خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

بزرگ‌ترین منتقد قالیباف چرا در انتخابات شورای شهر پنجم ثبت ‌نام نکرد؟

درحالی ثبت‌نام برای انتخابات پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا به پایان رسید که در تهران یک غایب بزرگ در روزهای ثبت‌نام وجود دارد؛ رحمت‌اله حافظی، بزرگترین منتقد محمدباقر قالیباف، شهردار ۱۲ ساله تهران.

۵۵آنلاین :

میزان درگیری او با مدیریت شهری تا حدی بود که قالیباف در سخنرانی‌هایی با کنایه‌های بعضا مستقیم به تندی پاسخ او را داد. اما حافظی همچنان منتقد ماند.

او در آخرین گفتگویش با خبرآنلاین درباره نظارت شورا بر شهرداری و ترکیب منتقدان مدیریت شهری گفت: «این ترکیب و تعداد در موضوعات مختلف متفاوت است. تیمی که همه جا ایستاده‌اند و منتقد هستند حدودا ۷ نفر هستند و در موضوعات مختلف بین ۵ تا ۷ نفر متغیر است؛ یعنی کمتر از یک چهارم اعضا. این‌ها افرادی هستند که نقادانه ایستاده‌اند و در زمان رای گیری و تصویت تخلفات شهرداری این ۷ نفر رای نمی‌دهند ولی بقیه رای مثبت می‌دهند و همه چیز تمام می‌شود.

حافظی گفت: علت اصلی اینکه بجای دو جریان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی، دو جریان حامی و نقاد مدیریت شهری حاکم می‌شود، این بحث‌هاست (لابی‌های اقتصادی)؛ عده‌ای پیمانکاری دارند، عده‌ای مراوده دارند و ... عده‌ای هم انگشت‌شمار در طیف منتقد شهردار هستند که وارد فضاهای مالی نشده‌اند

او ادامه داد: در سوی دیگر اصولگرایان تندرویی هستند که خودشان را موظف می‌دانند کورکورانه از شهردار حمایت کنند، چون که شهردار مدعی اصولگرایی است. از او در هر صورت حمایت می‌کنند و چشمشان را روی انحرافات و تخلفات می‌بندند.

حافظی اما پس از منتفی شدن تحقیق و تحفص از شهرداری تهران، در یادداشتی تند و تیز نوشت: «متاسفانه مبارزه با فساد اگر رنگ و بوی جناحی و سیاسی به خود بگیرد، اولین ضربه را با افزایش بی‌اعتمادی مردم به کارگزاران نظام خواهیم خورد. این مجلس حتی اگر دغدغه‌های سیاسی و جناحی می داشت، کاش برای نشان دادن پاکدستی شهردار تهران بعنوان همفکر سیاسی خود، به این تفحص رای می‌داد تا درعرصه آزمون و سنجش، اثبات شود که تخلف و فساد در بدنه شهرداری تهران رخنه نکرده است. اگر رسالتی از رای شما مردم برای برخورد با فساد، هر چند اندک تا آخرین روز کار شورای شهر تهران نبود، همین امروز استعفا می‌دادم تا بار سنگین انجام وظیفه با دستان بسته، اینگونه اینجانب را در برابر رهبری و شما مردم، شرمنده نسازد.»

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

نظرسنجی

آیا شما در انتخابات مجلس شرکت می کنید ؟
نتیجه نظرسنجی