ارسال به دیگران پرینت

هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است

با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (۱۸ دی‌ماه) برای گروه‌های حساس ناسالم است. با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت شنبه ( ۱۸ دی ماه) و حاکمیت جو آرام غلظت آلاینده‌ها افزایش خواهد یافت و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

 با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (۱۸ دی‌ماه) برای گروه‌های حساس ناسالم است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبح امروز (۱۸ دی ماه) با توجه به عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها از ساعات گذشته همچنین با آغاز تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده می‌شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. تداوم سکون جو در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد.

با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت شنبه ( ۱۸ دی ماه) و حاکمیت جو آرام غلظت آلاینده‌ها افزایش خواهد یافت و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

با افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز یکشنبه (۱۹ دی ماه) تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد، اگرچه افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت آلاینده‌ها و در نتیجه کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد می‌شود.

کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. همچنین با برقراری شرایط پایدار جو و عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی یکشنبه ( ۱۹ دی ماه) و نیز با افزایش ترافیک، بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۳۳ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۳۶ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس است.

 
 

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه