ارسال به دیگران پرینت

طالبان | زنان افغان | نقض حقوق زنان

طالبان استفاده زنان از حمام‌های عمومی را ممنوع کرد

زنان در شمال غرب شهر هرات گفته اند که برخی از این حمام‌ها در حال حاضر پلمپ شده است.

زنان در شمال غرب شهر هرات گفته اند که برخی از این حمام‌ها در حال حاضر پلمپ شده است.

طالبان در تازه‌ترین اقدام خود استفاده زنان افغان از حمام‌های عمومی ویژه آن‌ها در شمال این کشور را ممنوع کرد.

این تصمیم باعث عصبانیت زنان و سازمان‌های فعال در زمینه حقوق زنان شده است.

برخی از زنان افغان گفته اند که این اقدام نمونه دیگری از نقض حقوق زنان محسوب می‌شود و ابراز نگرانی کرده اند که چنین ممنوعیتی در دیگر مناطق این کشور نیز اعمال شود.

زنان در شمال غرب شهر هرات گفته اند که برخی از این حمام‌ها در حال حاضر پلمپ شده است.

سردار محمد حیدری از شاحه منطقه‌ای وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان گفته است که زنان از ورود به حمام‌های عمومی در دو ولایت بلغ و هرات منع خواهند شد.

با این حال یک رهبر دیگر طالبان به گاردین گفته است که از این اقدام حمایت نمی‌کند و سران طالبان باید روی مشکلات بزرگتر تمرکز کنند.

 

طالبان:

اختلاط زن و مرد در یک مکان ممنوع است!

وزارت امر به معروف طالبان: از "اختلاط زن و مرد در یک مکان" باید جلوگیری شود.

اختلاط زن و مرد در یک مکان ممنوع است!
 

وزارت امر به معروف طالبان گزارش‌ها مبنی بر منع‌کردن زنان در هرات از رفتن به کافه‌ها را رد کرده و گفته است تنها از "اختلاط زن و مرد در یک مکان" باید جلوگیری شود.

به گزارش بی بی سی،‌ سخنگوی این وزارت همچنین از ماموران این وزارت خواسته تلفن‌های همراه مردم را بررسی نکنند و وارد حریم خصوصی افراد نشوند.

 

اخیرا ویدیو‌هایی از بررسی تلفن‌های موبایل مردم از سوی ماموران گشت طالبان و مجازات مردان در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود که با واکنش‌های زیادی از سوی کاربران افغان و شهروندان کشور‌های دیگر مواجه شده است.

 

برخی از این کاربران استدلال می‌کنند که "شریعت اسلامی از مداخله در امور خصوصی مردم شدیدا منع کرده است، اما حاکمیت طالبان به خاطر سرکوب مردم از این حربه استفاده می‌کند".

 

در روز‌های اخیر گزارش‌هایی از افزایش سختگیری‌ها و اعمال دستور‌های تازه از سوی وزارت امر به معروف طالبان در ولایت‌های مختلف منتشر شده. علاوه بر اعمال محدویت بر زنان از مرد‌ها هم خواسته شده که ریش بگذارند، در وقت نماز در مساجد حاضر باشند و از گوش دادن به موسیقی پرهیز کنند.

منبع: فرارو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ناشناس ارسالی در

    خب حمام نروند.توی مسیرطالبان می بینندودلشان میخواد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه