ارسال به دیگران پرینت

رئیس جمهور آمریکا

تنها مقصر حادثه حمله به کنگره | وقایعی که در ۶ ژانویه سال گذشته رخ داد

رئیس جمهور فعلی آمریکا قصد دارد در نخستین سالگرد حمله به کنگره، از مستأجر قبلی کاخ سفید به عنوان تنها مقصر این حادثه یاد کند.

رئیس جمهور فعلی آمریکا قصد دارد در نخستین سالگرد حمله به کنگره، از مستأجر قبلی کاخ سفید به عنوان تنها مقصر این حادثه یاد کند.

به گزارش رویترز، کاخ سفید می‌گوید جو بایدن رئیس جمهور آمریکا قصد دارد امروز در نخستین سالگرد حادثه ۶ ژانویه، از دونالد ترامپ که پیش از وی زمام امور در این کشور را به عهده داشت، به عنوان تنها مسئول حمله مرگبار به ساختمان کنگره آمریکا یاد کند.

یک سال پیش، در تاریخ ۶ ژانویه ۲۰۲۱ (۱۷ دی ۹۹)، درحالیکه مراسم رسمی تائید پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در جریان بود، طرفداران ترامپ با حمله به ساختمان کنگره، تلاش کردند تا مانع از تحویل قدرت به جانشین وی شوند.

این اقدام بی سابقه به نماد پوشالی بودن ادعای دموکراسی در آمریکا و نشانه افول قدرت این کشور در سطح جهانی تبدیل شده است.

در حال حاضر، کمیته رسیدگی به حادثه ۶ ژانویه، مشغول تحقیق و محاکمه عاملان این حادثه است.

انتظار می‌رود که امروز، بایدن و «کاملا هریس» معاون وی، هر دو درباره وقایعی که در ۶ ژانویه سال گذشته رخ داد، سخنرانی کنند. این در حالی است که آنها تا امروز از اظهارنظر مستقیم درباره نقش ترامپ در این ماجرا خودداری کرده بودند.

گفته می‌شود که ترامپ با پافشاری بر ادعای خود مبنی بر تقلب در انتخابات ۲۰۲۰، طرفدارانش را برای حمله به ساختمان قوه مقننه آمریکا تحریک کرده است.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ج+م ارسالی در

    سلام :جهان در صلح آرامش برای فرزندان آینده جهان باطبیعتی سالم شاید بهتر 🙏 🌎 ☀️

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه