ارسال به دیگران پرینت

ترور شهید قاسم سلیمانی

جزئیات جدیدی درباره ترور شهید قاسم سلیمانی آشکار شد

پایگاه عبری «نتسیو نت» جزئیات جدیدی را درباره ترور شهید قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب ایران فاش کرد.

پایگاه عبری «نتسیو نت» جزئیات جدیدی را درباره ترور شهید قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب ایران فاش کرد.

ژنرال قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران روز سوم ژانویه سال ۲۰۲۰ (در ۱۳ دی سال ۹۸ ) در اطراف فرودگاه بغداد به دست آمریکایی‌ها ترور شد. ترور سپهبد سلیمانی به دستور مستقیم «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهور پیشین آمریکا صورت گرفت و واکنش‌های بین‌المللی زیادی را به همراه داشت. حتی چندی پیش نیز برخی از مقامات ارشد دولت ترامپ فاش کردند او احساس می‌کند در ترور سپهبد سلیمانی از سوی رژیم صهیونیستی مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

پایگاه عبری «نتسیو نت» در توضیح جزئیات این عملیات ترور نوشت: در آن زمان سه گروه از نیروهای ویژه آمریکایی در عراق حضور داشتند. آنان از مکان‌های خارج از دید فرودگاه بین المللی بغداد منطقه را زیرنظر داشتند و منتظر قاسم سلیمانی «توانمندترین فرمانده نظامی ایران در آن وقت» بودند. این نیروها لباس کارگران بخش تعمیر و نگهداری را برتن داشتند. تعدادی نیز در ساختمان‌های قدیمی یا خودروهای کنار جاده پنهان شده بودند.

نحوه کمین نیروهای آمریکایی در اطراف فرودگاه بغداد

آن شب هوای بغداد سرد و ابری بود. ضلع جنوب شرقی فرودگاه برای مدت زمان کوتاه به منظور انجام تمرینات نظامی بسته شده بود. سه گروه از تک تیراندازها در فاصله ۶۰۰ تا ۹۰۰ متری منطقه هدف در فرودگاه بغداد مستقر شده بودند. در همین حال یکی از تک تیراندازها تلسکوپی مجهز به دوربین داشت که مستقیما اوضاع را به سفارت آمریکا در بغداد مخابره می‌کرد. فرمانده نیروی دلتا و نیروهای پشتیبانی در آنجا حضور داشتند. همزمان با بر زمین نشستن هواپیمای پرواز دمشق، سه پهپاد آمریکایی در آسمان منطقه به پرواز درآمدند.

ورود سردار سلیمانی به فرودگاه بغداد

زمانی که (شهید) سلیمانی از هواپیما پایین آمد، افسرانی که گفته می شود ک‌ُرد بودند با لباس ماموران انتقال چمدان‌ها ایستاده بودند و باید فورا او را شناسایی می‌کردند. (شهید)سلیمانی وارد فرودگاه بین المللی بغداد شد. سپس در حالی که تک تیرانداز در کمین شان نشسته بود، به یکی از دو خودروی کاروان {اسکورت} سوار شد. سپس دو خودرویی که (شهید)سلیمانی بر یکی از آن‌ها سوار بود، به سمت خیابان خروجی فرودگاه حرکت کردند. در آن زمان سه پهپاد از بالاسر این خودروها رد شد که دو فروند از آن‌ها به موشک‌های هِلفایر «آتش جهنم» مجهز بود. سلاح‌های تک تیرانداز آماده بود، به سمت هدف تنظیم شده بود و او در زمان معین، ترور شد.

پایگاه عبری در پایان این گزارش ضمن اذعان به توانایی سردار شهید قاسم سلیمانی آورده است «تا به این لحظه به رغم گذشت دو سال از ترور (شهید)سلیمانی، هنوز کسی در ایران پیدا نشده است که جای خالی او را پر کند.»

سردار سلیمانی | شهادت سردار سلیمانی | تحریم

ایران ۵۱ نفر از عوامل شهادت سردار سلیمانی را تحریم کرد

وزارت امور خارجه در اجرای قانون «مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» ۵۱ نفر از عوامل شهادت سردار سلیمانی را در فهرست تحریم‌های ایران قرار داد.

