوند. با این حال، لازم است کمی در هوس‌های خود افراط کنید تا آنها را برای مدت طولانی مهار کنید. خوردن یک یا دو تکه شکلات تلخ مانعی در روند کاهش وزن شما به وجود نمی‌آورد. شکلات تلخ هوس شما نسبت به غذا را کاهش می‌دهد زیرا تولید بیش از حد گرلین را کنترل می‌کند، هورمونی که گرسنگی را تسریع می‌بخشد.

شکلات تلخ به کاهش سطح قند خون کمک می‌کند

شکلات تلخ حاوی مواد مغذی گیاهی است که فلاوانول نامیده می‌شود. فلاوانول‌ها نقش فعالی در از بین بردن سطح قند خون بدن دارند که منجر به کاهش قابل توجه چربی می‌شود. با این حال، مصرف بیش از حد هر چیزی مضر است. بنابراین بهتر است شکلات تلخ را در مقادیر کنترل شده مصرف کنید.

شکلات تلخ اشتها را کم می‌کند

مقدار کافی فیبر موجود در شکلات تلخ به شما کمک می‌کند تا احساس سیری کنید و در نتیجه احساس گرسنگی را کاهش دهید. یک تکه شکلات تلخ 70 درصد که وزن آن 100 گرم است 16 درصد از غذای معمولی شما را تشکیل می‌دهد. اگرچه خوراکی‌هایی مانند بلغور جو دوسر و کلم بروکلی به عنوان بهترین منابع فیبر در نظر گرفته می‌شوند، اما شکلات تلخ بهترین گزینه شیرینی برای حفظ تناسب اندام و خوش اندامی است.

سطح استرس شما را کنترل می‌کند

افزایش استرس نیز می‌تواند باعث افزایش وزن شود. استرس بیش از حد سطح کورتیزول شما را تسریع می‌کند که منجر به افزایش اشتها می‌شود. زیرا شما بیش از حد غذا می‌خورید تا احساساتتان را کنترل کنید. شکلات تلخ باعث ترشح سروتونین و اندورفین در مغز می‌شود که به آرامش شما کمک می‌کند.

شکلات تلخ التهاب را کاهش می‌دهد

هنگامی که بدن شما ملتهب است، اختلالاتی در سطح سلولی رخ می‌دهد. التهاب مزمن نه تنها منجر به بروز مشکلات خطرناکی مانند سرطان، دیابت یا بیماری قلبی می‌شود، عملکرد تنظیم متابولیک را نیز مختل می‌کند. از آنجایی که شکلات تلخ حاوی فلاوانول است، خوردن آن در مقادیر کم به دلیل خواص ضد التهابی فلاوانول‌ها می‌تواند به کنترل التهاب کمک کند.

خوردن شکلات تلخ شما را به ورزش کردن ترغیب می‌کند

مصرف شکلات تلخ به بدن شما انرژی می‌دهد و انگیزه‌ای می‌دهد تا فعال باشید. با خوردن شکلات تلخ بعد از ورزش کمتر احساس خستگی می‌کنید و درد کمتری را تجربه خواهید کرد. هورمون‌های احساس خوب که با مصرف شکلات تلخ ترشح می‌شوند، شما را برای رسیدن به اهدافتان برای کاهش وزن سوق می‌دهند.

(استفاده از مطالب اختصاصی 55آنلاین بدون ذکر منبع ممنوع است.)

منبع: ۵۵ آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی