ارسال به دیگران پرینت

فرماندار اهواز تاکید کرد؛

وضعیت پراکندگی نخاله‌های ساختمانی در اهواز باید مدیریت شود

اهواز- فرماندار شهرستان‌اهواز از وضعیت نامناسب پراکندگی نخاله‌ها و زباله‌های ساختمانی در مناطق مختلف شهر انتقاد و بر مدیریت و ساماندهی آنها تاکید کرد.

مسعود فلاحی در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی و ستاد مدیریت و کنترل بیماری کرونای اهواز تاکید کرد: همه شهرداری‌های مناطق مختلف اهواز ظرف مدت یک ماه با اولویت مناطق ۵،۴ و ۶ نسبت به جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی اقدام کنند.

وی ادامه داد: شهرداری اهواز باید نسبت به ماشین‌های حمل زباله و نخاله‌های ساختمانی نظارت جدی داشته باشد تا این ماشین‌ها به هنگام حرکت در خیابان‌ها و سطح شهر تخلیه نکنند.

فرماندار اهواز افزود: همچنین ماشین‌های حمل زباله و نخاله‌های ساختمانی در اهواز که اصول ایمنی را رعایت نمی‌کنند باید از سوی پلیس راهور توقیف شوند.

فلاحی ادامه داد: رستوران‌ها و هتل‌ها در تخلیه زباله و پسماندهای غذایی شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند و اتحادیه‌ها و بهداشت نظارت لازم را داشته باشند.

وی با انتقاد از وضعیت نامناسب جوی‌های روباز گفت: پاکسازی و نظافت کانال‌ها و مجاری روباز به صورت ماهانه در مناطق شهری و روستایی انجام شود چرا که در بازدیدی که در مناطق ۵ و ۶ داشته‌ام وضعیت مناسبی ندارند و باید تا قبل از عید سعید فطر پاکسازی و نظافت شوند.

رئیس ستاد مدیریت و کنترل بیماری کرونای اهواز با اشاره به برگزاری آئین‌های شب‌های قدر گفت: پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در این شب‌ها رعایت شود.

فلاحی بر نظارت و رسیدگی به وضعیت نامناسب بهداشت و نظافت عمومی در برخی از مدارس اهواز تاکید کرد و افزود: آموزش و پرورش مناطق باید برای حفظ سلامتی دانش آموزان به این وضعیت رسیدگی و نظارت کند.

وی درباره پسماندهای عفونی در بیمارستان‌ها گفت: پسماندهای عفونی در برخی از بیمارستان‌ها به صورت سنتی دفع و امحا می‌شود که در این راستا دستگاه‌های ذیربط باید با اعزام اکیپ نظارت لازم در این خصوص داشته باشند.

فرماندار اهواز افزود: در موضوع پسماند نیز شهردار از روش‌های مختلف برای مدیریت پسماند باید شهروندان را آموزش دهد.

فلاحی با اشاره به معضلات سگ‌های بلاصاحب و آمار بالای سگ گزیدگی در اهواز اظهار کرد: شهرداری اهواز ماه‌های گذشته اقدامات خوبی را در این زمینه انجام داد اما مدتی است که عملکرد خوبی برای جمع‌آوری سگ‌های بلا صاحب نداشته که باید بهتر عمل کند.

وی گفت: ادارات و دستگاه‌هایی که در زمینه بهداشت و اجرای مصوبات جلسات کوتاهی کنند باید به مراجع قانونی و مراکز قضائی معرفی می‌شوند.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه