خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

آمریکا:

آمریکا شهروند خود را به بهانه تجارت با ایران جریمه کرد

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا یک شهروند این کشور را به بهانه خرید "کلینکر سیمان" از یک شرکت ایرانی و فروش آن در کشور ثالث، ۱۳۳ هزار دلار جریمه کرد. این دفتر ادعا کرده است این فرد آمریکایی مجموعا چهار پرداخت از این شرکت دریافت کرده و ۱۳۳ هزار و ۸۶۰ دلار به حساب شخصی او واریز شده است.

 دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا یک شهروند این کشور را به بهانه خرید "کلینکر سیمان" از یک شرکت ایرانی و فروش آن در کشور ثالث، ۱۳۳ هزار دلار جریمه کرد.

آمریکا که برای پیشبرد اهداف سیاسی خود همواره از ابزارهای قهرآمیز یکجانبه همچون تحریم ها بهره می برد، به رغم ادعای در پیش گرفتن رویکرد دیپلماسی در قبال ایران، همچنان سیاست های شکست خورده فشار حداکثری را دنبال می کند.

دفتر کنترل دارایی های خارجی(اوفک) وزارت خزانه داری آمریکا در ماه مه ۲۰۱۹ چارچوب برنامه پیروی از تحریم ها را منتشر و اعلام کرده است که قصد دارد تعقیب قضایی افرادی که تحریم ها را نقض می کنند، افزایش دهد.

اوفک تاکنون علیه دو نفر به بهانه نقض تحریم های آمریکا پرونده تشکیل داده است و هفته گذشته سومین پرونده خود را علیه یک فرد دیگر به بهانه نقض تحریم ها ی ضد ایرانی تشکیل داد.

بر اساس اعلام دفتر کنترل دارایی های وزارت خزانه داری آمریکا، آخرین مورد شامل معاملات ممنوعه با ایران در رابطه با تجارت کلینکر سیمان است.

وزارت خزانه داری آمریکا مدعی شد که شهروند آمریکا طی ماه های فوریه و مارس ۲۰۱۶، چهار پرداخت از سوی یک شرکت کلینکر سیمان با منشاء ایرانی را در آمریکا پذیرفته است. این شخص از طرف شرکت ایرانی پول دریافت کرده و کلینکر سیمان ایرانی را به شرکت دیگری جهت استفاده در پروژه ای در کشور ثالث فروخته است.

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا ادعا کرده است این فرد آمریکایی مجموعا چهار پرداخت از این شرکت دریافت کرده و ۱۳۳ هزار و ۸۶۰ دلار به حساب شخصی او واریز شده است.

بر اساس ادعای وزارت خزانه داری، این فرد همچنین با کمک یکی از اعضای خانواده خود که در این شرکت سیمان مشغول به کار بوده، فروش سیمان به کشور ثالث را فراهم کرده است.

مقامات دولت بایدن بارها به شکست سیاست فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی ایران اذعان کرده اند اما در عمل از همان سیاست ها پیروی می کنند چرا که تحریم در سیاست آمریکا همواره بعنوان ابزاری برای به پیش بردن اهداف یکجانبه گرایانه آن بوده است.

مقامات آمریکایی همزمان با برگزاری مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ نیز با فضاسازی های رسانه ای و تبلیغاتی به رغم نقض برجام و کارشکنی های خود، سعی در مقصرسازی و انداختن توپ در زمین ایران داشته اند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در دولت بایدن پس از ماه‌ها بازبینی در نظام تحریم‌ها، با انتشار گزارشی نشان داد که همچون اسلاف خود تحریم را ابزاری می‌داند برای پیشبرد آنچه منافع ملی آمریکا نامیده، و به دنبال مدرنیزه کردن آن است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خزانه‌داری آمریکا ۲۶ مهر ماه توصیه‌هایی را برای بهسازی کاربست تحریم‌های اقتصادی و تبدیل آن به یک ابزار مؤثرتر در سیاست خارجی این کشور منتشر کرد.

تارنمای نشریه هیل چندی پیش گزارش داد، اعمال تحریم علیه افراد و کشورهای دیگر به عنوان ابزار سیاست خارجی آمریکا طی ۲دهه گذشته ۱۰ برابر شده است.

براساس آمار ارائه شده نشریه هیل، تحریم‌هایی که وزارت خزانه داری آمریکا طی ۳۷ برنامه جداگانه علیه افراد و کشورها اعمال کرده از ۹۱۲ تحریم در سال ۲۰۰۰ به ۹ هزار و ۴۲۱ تحریم در سال ۲۰۲۱ رسیده است.

براساس این گزارش، این آمار تنها در مورد تحریم‌های اعمال شده از طرف وزارت خزانه داری آمریکا است و هیچ ارتباطی با تحریم‌های دیگر نهادهای دولت آمریکا مانند وزارت امورخارجه، وزارت بازرگانی و وزارت دادگستری و امنیت ملی ندارد.

طبق قوانین آمریکا، علاوه بر وزارت خزانه داری، وزارت امورخارجه این کشور می‌تواند از یک سازمان خارجی به عنوان یک گروه تروریستی نام ببرد یا در گزارش های سالانه حقوق بشری خود از یک دولت به عنوان حامی دولت تروریسم نام ببرد و زمینه را برای تحریم‌های مختلف فراهم کند.

 

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه