خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

انجمن داروسازان:

مشکلات ارتباطی در تایید نسخ الکترونیک وجود دارد

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: در حال حاضر اشکالات زیاد زیرساختی و پشتیبانی در راستای اجرای قانون نسخه الکترونیک وجود دارد.

سید علی فاطمی نایب رئیس انجمن داروسازان ایران با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: اشکالات زیاد ارتباطی وجود دارد که در اوج ساعت مراجعه به داروخانه ها قادر به تایید نسخ نیستیم.

او می گوید: در حال حاضر اشکالات زیاد زیرساختی و پشتیبانی در راستای اجرای قانون نسخه الکترونیک وجود دارد.پیک ساعت مراجعه مردم به داروخانه ها از ساعت ۵ تا ۷ عصر است که متاسفانه مشکلات در مخابرات و سامانه ها دیده می شود.

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران ادامه داد: در این ساعات از شبانه روز حجم مراجعه به داروخانه ها زیاد است و ما قادر به تایید نسخ نمی شویم بنابراین زمانی که سیستم قطع است قادر به ثبت نسخ نیستیم.

او افزود: این گونه نیست که هیچ داروخانه ای راغب نباشد که نسخ را آزاد برای بیمار بپیچد.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: معضلی که با آن مواجه هستیم ناشی از ورود نکردن همزمان دستگاه‌‎های مسئول است.

رضایی گفت: در مجموع حدود ۱۱۱ هزار پزشک در سامانه‌ ثبت شدند که از این تعداد ۸۹ درصد آنها در حال نوشتن نسخ الکترونیک هستند.حدود ۱۱ درصد پزشکان اصلا نسخ الکترونیک نمی‌نویسند.

او افزود:معضلی که با آن مواجه هستیم ناشی از ورود نکردن همزمان دستگاه‌‎های مسئول است.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: ۷۵ درصد نسخ بر روی پنل های بیمه گر است و ۲۵ درصد بر روی ای پی های سازمان است، حدود ۱۵۰ سرویس نسخه نویس داریم. بخش خصوصی اقدامات لازم را انجام می دهد اما متولی باید ورود پر رنگ تری داشته باشد.

 رضایی می گوید پیشنهاد ما این است که اپراتور نظام سلامت شکل بگیرد و خدمات به صورت استاندارد ارائه شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه