ارسال به دیگران پرینت

وزیر کشور تشریح کرد

برداشته شدن محدودیتهای سفر با کشورهای همسایه | اعلام نحوه بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها

وزیر کشور نحوه برداشته شدن محدودیت سفر با کشورهای همسایه و همچنین بازگشایی مدارس را تشریح کرد.

 احمد وحیدی در پایان جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در تشریح مصوبات این جلسه گفت: بررسی محدودیتهای موجود با کشورهای مختلف در جلسه امروز مورد بررسی قرار گفت که محدودیت با کشورهای همسایه به حالت قبل برگشته شد به شکلی که با داشتن تستهای پی سی آر منفی، افراد می توانند وارد کشور شوند به این ترتیب محدودیت با کشورهای همسایه حذف شد.

وی افزود: برخی کشورها که از طریق مرز هوایی وارد کشور می شدند و بیماری در آن کنترل شده نیز محدودیتهایشان برداشته شده، اما محدودیتهای کشورهای اروپایی، فرانسه و انگلیس همچنان برقرار است و سایر کشورها نیز محدودیتهایشان در حال بررسی است. البته کشورهایی که رشد سویه امیکرون در آنها روی بدهد ممکن است محدودیتهایشان اضافه شود.

وی تاکید کرد: تردد در مرزهای زمینی تنها با رعایت پروتکلهای بهداشتی، تزریق واکسن و داشتن تست پی سی آر منفی امکان پذیر  است و گزارشهای جلسه امروز از ارزیابی مرزها نشان داد که رعایت موارد  باید بیشتر شود.

وزیر کشور در خصوص موضوع بازگشایی مدارس نیز گفت: درصد بالایی از دانش آموزان مدارس دز اول و دوم واکسن را دریافت کردند؛ لذا مانعی برای بازگشایی آنها وجود ندارد و همانطور که پیشتر تصمیم گرفته شده به صورت قاطع باید بازگشایی مدارس انجام شود. همچنین برای کلاسهای دانشگاه ها نیز منعی برای برگزاری کلاسها وجود ندارد؛ البته باید کار با رعایت پروتکلهای بهداشتی انجام شود.

به گفته وی، بی تردید باید بحث بازگشایی در وزارت علوم به ویژه در سطوح تکمیلی و همچنین برای برقراری رساله ها و پایان نامه ها انجام شود. دلیلی برای غیرحضوری رساله ها و پایان نامه ها وجود ندارد.

هنوز نیازی برای تزریق واکسن به افراد  زیر ۱۲ سال مشخص نشده

وزیر کشور تاکید کرد: هنوز نیازی برای تزریق واکسن به افراد  زیر ۱۲ سال مشخص نشده و سازمان جهانی بهداشت نیز توصیه ای در این زمینه ندارد البته موضوع در وزارت بهداشت نیز در حال بررسی است؛ اما تاکنون ضرورت تزریق واکسن به افراد زیر ۱۲ سال مشخص نشده است لذا بازگشایی مدارس ابتدایی نیز منعی ندارد.

وی در خصوص اعمال هوشمند محدودیتها نیز گفت: در حال حاضر واردمرحله چهارم محدودیتهای هوشمند شده ایم و مقرر شده هر هفته یک فاز به اجرای محدودیتها اضافه شود ناقضان اجرای این طرح در فاز اول در وزارت خانه ها و ادارات بود که باید این نکته رعایت می شد که حتما واکسن می زدند و در غیر این صورت اجازه ورود  به آنها داده نمی شد و برای آنها مرخصی بدون حقوق اعمال می شد در فاز بعدی نیز حمل و نقل درون و برون شهری مد نظر قرار گرفت که رانندگانی که واکسن نزده بودند برای آنها پیامک ارسال شد اگر در طول زمان مشخص برای این کار اقدام نکنند برابر قانون خدماتی که قبلا به آن اشتغال داشتند نمی توانند ادامه دهند.

وزیر کشور:

تلاشمان این است محدودیت کرونایی جدیدی در کشور اعمال نشود

وزیر کشور گفت: تلاشمان این است محدودیت های جدید کرونایی در کشور اعمال نشود، اما همه چیز مشروط به رفتار مردم است.

تلاشمان این است محدودیت کرونایی جدیدی در کشور اعمال نشود
 

احمد وحیدی امروز(20 دی) در کرمانشاه در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت کرونایی کشور و اعمال محدودیت های جدید کرونایی گفت: متاسفانه با آمدن سویه امیکرون به کشور نگران اوج گیری دوباره کرونا هستیم. البته امیدواریم با رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم گرفتار موج جدیدی نشویم.

وزیر کشور تصریح کرد: تلاش ما این است که محدودیت های جدیدی اعمال نشود، اما همه چیز مشروط به رفتار مردم و میزان رعایت پروتکل های بهداشتی است.

 

وحیدی گفت: اگر مردم پروتکل ها را رعایت کرده و ماسک بزنند و نسبت به تزریق واکسن اهتمام داشته باشند، احتمال وقوع پیک ششم کاهش یافته و محدودیت جدیدی اعمال نمی شود.

 

به گزارش ایسنا، وزیر کشور در ادامه با تاکید بر لزوم آبادانی و رونق مرزهای استان کرمانشاه گفت: برای اینکه مردم کرمانشاه از مواهب مرز منتفع شوند باید آبادانی مرزها در دستور کار قرار گیرد.

 

وی افزود: علاوه بر این معیشت مرزنشینان باید مورد تاکید و توجه باشد و تمام پایانه های مرزی باید فعال شوند.

 

وحیدی با اشاره به وجود پنج مرز رسمی در استان کرمانشاه، گفت: کرمانشاه زیرساخت های خوبی برای تبادلات مرزی با عراق دارد و باید این زیرساخت ها تقویت و از آنها بهره برداری شود.

وزیر کشور گفت: کرمانشاه یکی از معابر  اصلی در بحث تردد زوار کربلا است و باید از این فرصت ها استفاده شود تا برکات مرز در زندگی مردم بیاید. 

 

وی افزود: در این زمینه برنامه هایی طراحی شده که باید با قدرت دنبال شود.

وحیدی در ادامه در خصوص جداسازی بخشی از سومار استان کرمانشاه و الحاق آن به استان ایلام گفت: چنین چیزی صحیح نیست و هیچ تغییری بین مرزهای بین استانی ایجاد نمی شود.

 

وزیر کشور در ادامه در خصوص بکارگیری نیروهای جوان و انقلابی در دولت سیزدهم گفت: جوانان موتور اصلی حرکت در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی بودند و قطعا در گام دوم انقلاب هم محور خواهند بود.

وی تاکید کرد: کشور امروز باید با اتکا به همین جوانان جلو برود و یکی از اولویت های اصلی استانداران هم بکارگیری همین جوانان است.

 

وحیدی تاکید کرد: باید با بکارگیری جوانان انقلابی زمینه حرکت جهادی کشور به سمت پیشرفت و توسعه هر چه بیشتر فراهم شود.

وزیر کشور در خصوص اینکه چرا امیری مقدم پیش از انتصاب به عنوان استاندار کرمانشاه به تازگی در سمت دیگری -مدیرکل امور اتباع وزارت کشور- منصوب شده بود نیز گفت: ایشان به تازگی در یک سمت دیگر بکارگیری شدند که با توجه به اصرار مردم استان بر بومی بودن استاندار، ایشان را انتخاب کردیم.

 

وی افزود: البته آقای امیری مقدم از قبل هم جزو گزینه های تصدی استانداری کرمانشاه بودند و سوابق و تجارب ایشان از قبل لحاظ شده بود.

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه