خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

دولت کره شمالی روز شنبه (امروز) اعلام کرد:

آخرین اخبار از شیوع گسترده و وحشتناک کرونا در کشوری که واکسن نزد

رهبر کره شمالی از مقامات بهداشتی کشورش خواست از تجربه های موفق سایر کشورها به ویژه چین در مبارزه با همه گیری درس بگیرند.

رهبر کره شمالی از مقامات بهداشتی کشورش خواست از تجربه های موفق سایر کشورها به ویژه چین در مبارزه با همه گیری درس بگیرند.

دولت کره شمالی روز شنبه (امروز) اعلام کرد در 24 ساعت گذشته 21 نفر بر اثر کرونا فوت کرده و بیش از 174 هزار نفر با دارا بودن علائم تب به بیماری کووید-19 مبتلا شده اند.

تاکنون دولت کره شمالی مرگ 27 نفر و ابتلای بیش از 524 هزار به کرونا را مورد تایید قرار داده است. از این تعداد بیش از 243 هزار نفر بهبود یافته و بیش از 280 هزار نفر در قرنطینه باقی مانده اند.

شیوع سویه اُمیکرون ویروس کرونا در 2 هفته گذشته در کره شمالی به صورت تصاعدی صدها هزار نفر از جمعیت این کشور بسته و منزوی را که بیش از 2 سال از ورود موج همه گیری کرونا جلوگیری کرده بود، مبتلا کرده است و ناظران بهداشتی نگران آن هستند که با توجه به واکسینه نبودن مردم کره شمالی، سویه های جدیدی از جهش ویروس کرونا در این کشور به وجود بیاید.

دولت کره شمالی پس از تایید اولین موارد ابتلا به کووید-19 از زمان شروع همه‌گیری، از روز پنج شنبه هفته گذشته آنچه را که حداکثر اقدامات پیشگیرانه توصیف کرده، به مورد اجرا گذاشته است.

"کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی، روز شنبه (امروز) در جلسه دفتر سیاسی حزب حاکم، شیوع بیماری را به عنوان یک "تحول بزرگ" تاریخی توصیف کرد و خواستار اتحاد بین دولت و مردم برای کنترل و تثبیت هرچه سریع تر شیوع این بیماری شد.

دولت کره شمالی سال گذشته واکسن های اهدایی سازمان بهداشت جهانی را به بهانه اینکه این ویروس به این کشور راه نیافته و نیازی به آنها ندارد، پس زد.

رهبر کره شمالی در این جلسه ابراز خوش‌بینی کرد که این کشور می‌تواند شیوع بیماری را تحت کنترل درآورد و از مقامات خواست تا از تجربه ‌های موفق مقابله با همه‌گیری در کشورهای دیگر به ویژه چین درس بگیرند.

رهبر کره شمالی در نشست روز شنبه (امروز) حزب حاکم کره شمالی با دستور کار مقابله با کرونا/ خبرگزاری رسمی کره شمالی

کره شمالی: تایید مرگ 21 نفر در روز بر اثر کرونا

کره شمالی از روز پنجشنبه اقداماتی را با هدف محدود کردن رفت و آمد مردم در داخل و بین شهرها اعمال کرده است، اما بر خلاف چین که سیاست های سختگیرانه قرنطینه خانگی را به مورد اجرا گذاشته، در کره شمالی مردم در خانه های خود محبوس نشده اند.

کارشناسان می گویند با توجه به سیستم مراقبت بهداشتی ضعیف کره شمالی و اینکه 26 میلیون نفر از مردم آن غالبا واکسینه نشده اند، شیوع همه گیری ویروس کرونا می تواند عواقب مخربی برای این کشور داشته باشد.

کارشناسان می‌گویند که با کمبود واکسن، داروهای ضد ویروس، واحدهای مراقبت‌های ویژه و سایر ابزارهای بهداشتی مهم برای مبارزه با ویروس، راهکار اجرایی دولت کره شمالی در مقابله و مهار همه گیری احتمالا جدا کردن افراد دارای علایم در پناهگاه‌های تعیین‌شده خواهد بود.

"هونگ مین" تحلیلگر موسسه کره برای اتحاد ملی در سئول در این باره به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت:" کره شمالی منابع و فناوری های لازم برای اعمال قرنطینه های شدید مانند چین ندارد که کل شهرها را تعطیل کرده و ساکنان را در خانه هایشان محصور کرده است، و همچنین نمی تواند با خطر ایجاد شوک بیشتر بر اقتصاد شکننده اش این کار را انجام دهد."

تب سنجی دانش آموزان پیش از ورود آنها به مدرسه/ پیونگ یانگ/ آسوشیتدپرس

کره شمالی: تایید مرگ 21 نفر در روز بر اثر کرونا

دولت محافظه‌کار جدید کره جنوبی به رهبری "یون سوک یول" رییس‌جمهوری جدید کره جنوبی که روز سه‌شنبه هفته گذشته کار خود را آغاز کرد، پیشنهاد ارسال واکسن و سایر تجهیزات پزشکی به کره شمالی را داده است، اما مقامات سئول می‌گویند که کره شمالی تاکنون درخواستی برای کمک نکرده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین نیز دیروز (جمعه) اعلام کرد که پکن آماده ارایه کمک به کره شمالی است اما افزود که هنوز کشورش درخواستی در این باره از طرف پیونگ یانگ دریافت نکرده است.

ناظران معتقدند ویروس کرونا به احتمال زیاد از چین به کره شمالی راه یافته باشد.

در ژانویه امسال (دی ماه 1400) کره شمالی پس از 2 سال بسته بودن مرزهایش، برای کاهش فشار بر اقتصاد خود ترافیک حمل‌ونقل ریلی با چین را بازگشایی کرده بود و به احتمال زیاد ویروس از این رخنه به کره شمالی راه یافته باشد.

دولت چین ماه گذشته در راستای تدابیر مقابله با شیوع ویروس کرونا این مرز ریلی با کره شمالی را بست.

در هفته های گذشته دولت چین نیز که سیاست به صفر رساندن و سرکوب شدید ویروس کرونا را دنبال می کند، در پی شیوع سویه اُمیکرون ویروس کرونا چند شهر بزرگ خود با نزدیک به بیش از 60 میلیون نفر از جمعیت را قرنطینه کرده است.

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ناشناس ارسالی در

    ازیک رهبر خودشیفته و دیکتاتور که تمام فکرش موشک ساختن هست بیش ازاین انتظاری نیست که به فکر مردمش باشه.

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه