ارسال به دیگران پرینت

تماشای فیلم‌های مستهجن

رسوایی اخلاقی قانون‌گذاران انگلیس | نماینده انگلیسی به تماشای تصاویر مستهجن متهم شد

در ادامه معضل رسوایی اخلاقی قانون‌گذاران انگلیس، یک نماینده ارشد حزب حاکم محافظه‌کار این کشور به تماشای تصاویر مستهجن در صحن مجلس متهم شد.

در ادامه معضل رسوایی اخلاقی قانون‌گذاران انگلیس، یک نماینده ارشد حزب حاکم محافظه‌کار این کشور به تماشای تصاویر مستهجن در صحن مجلس متهم شد.

کمیته انضباطی حزب محافظه‌کار روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که درحال بررسی موضوع است. در این بیانیه آمده است که رفتار غیراخلاقی نماینده مجلس «کاملا غیرقابل قبول» است و در این رابطه اقدام خواهد شد.

نام نماینده متخلف اعلام نشده است. اسکای نیوز گزارش داد که دو نفر از نمایندگان حزب محافظه‌کار به رئیس کمیته انضباطی گفته‌اند که چگونه شاهد تماشای تصاویر مستهجن از سوی فرد متخلف در صحن مجلس بوده‌اند.

دو نشریه انگلیسی «دیلی میرور» و «سان» هم گزارش دادند که یکی از نمایندگان مجلس در حالی که کنار یک معاون وزیر زن نشسته، با تلفن همراه مشغول تماشای فیلم‌های مستهجن بود.

یک سخنگوی حزب اصلی مخالف دولت (کارگر) در واکنش به خبر گفت که نماینده متخلف باید از مقام خود کناره‌گیری کند.

این تحول در حالی صورت می‌گیرد که گفته می‌شود پرونده ۵۶ نماینده متهم به آزار جنسی، به کمیته انضباطی پارلمان ارجاع شده است. روزنامه تایمز چاپ لندن دو هفته پیش گزارش داد که این کمیته پارلمانی ۷۰ فقره شکایت علیه نمایندگان یادشده دریافت کرده که از اتهامات آزار جنسی گرفته تا تخلفات جدی تر را شامل می شود.

البته رسوایی اخلاقی قانون‌گذاران انگلیس موضوع تازه‌ای نیست و سه سال پیش به سوژه داغ رسانه‌ها تبدیل شد. بر اساس تحقیقات انجام شده در پارلمان انگلیس، فساد اخلاقی و آزار جنسی در میان نمایندگان این کشور به لطف سکوت مقام‌های ارشد این نهاد سیاسی به امری رایج بدل شده است.

این تحقیقات که از سوی «لورا کاکس» حقوق دان انگلیسی صورت گرفته حاکیست که براثر رواج فرهنگ سکوت و چاپلوسی در پارلمان، آزار و اذیت جنسی به عنوان یک معضل پنهان جریان دارد.

در این گزارش هشدار داده شده است که مفاسد اخلاقی برخی از نمایندگان، کل اعتبار و مشروعیت پارلمان را زیر سؤال برده است. نویسنده گزارش خواستار رسیدگی و حل جدی این مساله شده، هرچند پیش‌بینی کرد که برون رفت از این معضل در چارچوب مدیریت فعلی دشوار خواهد بود.

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه