ارسال به دیگران پرینت

سلاح مافوق صوت | سلاح مافوق صوت آمریکا | آمریکا | ساخت سلاح جدید

سلاح مافوق صوت آمریکا روی میز | افشاگری آمریکایی ها از ساخت یک سلاح وحشت آور + جزئیات !

طبق اعلام پنتاگون، ایالات متحده به شکلی "موفقیت‌آمیز" یک سلاح مافوق صوت از شرکت ریتون را که سرعت آن پنج برابر سریع‌تر از سرعت صوت است، آزمایش کرد. بدین ترتیب این سومین آزمایش موفق این نوع تسلیحات از سال ۲۰۱۳ به شمار می‌رود.

آمریکا از آزمایش "موفق" یک سلاح مافوق صوت خبر داد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، برنامه توسعه برای «مفهوم سلاح تنفس هوای مافوق صوت» (HAWC) از سوی آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی یا «دارپا» (DARPA) اجرا می‌شود. هر دو شرکت ریتون و لاکهید مارتین برای دریافت قرارداد نهایی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

تجهیزاتی با مفهوم «تنفس هوا» از هوای گرفته شده از جو برای دستیابی به نیروی محرکه پایدار استفاده می‌کنند. انواع مختلف پیشرانه در خلاء فضا کار می‌کنند.

از سپتامبر تاکنون، چهار آزمایش سلاح مافوق صوت از نوع تنفس هوا انجام شده است. محصول شرکت ریتون هر دو بار موفق بوده و شرکت لاکهید یک آزمایش موفق و یک شکست داشته است.

«وس کرمر» رئیس واحد تجارت دفاعی و موشک‌های ریتون می‌گوید: پیشبرد قابلیت‌های مافوق صوت کشورمان یک ضرورت حیاتی ملی است و این یک گام مهم رو به جلو بود. انجام آزمایش‌های موفقیت‌آمیز پی در پی، به ما اطمینان بیشتری نسبت به بلوغ فنی نمونه اولیه "مفهوم سلاح تنفس هوای مافوق صوت" می‌دهد.

این "موفقیت" سومین آزمایش موفقیت‌آمیز در سلسله‌ای از سلاح‌های مافوق صوت در حال توسعه در برنامه‌های مختلف ایالات متحده است.

این آزمایش‌ها به دنبال شلیک ناموفق یک نوع دیگر از سلاح مافوق صوت در تاریخ ۲۹ ژوئن در هاوایی انجام می‌شود. ایالات متحده و رقبای جهانی آن در حال افزایش سرعت خود برای ساخت سلاح‌های مافوق صوت هستند؛ نسل بعدی سلاح‌هایی که مکانیسم‌های رقیب را شکست دهد. سلاح‌های مافوق صوت با سرعتی بیش از پنج برابر سرعت صوت یا حدود ۶۲۰۰ کیلومتر در ساعت در اتمسفر فوقانی حرکت می‌کنند.

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    مولفان

    دیدگاه

    توسعه