ارسال به دیگران پرینت

کالابرگ | آخرین خبر

همه چیز درباره کالابرگ | کارت اعتباری جداگانه یا کوپن؟

یارانه‌ها در قالب اعتبار خرید به کارت‌های افراد پرداخت می‌شود که بر اساس آن مردم می‌توانند در سوپرمارکت‌ها، فروشگاه‌ها و مغازه‌ها از آن اعتبار خرید استفاده کنند.

این‌گونه نیست که کارتی جداگانه و یا کوپن به مردم ارائه شود بلکه همان کارت بانکی، صرفا برای خرید کالاهای اساسی شارژ خواهد شد.

محمدمهدی سبحانیان گفت: اگر قرار به پرداخت کالابرگ باشد، یارانه‌ها در قالب اعتبار خرید به کارت‌های افراد پرداخت می‌شود که بر اساس آن مردم می‌توانند در سوپرمارکت‌ها، فروشگاه‌ها و مغازه‌ها از آن اعتبار خرید استفاده کنند.
 
 

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد گفت: در ماه‌های آتی اگر موضوع کالابرگ به هر دلیلی پیاده‌سازی نشود، روش پرداخت نقدی یارانه ادامه خواهد داشت.

محمدمهدی سبحانیان گفت: اگر قرار به پرداخت کالابرگ باشد، یارانه‌ها در قالب اعتبار خرید به کارت‌های افراد پرداخت می‌شود که بر اساس آن مردم می‌توانند در سوپرمارکت‌ها، فروشگاه‌ها و مغازه‌ها از آن اعتبار خرید استفاده کنند.

در پرداخت نقدی فرد می‌تواند یارانه را برای هر مصرفی از جمله سینما و پارک انجام دهد، اما حاکمیت اعتقاد دارد تا افراد بتوانند با این منابع مایحتاج سفره خودشان را تأمین کنند و به همین جهت از کالابرگ استفاده می‌کند.

 

به گفته او، آنچه دولت در قانون بودجه توسط مجلس مکلف به انجام شده، پرداخت یارانه‌ها از طریق کالابرگ الکترونیکی است. انجام این کار مستلزم زیرساخت‌های لازم در کل کشور بوده و عملاً انجام فوری آن میسر نبود، در نتیجه تصمیم گرفته شد طی دو ماه نخست سال، پرداخت نقدی صورت بگیرد و به‌محض اینکه زیرساخت‌های لازم آماده شد و سایر ملاحظاتی که می‌تواند موردتوجه قرار گیرد، تصمیم درباره تداوم این شیوه یا اختصاص کالابرگ الکترونیکی اتخاذ خواهد شد.

آقای سبحانیان گفت: هیچ تغییری در مبلغ و افرادی که یارانه دریافت می‌کنند اتفاق نخواهد افتاد. همان افرادی که تا به امروز یارانه دریافت کرده‌اند و کسانی که بر اساس تقاضا، به فهرست یارانه‌بگیران اضافه می‌شوند، مشمول دریافت کالابرگ خواهند شد. عزم دولت این است که کمترین تفاوت و تغییری در شیوه خرید مردم اتفاق بیفتد و رضایت خاطر مردم از این‌ جهت فراهم شود. همچنین تا به امروز هیچ بحثی در هیچ محفلی درباره تغییر یارانه بنزین مطرح نشده است.

اردیبهشت امسال، دولت برای تغییر نحوه پرداخت ارز ترجیحی به کالاهای اساسی تصمیم گرفت تا یارانه پرداختی از واردکننده به مصرف کننده برسد. بنابراین، مبلغ یارانه پرداختی افزایش پیدا کرد.

منبع: اقتصاد نیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • بازنشسته ارسالی در

   اینجانب‌‌بانشسته‌وبیمار‌خاص‌هستم
   خود سرپرست
   چرا‌یارانه‌مرا‌قطع‌کردید‌والان‌یکماه‌است
   کارت‌من‌مسدود‌می‌باشد
   ‌بااین‌همه‌گرانی‌و‌مردم‌حتی‌یک‌ماست‌هم
   ‌بامشگل‌می‌خرند
   شما‌که‌می‌خواستید‌یارانه‌ها‌را‌قطع‌کنید
   چرا‌این‌قدر‌‌موادرا‌گران‌کردی‌لطفا‌پی‌گیری
   کنید‌ممنونم

  • محمدد ارسالی در

   شما یارانه رو به مردم بدین شماچکار دارید میخوام بخورم نخورم دل شکستن مردم شدی

   • ناشناس ارسالی در

    مارایانه نقدی نیازداریم کالابرگ نمیخاهیم زورکی تحویلمان ندهید

  • ایرانی نگون بخت ارسالی در

   اسم این هشت استان بدبخت رو نگفتین

  • ناشناس ارسالی در

   هر وقت اسم رئیس مجلس رو یاد گرفتی اون موقع خبررسانی کن.

  • ایرانی ارسالی در

   استان محروم نگید؛ به این استانها بودجه و رسیدگی کافی نمیکنند شدن اینجوری؛ یعنی باعث و بانی دولتها و مجالس بودن ؛ وگرنه این استانهای محرومی که شما میگیداینقده نخبه و خبره و تیزهوش داره که تو استان شماها نیست...مرفه های بی درد

  • ناشناس ارسالی در

   کی با پول یارانه سینما پارک میره اینحرفارو الکی نگید مردم تو نون شب موندن فیش اب برق اجاره هست نقدی بدید کالا برگ چهار قلم کالا میشه یک ماه تخم مرغ بخورم با شیر پنیر

  • ناشناس ارسالی در

   یارانه حق مردم بایدخودشون تصمیم بگیرن همه نقدی میخوان کی باپول یارانه میره پارک وسینماحرف مفت میزنین

  • قربان جهان تیغ ارسالی در

   اگه یارانه حق من وخانواده منه شما چراتصمیم میگیرین بعضی ازخانواده هاباهمین مبلغ یارانه ناچیزی که انگاردارین صدقه میدین زندگی نکبتبارخودشونو میچرخونن آنوقت شما میگیدسینمامیرن مردم برای خریدنون ماندن آنوقت برن پنیرو شیربگیرن بابا بذاریرخودمردم برای یارانه (صدقه)ای که میدین تصمیم بگیرن

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه