ارسال به دیگران پرینت

آزمون | آزمون دقت

آزمون دقت | آیا می‌توانید جغد مستتر شده را پیدا کنید؟ +تصویر

جغد ها پرندگان گوشت خوار و اغلب شب پر هستند. آنان در فرهنگ کهن جغرافیای فارسی زبان همواره مورد توجه بوده است.

آزمون دقت | آیا می‌توانید جغد مستتر شده را پیدا کنید؟ +تصویر

آزمون دقت تصویری

جغد ها پرندگان گوشت خوار و اغلب شب پر هستند. آنان در فرهنگ کهن جغرافیای فارسی زبان همواره مورد توجه بوده است. این شکارچی شب در ادبیات فارسی همانند پرندگانی چون، سیمرغ، طاوس، غراب… جلوه نمادین دارد و نماد ویرانه نشینی و انسان های زشت خو است. به هر حال، این خبر، جذاب و خواندنی را برای شما خوانندگان عزیز آماده شده‌است.

آزمون دقت

در نگاه اول، این تصویر فقط شبیه یک تنه درخت به نظر می رسد. اما اگر دقیق تر نگاه کنید، خصوصا آنانی که چشمان تیزبینی دارند. می توانند چیزی را که در پوسته درخت پنهان شده است ببینند و از آزمون دقت عبور کنند. یک جغد است. جغدی که با پرهایش به طور عالی با تنه ترکیب و استتار یافته است. تشخیص این جغد شرقی تقریبا غیرممکن است.

اما لری لینچ، عکاسی تیزبین، به اندازه کافی خوش شانس بوده. که این پرنده زیبا را در حالی که خود را در درختی نزدیک به خانه اش در فلوریدا پنهان کرده بود، شکار دوربین اش کند.

لری، ۵۰ ساله، گفت: «از نتیجه تصویر، خیلی هیجان زده و راحت شدم.» او همچنین گفت: «تنظیم نور برای این عکاسی پیچیده بود.»

آزمون-دقت-بوف-شوم

به تصویر بالا نگاه کنید، آیا می توانید جغد را پیدا کنید؟

اگر موفق شدید به شما تبریک می گویم. مانند لری از تیزبینی و دقت بالایی برخوردار هستید. اما اگر تا هنوز موفق نشدید، به سمت مرکز بالای عکس نگاه کنید.

سر جغد رو به دوربین دیده می شود که چشم ها، گوش ها و منقار او قابل مشاهده است. به نظر می رسد او بدن خود را در سوراخی در تنه درخت پنهان کرده است.

این درخت مطمئنا به عنوان یک استتار عالی برای مخفی کردن جغد از شکارچیان طبیعی خود که شامل روباه، راکون، راسو، سنجاب، شاهین و عقاب هستند، عمل می کند.

منبع: خبرنامه
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی