ارسال به دیگران پرینت

مسکن | شورای شهر تهران

برگ برنده زاکانی سوخت + جزئیات !

یک عضو شورای شهر تهران گفت که درآمدی که از حوزه شهرسازی پیش بینی شده بود دست کم در سه ماهه نخست سال محقق نشده و شهرداری منتظراصلاح ضوابط در کمیسیون ماده 5 هستند .

برگ برنده زاکانی سوخت + جزئیات !

پس ازآن که سقف بودجه پیشنهادی شهردار تهران در شورای شهر کاهش پیدا کرد ، شهردار تهران بارها عنوان کرد که تلاش می کند بیش از 50 هزار میلیارد تومانی که تصویب شده کسب درآمد کند . امید شهرداری به افزایش درآمدها در حوزه شهرسازی بود اما با گذشت سه ماه از آغاز سال جدید به نظر می آید رونق مورد انتظار به حوزه ساخت و ساز بازنگشته است . موضوعی که بسیاری از کارشناسان حوزه ساخت و ساز نسبت به آن هشدار داده بودند .

ناصرامانی عضو شورای شهر تهران درباره وعده‌های شهردار در زمینه تحقق بودجه با تمرکز بر حوزه شهرسازی در سه ماهه نخست به اکوایران گفت :‌ باید بگویم تقریبا هیچ چیز محقق نشده است! دوستان منتظرند اصلاح ضوابط در کمیسیون ماده پنج شورای عالی شهرسازی اتفاق بیفتد و ابلاغ شود، بعد در سیستم بنشیند. تا اجرایی شود، شاید به ماه‌های آخر سال برسد. این در حالی است که بیشترین درخواست‌های آغاز به کار، در شش ماهه اول هر سال ارائه می‌شود. تا الان که ما به پایان خرداد رسیده‌ایم، هیچ اتفاقی نیفتاده و همچنان منتظریم تا اصلاح ضوابط در مراجع بالاتر انجام شود .

وی درخصوص تداوم مشکل پرداخت حقوق کارمندان شهرداری برای سومین ماه متوالی گفت : باید بگویم معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری همچنان در حالت بلاتکلیفی به سر می‌برد و در مدیریت شهری تصمیم قاطعی در زمینه تامین حقوق و مزایای کارکنانشان گرفته نمی‌شود. دولت درباره حقوق کارمندان رسمی مصوبه دارد و شورای عالی کار نیز در حوزه کارکنان قراردادی و نیروهای کار. مصوبه شورای عالی کار باید اجرا شود و معلوم نیست چرا اجرا نمی‌شود.

وی ادامه داد :‌در حالی که شفاهی گفته شده ما می‌پذیریم و اجرا می‌کنیم. در حوزه کارمندان رسمی هم ده‌درصدی که دولت تصویب کرده باید اتفاق بیفتد. این البته فاصله‌ها را بین کارکنان رسمی و قراردادی بالا برده، وضع را غیرقابل تحمل و فشارها و مطالبات را با توجه به وضعیت معیشت، گرانی مسکن و ... مضاعف کرده است. به نظر من یک نفر در شهرداری باید تصمیم آخر را بگیرد و لااقل از پایان تیر، حکم حقوقی کارکنان صادر شود.

امانی درخصوص گزارش عملکرد قرارگاه های شهرداری در صحن شورای شهر گفت :‌من از افرادی هستم که نسبت به تشکیل این قرارگاه‌ها از اول تشکیل‌شان با ابهام رو به رو شدم و سوال داشتم. گزارشاتی هم که از قرارگاه مسکن و حمل و نقل ارائه شد، موجب برطرف شدن ابهامات و سوالات من نشد. من عرض کردم قرارگاه برای هم‌افزایی است. برای این است که شهرداری از تنهایی در بیاید. آنهایی که در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، مسکن و حمل و نقل مسئولیت دارند، باید کنار شهرداری قرار بگیرند و به شهرداری کمک کنند.

به گفته وی گزارشی که از قرارگاه حمل و نقل شنیدیم حاکی از این است که این قرارگاه تشکیل شده و چند جلسه هم داشته اما هیچ خروجی نداشته است. همه اعضای شورا حس کردند که این قرارگاه تا به امروز هیچ دستاوردی برای مدیریت شهری نداشته است. بیشتر وعده دادن به آینده بوده است. در کمیسیون‌های مختلفی که ما در گذشته داشتیم، شهردار و معاونین و مدیران کل شهرداری‌های مناطق می‌نشستند‌ و روی طرح‌ها بحث می‌کردند. واقعیت این است که توسعه حمل و نقل در دوره گذشته، فقط روی پای مدیریت شهری اتفاق افتاد. اتوبوس‌های بی‌آرتی با پول شهرداری خریداری شد. خط بی‌آرتی با اعتبارات شهرداری راه افتاد. من امیدی ندارم که شهرداری بنشیند و دولت در حوزه حمل و نقل، کار مثبتی را محقق کند.

 

به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه