ارسال به دیگران پرینت

امام جمعه گچساران : اسب دوانی زن حرام است

حجت الاسلام حجازی گفت: اسب دوانی زن در منظر نامحرم که تهییج می کند و چشم چرانی می شود حرام است،و این دولت و آن دولت هم ندارد ... عزیزان حتما از چنین اقداماتی جلوگیری کنند و امیدواریم کسانی که بنای این موارد را گذاشته اند ، توبه کنند.

حجت الاسلام سید امین الله حجازی، امام جمعه گچساران در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته اظهار کرد:امروز ۲۴دی ماه مصادف است با انتصاب مقام معظم رهبری به امامت جمعه تهران از سوی حضرت امام(ره)،بسیار انتصاب به جایی بودند و دشمنان این نظام از این اقدام مهم بسیار نگران شدند.

وی افزود: اما وقتی در سال ۶۸مجلس خبرگان، حضرت آقا را به عنوان رهبر انقلاب انتخاب کردند تحلیل گران سیاسی دنیا بویژه غرب و استکبار تاسف خوردند و گفتند ایران دیگر به هیچ عنوان تسخیر نخواهد شد.

حجت الاسلام حجازی گفت: یکشنبه ۲۶دی ماه مصادف با وفات حضرت ام البنین سلام الله علیها مادر حضرت ابوالفضل علیه السلام است که به عنوان روز تکریم مادران و همسران شهداء نیز نامگذاری شده است،ائمه اطهار علیهم السلام نیز بارها به این نکته تاکید کرده اند که تا می توانیدبه مادرتان نیکی کنید،بنابراین جوانان عزیز مقام مادر، مقام بسیار بزرگی است و بهشت زیر پای مادران است.

امام جمعه گچساران اظهارکرد: مقام معظم رهبری ۶تذکر با تاکید فراوانی در روز ۱۹دی ماه (روز قیام مردم قم) فرمودند که عامل نجات کشور در بزنگاه های مختلف غیرت دینی ملت ایران بود،و این غیرت دینی است که تهدیدها را به فرصت تبدیل می کند و یک مومن باید غیرت دینی داشته باشد.

وی افزود: نکته بعدی اینکه حضرت آقا فرمودند که عوامل تفرقه را هر چه می توانیم باید کم کنید و در کشورمان شیعه و سنی سال ها در کنار هم زندگی کرده اند و امروز دشمن با ترفندهای مختلف دنبال فتنه انگیزی است که لازم است حواس ها جمع باشد.

ججت الاسلام حجازی بیان کرد: ایران اسلامی به عنوان قدرت منطقه به شمار می رود و دشمن به لرزه افتاده است بنابراین فتنه ها می کنند و بین قومیت ها،مذاهب و زبان ها توطئه ها می کند.

امام جمعه گچساران تصریح کرد:یکی از برنامه های دشمنان انقلاب نیز حساسیت زدایی نسبت به اصول، بینیات و مبانی انقلاب است،گاهی انسان تذکری می دهد و برخی ها ناراحت می شود هرچند تخلفی اگر صورت گرفت بایستی تذکر هم داده شود،باید در میدان عمل نسبت به واقعیات اطراف نیز حساس باشیم و بی تفاوت هم رفتار نکنیم.

حجت الاسلام حجازی گفت:دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علیمه قم و علمای سراسر کشور هرساله برگزار می شد و امسال نیز به ناچار به خاطر بیماری کرونا به صورت مجازی(وبینار) برگزار شد،نکات مهمی در این اجلاسیه مطرح شد که درخواست جامعه روحانیت در سراسر کشور حفظ وحدت و همدلی در بین نیروهای انقلابی و صفوف مردم بود.

وی گفت : باید همه زیر چتر ولایت باشند و نکته بعدی نیز همدلی مسئولین قوای مختلف در سایه رهبری امام خامنه ای، نوید آینده ای روشن و رو به رشد در تحقق اقتصاد مقاومتی و حفظ استقلال کشور را خواهد داشت.

خطیب جمعه گچساران اظهارکرد:اما درخواست روحانیت سراسر کشور از دولت این بود که روحانیت و حوزه های علمیه ضمن حمایت از این تلاش ها و تقدیر ویژه، مراتب نگرانی خود را نسبت به وضع اقتصادی و معیشت عموم مردم بویژه اقشار محروم ، آسیب پذیر و کم درآمد ابراز داشته و بر تسریع و تقویت این تلاش ها، مدیریت جهادی ، اقتصادی مقاومتی و استفاده بهتر از امکانات کشور تاکید می کنند.

وی افزود: بنابراین روحانیت اعلام کردند که ما با مردم هستیم و روحانیت همیشه پناهگاه مردم بوده و هست و الان هم روحانیت سخنگوی مردم است و توقع این است که دولت در برابر مردم به وظایفش نیز عمل کند.اما هفته قبل از نیروی انقلابی و ولایی تقاضا کردم اما جوابی نگرفتم، خطراتی در عالم وجود دارد که لازم است اتحاد کامل بین نیروهای انقلابی وجود داشته باشد.

امام جمعه گچساران تصریح کرد:آنهایی که ادعای ولایتمداری و انقلابی دارند،پا به روی هوای نفس شان بگذارند و سریع جلسه بگیرند ،نتیجه را اعلام و عملا هم به مردم بگویند چرا که قرار است این گروه زیر چتر ولایت تلاش برای حل مشکلات ملت داشته باشند، نه اینکه به جان هم بیافتند و اسمش را اقدام انقلابی بگذارند و درادامه هم دودش در چشم مردم برود.

حجت الاسلام حجازی گفت:نیروی ولایی و انقلابی آنکسی است که پا به روی خودش بگذارد،در مسیر انقلاب و رهبری و نظام باشد،و امروز جواب می خواهم از نیروهایی که ادعای انقلابی دارند،همچنینی نیروهای سیاسی و نیروهای عزیز دیگر، و همین اندازه به نظرم بس باشد و ان شالله با عنایت امام زمان(عج) تصمیم جدی برای اتحاد بیشتر باشد.

خطیب جمعه گچساران درادامه اظهارکرد:توصیه می کنم خطبه های نماز جمعه را مجبور نکنیم که تریبون نماز جمعه به هرچیزی جواب بدهد، اینکه برخی می گویند منتظرم این جمعه چه می شود. هرچند صحبت هایی می شود و پست هایی در شبکه های اجتماعی منتشر می شود،اما بگذارید جمعه و خطبه نماز جمعه که خطبه اول در بحث خودسازی و عقاید است و خطبه دوم نیز سیاسی است، پس بگذارید این خطاب ما به دشمنان باشد و مجبور نکنید که مسائل جزئی بیان شود.

وی افزود:پیامبر(ص) فرمودند که اگر کسی دعوت به اخلاق ،خودسازی و راه رشد معنوی کند این انسان که دعوت می کند در اجر کسانی که بعدها هم انجام می دهند در اجر آنها هم سهیم است و عکس این موضوع هم صادق است،پس اگر کسی کار انحرافی جلوی مردم باز کند در گناه آنها هم سهیم است.ما اعتراضاتی داشتیم الان هم اعتراض دارم که تریبون نظام جمعه تریبون ولایت و رهبری است و تریبون جناح ، باند و جریانی خاصی هم نیست و بارها هم توصیه کردیم که مردم را منحرف نکنید و مجبور نکنید دختر و پسر بزک کرده مقابل هم قرار بگیرند و این جلسات را تشکیل ندهید،با پول نظام جمهوری اسلامی و اختیارات که مسئولین داشتند رسما جلسه وزر و وبال تشکیل می دادند.

امام جمعه گچساران تصریح کرد:الان هم اعتراض می کنیم و همان حرف را می زنیم،اولا بنای این برنامه را شما گذاشتید طبق این روایت پیامبر(ص) در جرم و گناهش شما شریک هستید و اگر جای دیگری هم مواردی باشد باید بررسی و برخورد بشود پس هردولتی هرکسی و هر مقامی نمی تواند مقابل قرآن و اهل بیت علیهم السلام قرار بگیرد.

حجت الاسلام حجازی گفت: اسب دوانی زن در منظر نامحرم که تهییج می کند و چشم چرانی می شود حرام است،و این دولت و آن دولت هم ندارد متاسفانه بنای بدی گذاشته شد و عزیزان حتما از چنین اقداماتی جلوگیری کنند و امیدواریم کسانی که بنای این موارد را گذاشته اند توبه کنند.

 

 

امام جمعه رفسنجان گفت:

دوچرخه‌سواری بانوان در انظار عموم حرام است

امام جمعه رفسنجان گفت: اگر افسار سگ را به دست دختر و پسر ما دادند برای خدشه‌دار کردن غیرت دینی است و اگر به مسائل مذهبی، نماز و روزه ما حمله کردند دیدند که غیرت دینی جامعه را از بحران‌ها نجات می‌دهد که باید خیلی به هوش باشیم و از سر این قضایا به‌سادگی نگذریم و بگوییم دختر جوان دوست دارد دورچرخه‌سواری کند! خیر، باید هوشیار باشیم و نگذاریم.

دوچرخه‌سواری بانوان در انظار عموم حرام است
 

امام جمعه رفسنجان گفت: اگر افسار سگ را به دست دختر و پسر ما دادند برای خدشه‌دار کردن غیرت دینی است و اگر به مسائل مذهبی، نماز و روزه ما حمله کردند دیدند که غیرت دینی جامعه را از بحران‌ها نجات می‌دهد که باید خیلی به هوش باشیم و از سر این قضایا به‌سادگی نگذریم و بگوییم دختر جوان دوست دارد دورچرخه‌سواری کند! خیر، باید هوشیار باشیم و نگذاریم.

امام جمعه رفسنجان گفت: اگر افسار سگ را به دست دختر و پسر ما دادند برای خدشه‌دار کردن غیرت دینی است و اگر به مسائل مذهبی، نماز و روزه ما حمله کردند دیدند که غیرت دینی جامعه را از بحران‌ها نجات می‌دهد که باید خیلی به هوش باشیم و از سر این قضایا به‌سادگی نگذریم و بگوییم دختر جوان دوست دارد دورچرخه‌سواری کند! خیر، باید هوشیار باشیم و نگذاریم.حجت‌الاسلام اصغر عسکری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص غیرت دینی، اظهار کرد: غیرت دینی عامل نجات کشور در همه حوادث و بحران‌ها بوده است، از قبل از انقلاب تا به امروز هر حضور و پیروزی در هر جا که رقم خورده غیرت انقلابی و دینی مردم جامعه را به حرکت وادار کرده است.

 

امام جمعه رفسنجان عنوان کرد: جمعیت عظیمی از شهدای بسیج داریم که به‌دلیل غیرت دینی خود در صحنه به شهادت رسیدند. دشمنان دنبال این هستند که غیرت دینی را در جامعه کمرنگ کنند، اگر به جایگاه رهبری و ولایت فقیه توهین شود، برای کمرنگ‌کردن غیرت دینی است. اگر مسأله بدحجابی یا بی‌حجابی را در جامعه ترویج می‌کنند یا یک خانم را از سر بی‌دینی و نفهمی تشویق می‌کنند که دوچرخه‌سواری کند، با اینکه دوچرخه‌سواری بانوان در انظار عموم حرام است، دنبال خدشه‌دار کردن غیرت دینی مردم هستند.

 

وی ادامه داد: اگر افسار سگ را به دست دختر و پسر ما در کوچه و خیابان دادند برای خدشه‌دارکردن غیرت دینی است و اگر به مسائل مذهبی، نماز و روزه ما حمله کردند دیدند که غیرت دینی جامعه را از بحران‌ها نجات می‌دهد که باید خیلی به هوش باشیم و از سر این قضایا به‌سادگی نگذریم و بگوییم دختر جوان دوست دارد دوچرخه‌سواری کند! خیر، باید هوشیار باشیم و نگذاریم چنین کاری در جامعه گسترش پیدا کند.

منبع: خبر آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ناشناس ارسالی در

    طالبان به توان 2

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه