ارسال به دیگران پرینت

جنگ | روسیه | اوکراین | موشک

روسیه «سردمدار بی چون و چرا» در بازار جهانی تسلیحات

با تداوم درگیری‌ها در اوکراین یک مقام ارشد روس اعلام کرد تحویل سامانه دفاع موشکی اس-۵۰۰ به ارتش این کشور آغاز شده است.

روسیه «سردمدار بی چون و چرا» در بازار جهانی تسلیحات

بوریسف گفت:‌ «امروز ارتش تحویل سامانه تسلیحاتی اس-۵۰۰ که در واقع ترکیبی از کارکردهای دفاع ضدهوایی و ضد موشکی است را آغاز کرد».

این مقام روس گفت سامانه اس-۵۰۰ نیز مانند دیگر سامانه‌های موشکی روسی جای خود را در بازار جهانی پیدا خواهد کرد و «مثل کیک داغ فروش خواهند رفت».

بوریسف افزود، روسیه «سردمداری بی چون و چرا» در عرصه بازار جهانی تسلیحات، به‌ویژه تسلیحات دارای این نوع از مشخصات فنی است.

پیش از این نیز تاس به نقل از یک فرد مطلع نزدیک به وزارت دفاع روسیه اعلام کرده بود: «سامانه دفاع هوایی اس-۵۵۰ مرحله آزمایشی را با موفقیت پشت سر گذاشت. اولین تیپ اس-۵۵۰ وارد مرحله رزمی شد».

طبق گمانه زنی رسانه‌ها، احتمالاً هند که به تازگی سامانه‌های دفاع موشکی اس-۴۰۰ را از روسیه خریداری کرده، یکی از مشتریان اس-۵۰۰ و یا حتی اس-۵۵۰ خواهد بود.

از زمان شروع درگیری‌ها در اوکراین، کشورهای غربی به هند فشار آورده‌اند تا همکاری‌های نظامی و تسلیحاتی خود با روسیه را متوقف کند.

«دیمیتری شوگایف» مدیر سرویس فدرال همکاری‌های نظامی و فنی روسیه نیز درباره اس-۵۰۰ پیشتر گفته است: «از نظر ما هند و چین و تمام کشورهایی که با آنها شراکت طولانی‌مدت داریم و همکاری‌های دوجانبه بین ما قابل پیش‌بینی است، صاحبان آتی این سامانه‌های پیشرفته خواهند بود».

منبع: انتخاب
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی