ارسال به دیگران پرینت

قالیباف | سفر خانواده قالیباف | ترکیه | سیسمونی | واردات خودرو

قالیباف: با ۵ هزار دلار می‌توان خودرو با کیفیت بسیار عالی وارد کرد

رییس مجلس شورای اسلامی درباره مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام در تصویب کلیات طرح واردات خودرو گفت: در موضوع واردات خودرو، این گونه نیست که فقط خودرو وارد کنیم بلکه به تولید در داخل کشور هم توجه می شود. محمدباقر قالیباف گفت: در شرایطی قیمت تمام شده خودرویی مثل پراید ۲۰۰ میلیون تومان است که حتی با ارز حدود ۲۵ هزار تومان هم می توان خودروهایی با قیمت ۵ هزار و ۵۰۰ دلار با کیفیت بسیار عالی وارد کشور کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی درباره مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام در تصویب کلیات طرح واردات خودرو گفت: در موضوع واردات خودرو، این گونه نیست که فقط خودرو وارد کنیم بلکه به تولید در داخل کشور هم توجه می شود.

محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز (شنبه) در پاسخ به تذکر علی بابایی کارنامی نماینده ساری در انتقاد از وضعیت بازار خودرو گفت: مصوبه واردات خودرو بعد از آن که در مجلس مورد بحث قرار گرفت، در دو جلسه مفصل در صحن مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح شد که در آن جلسه بنده و رییس کمیسیون صنایع و معادن حضور داشتیم. در نهایت کلیات طرح واردات خودرو با یکی دو بند اصلاحی تایید شد.

وی با تاکید بر اینکه بحث خودرو در کشور مهم است، گفت: بحث های صورت گرفته در کمیسیون و مجلس درباره خودرو کارشناسی بوده است؛ در موضوع واردات خودرو، این گونه نیست که فقط خودرو وارد کنیم بلکه همان طور که در قانون آمده به موضوع تولید در داخل کشور هم توجه می شود اما در حال حاضر روش تولید در کشور اشکالات فنی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

رییس مجلس با اشاره به جلسه مجمع تشخیص برای بررسی طرح واردات خوردو گفت: در جلسه مجمع تشخیص مفصل توضیح دادم که چطور باید وضعیت خودرو را در کشور اصلاح کنیم. در شرایطی قیمت تمام شده خودرویی مثل پراید ۲۰۰ میلیون تومان است که حتی با ارز حدود ۲۵ هزار تومان هم می توان خودروهایی با قیمت ۵ هزار و ۵۰۰ دلار با کیفیت بسیار عالی وارد کشور کرد.

وی ادامه داد: این موضوع خواسته مجلس بوده و مجمع هم همراهی کرد و در نهایت هم در ارتقای کیفیت تولید و قیمت تمام شده و تیراژ تولید موثر خواهد بود. از پافشاری مجلس و همراهی مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکر می کنم.

علی بابایی کارنامی نماینده ساری در اخطاری با تبریک روز کارگر گفت: از همه نمایندگان به ویژه رییس مجلس برای پیگیری مطالبات کارگران در طول دو سال گذشته تشکر می کنم و امیدوارم فضای مجلس یازدهم برای حمایت از کارگران بابی برای پیگیری دولتمردان و سران نظام به نفع کارگران باشد.

وی با استناد به اصل سوم قانون اساسی گفت: چه کسی باید وضع خودرو را مدیریت کند؟ تا دیروز گفته می شد که مجمع تشخیص مصلحت نظام واردات خودرو را تایید نکرد ولی اکنون که تصویب شده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: قیمت پراید در کشور ما به ۲۰۵ میلیون تومان رسیده است، چه کسی باید پاسخگوی این وضعیت باشد، وزیر صمت چکاره است؟ آیا نباید مجلس نظارت کند؟ دولت آقای رئیسی نیز که به نفع مردم تلاش می کند، باید پاسخگو باشد.

وی افزود: مردم درباره وضعیت خودرو سوال می کنند، حدود ۵۷ درصد افزایش حقوق کارگران اضافه شد و این همه سر و صدا شد. باید براساس قانون اساسی با این وضعیت خودرو برخورد شده و گزارش منطقی ولو به صورت غیر رسمی به مجلس داده شود. وضعیت بازار خودرو قابل تحمل نیست و حتی بر کالاهای اساسی اثراتی گذاشته و سفره مردم را تحت الشعاع قرار داده است. براساس اصل ۳ قانون اساسی این موضوع پیگیری شود تا طبق عدالت، دولت انقلابی و مجلس انقلابی عمل کرده و برنامه ریزی کامل داشته باشند.

 
احمد علیرضا بیگی نماینده مجلس در خصوص جلسه عیررسمی امروز نمایندگان گفت: در این جلسه آقای قالیباف رئیس مجلس توضیحاتی را پیرامون ماجرای سفر همسر، دختر و دامادش به ترکیه که در رسانه‌ها مطرح شده به نمایندگان ارائه کرد، گفت: رئیس مجلس در این جلسه عنوان کرد که مطرح شدن این موضوع در رسانه‌ها با انگیزه‌های سیاسی است و روشن شدن این موضوعات را به آینده موکول کرد.
 

 احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی از جلسه غیر علنی صبح امروز مجلس، پیش از برگزاری جلسه غیر رسمی خبر داد.

وی به تسنیم گفت: در این جلسه آقای قالیباف رئیس مجلس توضیحاتی را پیرامون ماجرای سفر همسر، دختر و دامادش به ترکیه که در رسانه‌ها مطرح شده به نمایندگان ارائه کرد، گفت: رئیس مجلس در این جلسه عنوان کرد که مطرح شدن این موضوع در رسانه‌ها با انگیزه‌های سیاسی است و روشن شدن این موضوعات را به آینده موکول کرد.

 

نماینده تبریز تاکید کرد: رئیس مجلس در این جلسه موضوع خرید مستقلات توسط خانواده خود در ترکیه را نیز تکذیب کرد.

 

اخیرا اخباری در فضای مجازی درباره سفر همسر، دختر و داماد آقای قالیباف رئیس مجلس به ترکیه در فضای مجازی مطرح شده بود که واکنش‌های زیادی را به همراه داشت.

 

 

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • ناشناس ارسالی در

  کمکم به فراموشی سپرده میشه مثل بابک زنجانی مثل خاوری و ...

 • سیدداودالفتی ارسالی در

  مملکت مال شماها است هر کاری که دلتان خواست می توانید انجام دهید و به هیچ کسی هم مربوط نیست‌‌./

 • احمد ارسالی در

  شترسواری که دولا دولا نمیشه حالا این کندش دراومده اونهایکه درخفاس چی زمان حسن کلیدی گفت بیایید هرکی هرچه داره بگه درشهرداری اختلاس کرد توفضای مجازی لو رفت پس چرا هیچی نمیگه

 • ناشناس ارسالی در

  جناب قالیباف عزیز شما قبل از انتخابات گفته بودید ساختار بودجه اشکال دارد و بودجه شرکت‌های دولتی سر به فلک میزند و مجلس هم به آن ورود نمی‌کند آیا امثال در بودجه ریزی کشور تحولی ایجاد شد مجلس به بودجه شرکت‌های دولتی ورود کرد یا مثل سالهای گذشته عمل کردید لطفاً این را برای مردم توضیح دهید

 • ناشناس ارسالی در

  خانواده که تشریف بردن ترکیه گفتند خودرو اونجا 5500دلاره

 • ناشناس ارسالی در

  این حرف رو میزنه یه کم بین مردم محبوبیت پیدا کنه...

 • ناشناس ارسالی در

  اگر واقعا ازمجلس انقلاب ودولت انقلابی حرف میزنید شروع کنید قحطع کنید دستان خوناشام ایران خودرو وسایپاه را

 • ناشناس ارسالی در

  سلام جناب خسته نباشید خدا قوت

 • کوروش ارسالی در

  دمت گرم ببینم چکار میکنی .به خدا اگه این کارو بکنی تمام ترکیه رو هم بخری بیاری تهران مردم جیکشون هم در نمیاد .تازه کسی جرأت نمیکنه اسمت هم بیاره.خخخخخ

 • امیری معلم شیراز ی ارسالی در

  سلام کاکو، خدایش به چه روی ای حرفهامیزنی، خدایش من که خجالت میکشم تو رئيس مجلسی، اینهاهمش کارخداست، بشین وقدرت اساکریم ببین مردحسابی من معلم توان خریدلباس سال نوبرای بچم نداشتم، مادرم بهم قرض دادولی اگرپول ندارم آبروداریم، برای اضافه کردن چندرغاز حقوق معلم ها، مصوبات مجلس توکشومیزت گذاشتی تااجرای نشه، مگه ازجیب مبارکت می خوای بدی حق زن وبچم بود، چوب خدابی صداست، بشین وببین

 • مجید ارسالی در

  متدر ایران چند میلیون حودرو در سطح سهرها داریم اگر خودرو خارجی وارد شود که مصرف انها حدااکثر ۶الی۸ ایتر است ما میتوانیم در روز حداقل ده الی۱۲میلیون لیتر در مصرف بنزین صرفجویی کنیم بنابر این دوازده میلیون بنزین ۳۰۰۰تومان صرفجویی پس اگر کلا شرکت های خودرو سازی را تعطیل کنند از فروش مقدار ۱۲میلیون لیتر بنزین ماهیانه بهترین حقوق به کارکنان خودرو سازی پرداخت میشود واز همه مهمتر انسانهای کمتری هم با تصادف از بین میروند وخودروساز هم ضرر نمیکند که با پراید به درد نخور ۱۸۰ میلیون هم تازه ضرر کندبندگان خدا گناه دارند.

 • سلام ارسالی در

  آقای قالیباف! جان همون دخترت که عروسی مفصل براش گرفتی پول دادی بره سیسمونی بخره از ترکیه راست میگی همین الان جواب بده، چیه؟ وقت میخوای بری فکر کنی لاف بیایی و چاخان پاخان تحویل بدی؟
  خب این واردات که گفتی! یه پیشنهاد دارم برات معرکه!
  کاری نداره یک کم صبر میکنی نوه جونت که دنیا اومد برای عرض تبریک رفتی پیشش یک چند تا 5000 تا دلار میبری پیشکشی میگی: زحمت وارداتش هم با شما که راه پدربزرگ ادامه پیدا کنه گوگولی!

 • طرفدار محرومان ارسالی در

  آفای قالیباف با همین مبلغ که گفتی خدایی از حراجی های ترکیه چقدر میشه سیسمونی خرید چون خانوادت تجربه اش داره می پرسم جسارت نباشه یه وقتی

 • ناشناس ارسالی در

  برای خودی ها وارد می شود 5هزار مجلس برای وارد ات پنجاه هزار هزینه واردات می بندد میشه دوباره 55 هزار هم مردم بد بخت سرشان کلاه می رود

 • هم وطن ارسالی در

 • کتی ارسالی در

  با ۵۰۰۰ دلار چقدر میشه از ترکیه سبسمونی خرید؟!

 • ناشناس ارسالی در

  همین......... ایشان چندین سال پیش یه ۷۰۰۰ و ۸۰۰۰ میلیارد برد خارج مثل الان یه کمی مردم هی گفتند و نوشتند آخرش هیچی تمام شد و انگار نه انگار .

 • مجید ارسالی در

  الان خودرو سازی مریض کشور حدودا بالای یک میلیون خودرو تولید میکنه به زبان ساده ۵هزار دلارو ضرب در یک میلیون کنید میشه ۵ میلیارد ازاین پولا داریم آقای قالیباف از شما این حرفها بعید است برادر من جاتون رو به یک جوان متخصص و کار کن بدهید شما نظارت کنید دمت گرم

 • دنا اورمزد ارسالی در

  سئوال آزمون هوش و استعداد تحصیلی : با چند هزار دلار میتوان به ترکیه رفت و سیسمونی برای نوه ی یکی یدونه و گل گلاب خرید و برگشت ؟؟؟

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه