ارسال به دیگران پرینت

ترفند ها | تمیزکردن چدن و سر شعله های گاز

ترفندی ساده و کم هزینه برای تمیزکردن سر شعله های گاز | راه حل آسانی که نمیدانستید + ویدئو

کثیف شدن اجاق گاز یکی از عواملی است که میل به آشپزی را کم می‌کند و غذایی که درست می‌شود هم با میل خورده نخواهد شد. برای تمیز کردن چدن گاز روش‌های زیادی وجود دارد که ما در این مطلب آن‌ها را معرفی کرده و توضیحات کاملی نیز درباره آن‌ها ارائه خواهیم داد

ترفندی ساده و کم هزینه برای تمیزکردن سر شعله های گاز | راه حل آسانی که نمیدانستید + ویدئو

کثیف شدن اجاق گاز و قسمت‌های چدنی آن یکی از مشکلات همیشگی زنان خانه دار بوده و آن‌ها مجبور هستند که هر چند وقت یک بار اقدام به تمیز کردن اجاق و یا چدن‌های گاز خود کنند. اجاق‌ها هیچوقت از شر لکه‌های روغن، چربی و ادویه‌ها در امان نیستند و همیشه بعد از سه یا چهار روز کثیف می‌شوند.

کثیف شدن اجاق گاز یکی از عواملی است که میل به آشپزی را کم می‌کند و غذایی که درست می‌شود هم با میل خورده نخواهد شد. برای تمیز کردن چدن گاز روش‌های زیادی وجود دارد که ما در این مطلب آن‌ها را معرفی کرده و توضیحات کاملی نیز درباره آن‌ها ارائه خواهیم داد. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره تمیز کردن چدن گاز بدست آورید

 یه ترفند ساده و کم هزینه چدن و سر شعله های گازتو تمیز کن. 

درست مثل روز اولش

پس تا اخر این ویدیو همراه ما  باشید  چون تمام نکات و مراحل کاررا  توضیح داده ایم

کمی درباره چدن و کاربردهای آن

در زمانی که فلز فولاد هنوز کشف نشده بود، این چدن بود که در اوایل عصر انقلاب صنعتی، در کارخانه‌ها استفاده می‌شد. فلز چدن برای استفاده در کارخانه‌ها مناسب نبود. استفاده از آن به دلیل تفکر اشتباهی بود که درباره چدن داشتند و فکر می‌کردند که این فلز ضد آتش است و چون زیر فشار ابزار آلات سنگین مقاوم بود، در کارخانه‌ها استفاده می‌شد. چدن در ساخت راه آهن نیز استفاده شده بود که اغلب نتایج وحشتناکی داشت. فلز چدن در ساخت پل، لوله، ماشین آلات، درپوش چاه‌های خیابان و کارخانه‌ها تا زمان جایگزین شدن فولاد استفاده می‌شد.

چدن‌ها به طور کلی 6 نوع هستند که عبارتند از:

 • چدن سفید
 • چدن مالیبل
 • چدن گرافیت فشرده
 • چدن خاکستری
 • چدن داکتیل، چدن نودولار یا چدن گرافیت کروی

هر کدام از این چدن‌ها ویژگی خاصی دارد که ما در زندگی روزمره خود به آن‌ها برخورد می‌کنیم و به سادگی از کنار آن‌ها رد می‌شویم. چدن‌ها برای مقاومت در مقابل آتش نیاز به ترکیب شدن با یک فلز دیگر دارد. فلزهایی مثل آهن، فولاد و کربن می‌توانند با چدن ترکیب شده و یک آلیاژ مقاوم به حرارت تولید کنند. مقاومت به حرارت بالای چدن در کنار انتقال حرارتی مناسب آن باعث می‌شود که در کاربردهایی مثل اجاق گاز این آلیاژ آهنی استفاده شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی