ارسال به دیگران پرینت

ضد آفتاب | استفاده از ضد آفتاب

چطور وقتی از ضدآفتاب استفاده می‌کنیم جوش نزنیم؟

ضد آفتاب قانون طلایی مراقبت از پوست است که همه باید از آن پیروی کنند. اگر می‌‌خواهید پوستی جوان‌تر و سالم‌تر داشته باشید، باید از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.

چطور وقتی از ضدآفتاب استفاده می‌کنیم جوش نزنیم؟

ضد آفتاب قانون طلایی مراقبت از پوست است که همه باید از آن پیروی کنند. اگر می‌‌خواهید پوستی جوان‌تر و سالم‌تر داشته باشید، باید از کرم ضدآفتاب استفاده کنید. دکتر ماریسا گارشیک، متخصص پوست، می‌گوید: «صورت ما هرروز در معرض اشعه‌های فرابنفش قرار می‌گیرد، بنابراین مهم است برای جلوگیری از آسیب تجمعی خورشید که ممکن است رخ دهد و منجر به سرطان پوست یا علائم آن شود، مراقبت‌هایی انجام دهیم.» آسیب‌های ناشی از نور مانند لکه‌، خطوط ریز، چین و چروک و شلی پوست ممکن است برای ما به وجود آید. اگر در خارج از منزل هستید، باید مطمئن شوید که کرم ضدآفتاب شما دارای SPF کافی است و همیشه SPF مناسب را انتخاب کنید، زیرا از شما در برابر اشعه‌های مضر UV که باعث پیری می‌شود محافظت می‌کند.

در حالی که می‌دانیم ضدآفتاب برای محافظت از پوست در برابر علائم پیری زودرس و سرطان پوست ضروری است، مردم آن را نادیده می‌گیرند زیرا می‌خواهند برنزه شوند. به همین دلیل ممکن است در سفر یا با استفاده از کرم‌های ضدآفتاب خاص بسته به نوع آن پوستشان جوش بزند. با وجود انواع زیاد کرم‌های ضدآفتاب باید بدانیم از چه موادی باید استفاده کرد و از چه مواردی اجتناب کرد و چه چیزهایی می‌تواند به پیشگیری یا جلوگیری از بدتر شدن آکنه شما کمک کند. به همین دلیل است که باید بدانید کدام کرم‌های ضدآفتاب را انتخاب کنید و چگونه از آن‌ها برای جلوگیری از جوش زدن استفاده کنید.

می‌توانیم ژنتیک و محیط را برای نوع پوست خود سرزنش کنیم، اما یادگیری اینکه چه چیزی برای پوست ما بهتر است می‌تواند به ما در انتخاب محصولات مناسب کمک کند. میشل گرین، متخصص پوست، می‌گوید: «بعضی از کرم‌های ضدآفتاب حاوی مواد شیمیایی هستند که می‌توانند پوست شما را تحریک کنند و آن را بیشتر در معرض جوش‌ قرار دهند. ضدآفتاب‌های شیمیایی با جذب اشعه ماوراء بنفش کار می‌کنند. اگر گرما به عنوان عاملی انسدادی روی پوست عمل کند باعث افزایش تولید سبوم می‌شود که این امر منجر به مسدود شدن منافذ بیشتر می‌گردد. به همین دلیل است که اگر مستعد ابتلا به آکنه هستید، باید از ضدآفتاب با مواد کمدوژنیک خودداری کنید.»

دکترلیبی ری می‌گوید: «برخی از محصولات انسداد بیشتری نسبت به سایر محصولات دارند و منجر به مسدود شدن منافذ وایجاد جوش‌های پوستی می‌شوند. اگر جوش‌های شما به خوبی کنترل نشود یا در تابستان عرق می‌کنید، این محصولات پوستتان را بدتر می‌کنند.» او توصیه می‌کند در تابستان اگر مستعد جوش زدن هستید، از ضدآفتاب معدنی سبک استفاده کنید. از آنجایی که کرم ضدآفتاب برای ساعت‌ها ماندگاری دارد، مهم است که صورت خود را دو بار تمیز کنید تا از شر تمام آلودگی‌ها، آرایش، عرق و چربی خلاص شوید، زیرا این تجمع منافذ شما را نیز مسدود می‌کند. همچنین تاریخ انقضای ضدآفتاب خود را بررسی کنید تا از مواد قدیمی استفاده نکنید که می‌تواند مشکلات پوستی شما را بدتر کند. 

(استفاده از مطالب اختصاصی 55آنلاین بدون ذکر منبع ممنوع است.)

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    مولفان

    دیدگاه

    توسعه