ارسال به دیگران پرینت

حمله سایبری | حمله سایبری دشمن | حمله سایبری به سامانه‌های شهرداری تهران

هدف دشمن از حمله سایبری به ایران فاش شد !

محضرنیا از فعال شدن اپلیکیشن موبایلی تهران من طی روز جاری خبر داد و گفت: اختلال در خدمت‌رسانی به مردم هدف دشمن از حمله سایبری بود.

هادی محضرنیا رئیس سازمان فاوای شهرداری تهران با حضور در برنامه صبح بخیر ایران درباره موضوع حمله سایبری دشمن به سامانه‌های شهرداری تهران، اظهار کرد: اخلال در خدمت‌رسانی به مردم از اهداف جدی دشمن در این حمله سایبری بود که خوشبختانه با اقدام به موقع از آسیب به سامانه‌ها جلوگیری شد و تلاش دشمن درا ین حمله ناکام ماند.

وی با اشاره به اینکه ۴۰۰ سرویس متنوع در شهرداری داریم چرا که شهرداری ۲۲ منطقه، ۱۲۰ ناحیه و ۵۰ شرکت و سازمان وابسته دارد، گفت:‌زمانی که این اتفاق پیش آمد حدود ۳۰۰ نفر از کارکنان مربوطه شبانه‌روزی مستقر شدند تا اختلال کامل برطرف شود ولی حجم سرویس‌ها از یک طرف و پیچیدگی حمله سایبری از طرف دیگر کمی سبب زمانبر شدن این موضوع شد.

رئیس سازمان فاوای شهرداری تهران ادامه داد: بر همین اساس ما همه خدمات را در ابتدای کار فریز و متوقف کردیم تا تست آلودگی انجام گیرد و مرحله به مرحله مطمئن شویم مشکلی نیست و نرم‌افزار و شبکه کاملا ایمن و پاک است همچنین همزمان حفاظت از داده‌های مردم بسیار حائز اهمیت بود که مدنظر قرار گرفت.


مرتبط: 
 

همه چیز از ماجرای حمله سایبری به شرکت فولاد خوزستان

مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان گفت: با اقدامات به‌موقع حمله سایبری به شرکت فولاد خوزستان ناکام ماند و هیچ خسارتی به خط تولید وارد نشد.

محضرنیا خاطرنشان کرد: از آنجایی که تراکنش‌های مالی زیادی روی سامانه‌های شهرداری انجام می‌شود همه چیز را دقیق رصد و تست کردیم تا حقی از شهروندان ضایع نشود که همه این قضایا سبب شد که اندکی کندی در بازگشت برخی از خدمات و برقراری آن داشته باشیم.

وی از در دسترس قرار گرفتن اپلیکیشن موبایلی تهران من طی روز جاری خبر داد و گفت: البته از هفته اولی که این حادثه پیش آمد وب‌سایت تهران من در اختیار مردم قرار گرفت تا سوابق تردد آنها و کیف پول‌شان را مشاهده کنند.

 

منبع: آنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    مولفان

    دیدگاه

    توسعه