ارسال به دیگران پرینت

امام حسین | جمله ای از امام حسین

جمله‌ای از امام حسین که باید سردر همه اداره‌ها نصب شود

امام حسین(ع) در روز دهم خطاب به لشگر عمر سعد گفت:« همه شما از سفارش من سرپیچی می‌کنید و کلام مرا گوش نمی‌دهید

جمله‌ای از امام حسین که باید سردر همه اداره‌ها نصب شود

مصطفی داننده

 امام حسین(ع) در روز دهم خطاب به لشگر عمر سعد گفت:« همه شما از سفارش من سرپیچی می‌کنید و کلام مرا گوش نمی‌دهید زیرا شکم‌های شما از حرام انباشته شده و قلب‌های شما مُهر خورده است. وای بر شما آیا ساکت نشده و به من گوش نمی‌دهید!»(بحارالانوار،ج ۴۵،ص۸)

این جمله‌ای است که باید سال‌ها در مورد آن حرف زد . مال حرام با آدمی کاری می‌کند که گوشش در برابر کلام حق امام حسین(ع) ناشنواست. مال حرام زمینه ساز فاجعه کربلا می‌شود. حرف امام را نمی‌شنوند و گلوی کودک 6 ماه را می‌درند.

این جمله‌ای است که باید در اتاق همه مدیران و کسانی که دستی در کاسه بیت‌المال و حق الناس دارد زده شود. مال حرام به راحتی وارد زندگی انسان می‌شود و آن را به آتش می‌کشد.

خیلی از ما فکر می‌کنیم که مال حرام یعنی همان اختلاس‌ها و تخلف‌های مالی که متهمان‌شان را در دادگاه یا کانادا می‌بینیم. نه، مال حرام راحت‌تر از اینها هم وارد زندگی ما انسان‌ها می‌شود.

وقتی کارمندی کارت ورود را می‌زند و از محل کار خارج می‌شود، بدون اینکه مرخصی یا کارت خروج را زده باشد، حقوق آن روزش قطعا با اشکال روبرو است. او برای ساعت‌هایی که در اداره حضور دارد حقوق می‌گیرد و نه ساعت‌هایی که نیست!

این یک نمونه از کارهایی است که ممکن است پول حرام را وارد زندگی می‌کند. کافی است در خلوت کلاه‌مان را قاضی کنیم و ببینم که آیا حقوقی که می‌گیریم و یا پولی که به خاطر خدماتی که به مردم ارائه می‌کنیم، حلال بوده است یا نه؟

خودمانیم زندگی برخی از ما حسابی درگیر این پول‌های حرام شده است. حضرت، سنگ محک خوبی پیش روی ما گذاشته است. اگر حرف حق را نشنیدیم بدانیم که پول حرام زندگی‌مان را گرفته است.

پول حرام، وجدان ما را می‌کشد. آنهایی که حسین را در روز عاشورا سر بریدند، قبل از آن وجدان خود را سر بریده  و به نیزه زده بودند.

خدای ناکرده فکر نکنیم با عزاداری و دادن نذری برای کشته شده دشت کربلا به دست حرام خواران، قلم سیاه بر مال حرامی که روی هم گذاشته‌ایم و برج و بارو ساخته‌ایم کشیده می‌شود. در همین شب‌های محرم شنیده‌ایم که خدا از حق‌الناس نخواهد گذشت و مال حرام همان حق الناسی است که بر گردن ماست.

 

منبع: روزنومه چی
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • محمد میلان ارسالی در

   سلام بنده مومن خدا تحلیل کردید ونوشتید که کارت را میزنیم وان روز را در اداره نیستم وحقوق همان روز اشکال شرعی دارد بله کاملا درسته ولی کن سوال میپرسم که بعداز ۲۹ سال ده میلیون حقوق پرداخت میشه واونهم در اداره ای بسیار حساس که مدام با پول ومسائل مالی سرو کاردارم اداره من بیشترشون تو نقاط مرزی هست اونوقت از من کارمند انتظار داری با پنج نفر عائله مندی برای یک روز مرخصی بنویسمدرصورتیکه نقطه مقابل من و کشور همسایه کارمندش ۴۵ م پرداخت میکنه

  • مهدی مختاری 291 ارسالی در

   مرگ بر اسرائیل؛ مرگ بر آمریکا؛ مرگ بر کانادا؛ مرگ بر انگلیس؛ مرگ بر فرانسه؛ مرگ بر آلمان؛ مرگ بر اوکراین؛ مرگ بر روسیه؛ مرگ بر چین؛ مرگ بر هند؛ مرگ بر امارات؛ مرگ بر آل سعود؛ مرگ بر آل خلیفه؛ مرگ بر طالبان؛ مرگ بر القائده؛ مرگ بر داعش؛ مرگ بر وهابی تکفیری؛ مرگ بر هندوئی؛ مرگ بر بودایی؛ مرگ بر بهایی؛ مرگ بر بت پرست؛ مرگ بر یهودی صهیونیست؛ مرگ بر مسیحی صهیونیست؛ مرگ بر کومونیست؛ مرگ بر برجام؛ مرگ بر خائن وطن فروش.

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی