ارسال به دیگران پرینت

حبیب الله صادقی | فوت حبیب الله صادقی | درگذشت حبیب الله صادقی

حبیب الله صادقی درگذشت | درگذشت هنرمند بزرگ ایرانی شوک به جامعه هنرمندان

حبیب الله صادقی هنرمند مطرح عرصه نقاشی صبح امروز درگذشت. صادقی از مهم‌ترین هنرمندان انقلاب بود و نقشی تاثیرگذار بر جریان هنر متعهد کشور داشته است.

حبیب الله صادقی هنرمند پیشکسوت و مطرح هنرهای تجسمی صبح امروز ۵ مرداد ماه درگذشت. صادقی از مهم ترین نقاشان انقلاب و دفاع مقدس بود. 

حبیب الله صادقی طراح، نقاش، گرافیست، کاریکاتوریست، منتقد در بسیاری از دانشگاه‌های هنر به تدریس پرداخته است. او در سال ۱۳۸۴ به ریاست موزه هنرهای معاصر انتخاب شد.

دغدغه اصلی او ماهیت هنر ملی و ایرانی و انقلابی بود.

حبیب الله صادقی سال ۱۳۷۹ به عنوان عضو پیوسته فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد و پس از آن به‌طور مستمر با این نهاد همکاری داشته‌است.

خبرگزاری 55 آنلاین درگذشت این هنرمند ارزشمند را به خانواده ایشان و جامعه هنری تسلیت می‌گوید.

چند ماه پیش معاون امورهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در موزه هنرهای معاصر فلسطین، از کارگاه نقاشی حبیب‌الله صادقی نقاش پیشکسوت کشورمان بازدید کرده بود. تصاویری که نشان می‌داد صادقی تمام عمر خود در جستجوی بازنمایی هنر متعهد و در خور نام جمهوری اسلامی بوده است.


صادقی هم جهان نقاشی را به درستی می شناخت و هم ماهرانه هنری متعهد را پیش می‌کشید. او از مهم ترین نقاشانی بود که توانست عاشورا به شکل عزتمندانه‌ای بازنمایی کند. در نقاشی‌های عاشورایی وی امام حسین (ع) و یارانش در موضع قدرت و عزت هستند و این رویکرد امید بخش و انقلابی در تمام دوره‌های کاری صادقی مستتر است.

منبع: فارس
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    مولفان

    دیدگاه

    توسعه