ایران ۵۱ نفر از عوامل شهادت سردار سلیمانی را تحریم کرد
 

 وزارت امور خارجه کشورمان در اجرای قانون «مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه»، به ویژه مواد ۴ و ۵ قانون مذکور، علاوه بر تحریم مقامات ارشد دولت پیشین آمریکا نظیر دونالد ترامپ (رئیس جمهور سابق)، مایک پمپئو (وزیر امور خارجه سابق)، جان بولتون (مشاور امنیت ملی سابق)، مارک اسپر (وزیر دفاع سابق)، جینا هاسپل (رئیس سابق سازمان سیا) کریستوفر میلر (سرپرست سابق وزارت دفاع) و استیون منوچین (وزیر سابق خزانه داری) و نیز متیو تالر (سفیر آمریکا در بغداد)، استیو فاگین (معاون پیشین سفارت آمریکا در بغداد) و راب والر (سرکنسول سابق آمریکا در اربیل عراق) که به ترتیب مورخ ۳۰ دی ماه و ۲ آبان ماه ۱۳۹۹ در فهرست تحریمی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفتند، اشخاص ذیل الذکر را به دلیل ایفای نقش در جنایت تروریستی ایالات متحده آمریکا علیه سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان و ترویج تروریسم و نقض حقوق بنیادین بشر، تحت تحریم قرار می‌دهد.

اشخاص مورد اشاره، حسب مورد، در تصمیم‌گیری، برنامه ریزی، سازماندهی، تأمین مالی، پشتیبانی، راهبری یا اجرای اقدام تروریستی فوق مشارکت داشته و یا از طریق حمایت از این جنایت ددمنشانه، تروریسم را که تهدیدی علیه صلح و امنیت بین المللی است، ترویج نموده اند.

 
 

 

 

یادآوری می‌نماید که دولت ایالات متحده آمریکا با اقدام تروریستی خود، به نحو آشکاری تعهدات بین المللی در حوزه مبارزه با تروریسم و تأمین مالی تروریسم به ویژه خودداری از سازماندهی اقدامات تروریستی و نیز تعهد به احترام، صیانت و حفاظت از حقوق بشر را نقض نموده و مرتکب اعمال متخلفانه بین المللی گردیده است.

 

ضمن تاکید مجدد بر مسئولیت بین المللی ایالات متحده آمریکا در قبال اعمال متخلفانه مورد اشاره، یادآور می‌گردد که جمهوری اسلامی ایران در راستای تعهدات بین المللی خود در حوزه حقوق بشر و نیز در مبارزه با تروریسم و تأمین مالی تروریسم، به ویژه مبارزه با تروریسم دولتی ایالات متحده آمریکا و به منظور حفظ صلح و امنیت بین المللی و نیز در چارچوب عمل متقابل، تحریم‌های یادشده را علیه اشخاص فوق اعمال می‌نماید.

 

بدیهی است، اقدام تروریستی آمریکا، خدشه‌ای به عزم جدی و قاطع جمهوری اسلامی ایران در تداوم مسیر پرافتخار سردار شهید سلیمانی در مبارزه با تروریسم و مقابله با گروه‌های تروریستی به ویژه گروه‌های تروریستی مورد حمایت آمریکا، وارد نخواهد ساخت.

با عنایت به موارد فوق و مفاد قانون «مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه»، کلیه نهادهای ذیربط، اقدامات لازم را در اجرای تحریم‌های مندرج در قانون فوق معمول خواهند داشت.

 
 
 
منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • عقیل اسلامی ارسالی در

    من که باور نمیکنم دولت خبیث عراق در به شهدت رساندن سر دار دلها دست نداشته باشه چرا باید دولت عراق امریکا را در کشور خودش هنوز داشته باشه کشوری که 40ساله ما داریم از دست اینها زجر میکشیم بغل گوش مون باشه چرا ایران جدی تر با عراق بر خورد نمیکند کشوری که تا حالا یک ریال غرامت جنگ ما را پرداخت نکرده دشمن ما را در خانه خودش داره از کجا معلوم باز هم از داخل عراق به ما ضربه نزنن پس بهتره ایران بطور جدی تر با عراق برخورد کنه تا این اجانب را از مملکت خودش بیرون کنه

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه