ارسال به دیگران پرینت

خطیب‌زاده | سفیر اوکراین | وین | واشنگتن

خطیب‌زاده: سفیر اوکراین موضع کشورش را مطالعه کند | منتظر پاسخ مناسب واشنگتن در "وین" هستیم

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با اشاره به جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و هتک حرمت مسجد الاقصی گفت: در محکومیت اتفاقات اخیر، آقای امیرعبداللهیان نامه‌ای را به دبیر کل سازمان همکاری اسلامی نوشتند.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با اشاره به جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و هتک حرمت مسجد الاقصی گفت: در محکومیت اتفاقات اخیر، آقای امیرعبداللهیان نامه‌ای را به دبیر کل سازمان همکاری اسلامی نوشتند.

سعید خطیب‌زاده در نشست خبری امروز خود گفت : آزادسازی منابع ملت ایران و بازگشت پول‌های ایران به کشور به هیچ کشور ثالثی ربطی ندارد و این که دولت  آمریکا تلاش  می‌کند در مورد هر موضوعی که مربوط به ایران  است، دخالت کند، نشان می‌دهد که چقدر  رفتار آنها (دولت آمریکا) با ادعاهایی که آقای بایدن  مطرح می‌کند، فاصله دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت : آن‌چه که در وین در حال گفت‌وگو است با رعایت تمام مفاد برجام است و قرار نیست در برجام تغییری ایجاد شود  و  دو سند برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد ، سنجه و معیار حرکت بوده است از جمله تایم‌ها و زمان‌هایی که در آن مشخص شده است.

خطیب زاده در بخش دیگری از این نشست گفت: تبادل پیام بین تهران و واشنگتن از طریق آقای مورا  در حال انجام است.

وی تاکید کرد: زنجیره انتفاع اقتصادی ملت ایران از برجام باید به صورت کامل دیده شود .

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید براین که در جریان مذاکرات وین  منتظر پاسخ مناسب واشنگتن هستیم ، گفت:  واشنگتن سیاست تاخیر را در پیش گرفته است.

خطیب‌زاده گفت : روابط ایران و ترکیه یک روابط راهبردی ، چند لایه و بسیار با ثبات است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در بخش دیگری از این نشست گفت: ما نگرانی های جدی در مرزهای شرقی داشته و داریم و گفت‌وگو  بین  مقامات مرزی ما و پاکستان و افغانستان در همین چارچوب است. ‌البته ما  از اشراف اطلاعاتی و امنیتی در این مناطق برخورداریم.

خطیب زاده در پاسخ به سوالی در مورد مصاحبه اخیر سفیر اوکراین  در تهران و ادعاهای مطرح شده از سوی وی گفت : موضع ایران در مورد جنگ اوکراین مشخص است. سفیر اوکراین بهتر است که موضع دولت متبوعش و توییت اخیر وزیر امور خارجه کشورش را مورد مطالعه قرار دهد .

وی افزود : دوستی ، مودت و صلح طلبی ملت ایران روشن و مشخص است و کسی نمی تواند  از آن برای اهداف سیاسی  خود استفاده کند.

این خبر تکمیل می‌شود.

 

 

منبع: ایسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه