ارسال به دیگران پرینت

حادثه تلخ تروریستی سردار قاسم سلیمانی

اظهارات نماینده ایرلندی پارلمان اروپادرباره سردار سلیمانی

کلیر دالی نماینده ایرلندی پارلمان اروپا در پیامی توئیتری به مناسبت شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس تاکید کرد که مبارزات قهرمانانه آنها علیه تروریسم هرگز فراموش نخواهد شد.

کلیر دالی نماینده ایرلندی پارلمان اروپا در پیامی توئیتری به مناسبت شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس تاکید کرد که مبارزات قهرمانانه آنها علیه تروریسم هرگز فراموش نخواهد شد.

 

دالی در این پیام توئیتری خود نوشت: به‌ یاد سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس که دو سال پیش در چنین روزی توسط آمریکا به طور غیرقانونی ترور شدند.

نماینده ایرلندی در ادامه با هشتگ قهرمان ضد تروریسم افزود: مبارزات قهرمانانه آنها علیه تروریسم هرگز فراموش نخواهد شد. میراث آنها پیروز خواهد شد.

ساعت یک و ۲۰ دقیقه بامداد تاریخ ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ پهپادهای رژیم تروریستی آمریکا در فرودگاه بغداد ماشین حامل سردار حاج قاسم سلیمانی را به دستور ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا مورد هدف قرار دادند.

در این حادثه تلخ تروریستی سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، شهیدان سردار سرتیپ پاسدار حسین پورجعفری (جعفری نیا)، سرهنگ پاسدار شهرود مظفری نیا، سرگرد پاسدار هادی طارمی و سروان پاسدار وحید زمانی نیا همراهان ایرانی سردار و جمال جعفر محمد علی آل إبراهیم مشهور به ابومهدی المهندس جانشین فرمانده حشدالشعبی عراق، سامر عبدالله، داماد شهید عماد مغنیه، محمد رضا جابری، مسوول تشریفات الحشد الشعبی، حسن عبدالهادی، محمد الشیبانی، حیدر علی و محمدرضا کاظم از نیروهای حشدالشعبی عراق مبارزان و مدافعان حرم و محور مقاومت به شهادت رسیدند.

 

 

کاخ سفید: حملات اخیر در عراق و سوریه ممکن است به مذاکرات وین یا سالگرد حمله به [سردار]سلیمانی مربوط باشند

«جنیفر ساکی»، سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روز پنجشنبه گفت واشنگتن در حال ارزیابی حملات انجام‌شده به پایگاه‌های آمریکایی در عراق و سوریه است و هنوز نمی‌تواند این حملات را به گروه خاصی منتسب بکند.او گفت: ما به طور مشخص نمی‌توانیم بگوییم چه کسی مسبب این حملات بوده و به چه دلیلی این حملات افزایش پیدا کرده‌اند. کاملاً ممکن است که آنها به مذاکرات در وین یا سالگرد حمله به [سردار] سلیمانی مربوط باشند.

کاخ سفید: حملات اخیر در عراق و سوریه ممکن است به مذاکرات وین یا سالگرد حمله به [سردار]سلیمانی مربوط باشند
 

«جنیفر ساکی»، سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روز پنجشنبه گفت واشنگتن در حال ارزیابی حملات انجام‌شده به پایگاه‌های آمریکایی در عراق و سوریه است و هنوز نمی‌تواند این حملات را به گروه خاصی منتسب بکند.

سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره افزایش حملات به پایگاه‌های آمریکا در عراق و سوریه گفت: «ما در اینجا به صورت رسمی، این حملات را به گروه یا گروه‌هایی خاص که ممکن است مسئول باشند منتسب نکرده‌ایم. در این زمینه، هیچ اطلاعات جدیدی نداریم.»

 

وی با اشاره به اظهارات سخنگوی پنتاگون در روز گذشته ادامه داد: «همکارم جان کربی از وزارت دفاع از این تریبون روز گذشته گفت که این نوع حمله‌ها بسیار مشابه حملاتی هستند که در ماه‌های گذشته شاهد آن بوده‌ایم و روند آنها رو به افزایش است.»

 

سخنگوی کاخ سفید در ادامه با متهم کردن «شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران»-به زعم او- به دست داشتن در این حملات گفت: «اما درباره اینکه [حملات اخیر] به طور مشخص توسط کدام گروه یا گروه‌هایی انجام شده، ما در این مقطع هنوز تا آن حد جزئیات نداریم.»

 

سخنگوی کاخ سفید در ادامه گفت نمی‌تواند برای این مسئله این حملات با چه نیت و قصدی انجام می‌شوند نیز نمی‌تواند دلیل بیاورد، اما ممکن است آنها به دومین سالگرد ترور سردار سلیمانی یا مذاکرات وین مربوط باشند.

 

او گفت: «ما به طور مشخص نمی‌توانیم بگوییم چه کسی مسبب این حملات بوده و به چه دلیلی این حملات افزایش پیدا کرده‌اند. کاملاً ممکن است که آنها به مذاکرات در وین یا سالگرد حمله به [سردار] سلیمانی مربوط باشند. اما باز هم می‌گویم، در حال حاضر ما در حال ارزیابی مسئله انتساب این حملات و اهداف آنها هستیم. بنابراین در حال حاضر تحلیل بیشتری در اختیار نداریم.»

شامگاه چهارشنبه گروه موسوم به «قاصم الجبارین» حمله به پایگاه هوایی «عین الاسد» در غرب عراق که ساعاتی قبل‌تر اتفاق افتاده بود را به عهده گرفته بود.

منبع: صدای ایرانی
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه