خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

رژیم‌های گیاهخواری

وضعیت کودکانی که از رژیم‌های گیاهخواری پیروی می‌کنند چگونه است +تصاویر

اوایل این هفته پس از این که یک کاربر تیک تاک ویدیویی از خود را در کنار نوزاد ۷ ماهه‌اش منتشر و اعلام کرد که قصد دارد دخترش را با گیاهخواری بزرگ کند، موجی از خشم عمومی علیه این تصمیم منتشر شد.

اوایل این هفته پس از این که یک کاربر تیک تاک ویدیویی از خود را در کنار نوزاد ۷ ماهه‌اش منتشر و اعلام کرد که قصد دارد دخترش را با گیاهخواری بزرگ کند، موجی از خشم عمومی علیه این تصمیم منتشر شد.

این مادر که در تیک تاک فعال است، بیش از ۱۴۰۰۰ فالوور دارد و در تمام هفته اخیر، پس از اعلام تصمیم خود، آماج حمله کاربران قرار گرفته است. برای مثال یکی از کاربران منتقد گفت: «[نوزادان]در رژیم غذایی خود به گوشت نیاز دارند.  این مطلقاً هیچ ربطی به بهترین‌ها [برای کودک شما]ندارد، نکته این است که شما خودخواه هستید. "

گیاهخواری نوزادان:سلامت یا خیانت؟!

در پاسخ، این مادر که رز نام دارد، با چندین کلیپ تند و تیز،   به تحقیرکنندگان رژیم غذایی کودک گیاهخوارش پاسخ داد. او گفت:" به خوبی از فرزندم مراقبت می‌شود،  خوشحال و سالم است.  این تمام چیزی است که در هشتگ #VeganBaby مهم است.» رز در توضیح ویدیوی اخیر خود از درخواست‌های آنلاین سازمان‌های خدمات حفاظت از کودکان برای گرفتن حق حضانت کودکش، انتقاد کرد.

رز، ۲۵ ساله، به نیویورک پست گفت: "من عاشق حیوانات هستم و موافق نیستم که از آن‌ها برای اهداف خود استفاده کنیم. " او ادعا می‌کند که  تمام مواد مغذی حیاتی خود را از رژیم روزانه میوه ها، سبزیجات، لوبیا و دانه‌ها دریافت می‌کند.  

رز، یک مادر خانه دار و سازنده محتوای ویدیویی از نیوکاسل است و در انگلیس زندگی می‌کند. او به مطالعه‌ای استناد می‌کند که در لهستان انجام شد و در مجله آمریکایی تغذیه بالینی در ژوئن ۲۰۲۱ منتشر شد. اما این مطالعه، چندان واضح نیست.  در حالی که محققان دریافتند که "کودکانی که از رژیم‌های گیاهخواری استفاده می‌کنند،  مشخصات قلبی عروقی سالم تری دارند و چربی بدنی کمتری نسبت به همسالان همه چیزخوار خود دارند، آن‌ها همچنین در معرض خطر بیشتری از مشکلات سلامتی هستند که بر رشد، محتوای مواد معدنی استخوان و وضعیت ریز مغذی‌ها تاثیر می‌گذارد. "

گیاهخواری نوزادان:سلامت یا خیانت؟!

این مطالعه ادامه می‌دهد که کودکانی که از رژیم‌های گیاهخواری پیروی می‌کنند به طور متوسط ​​۳ سانتی متر کوتاه‌تر از همسالان خود هستند، ۴ تا ۶ درصد محتوای معدنی استخوان کمتری دارند و بیش از سه برابر بیشتر از همه چیزخواران در معرض کمبود ویتامین B-۱۲ هستند.  در همان زمان، آن‌ها همچنین ۲۵ درصد سطوح پایین‌تری از لیپوپروتئین‌های با چگالی کم (شکل ناسالم کلسترول) و سطوح پایین‌تری چربی بدن  مواجهند.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه