ارسال به دیگران پرینت

نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زد

نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.

نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.

نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.نیروی هوایی ارتش آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد این آزمایش تسلیحاتی روز شنبه از مبدا سواحل کالیفرنیای جنوبی زمانی که یک بمب افکن B-52 یک این نیرو اقدام به شلیک این موشک ما فوق صوت تحت عنوان "سلاح واکنش سریع هوایی" (ARRW) کرده است.

در این بیانیه آمده است: بوستر این سلاح ARRW به دنبال جدا شدن از هواپیما مشتعل شد و برای مدت زمانی مورد انتظار، سوخت و به سرعت های مافوق صوت بالغ بر پنج برابر بیشتر از سرعت صوت دست یافت.

با این حال آمریکا در توسعه سلاح های مافوق صوت تنها نیست؛ تسلیحاتی که سرعت و قدرت مانورشان، ردیابی و رهگیری آنها را دشوار می‌کند.

مقامات نظامی آمریکا می‌گویند، روسیه موشک های مافوق صوت را به سمت اهدافی در اوکراین شلیک کرده است و چین نیز سلاح های مافوق صوت را آزمایش کرده است. وزارت خارجه چین در ماه اکتبر انجام آزمایش تسلیحاتی را رد کرد.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه