ارسال به دیگران پرینت

حسین امیرعبداللهیان :

رایزنی تلفنی امیرعبداللهیان با «اسماعیل هنیه»

حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران در گفتگوی تلفنی با اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس، ضمن تبریک 34امین سالروز تاسیس این جنبش، بر ادامه حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از ملت و مقاومت فلسطین تاکید کرد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران تلفنی با اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس گفتگو کرد.

جنبش حماس طی بیانیه‌ای اعلام کرد که امیرعبداللهیان شامگاه روز سه شنبه در گفتگوی تلفنی با هنیه 34امین سالروز تاسیس جنبش حماس را به وی تبریک گفت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین ،امیرعبداللهیان در این گفت وگوی تلفنی تصریح کرد که حماس از جمله جنبش‌های پیشگام در عرصه مقاومت برای آزادسازی فلسطین است و نقش بارزی در تحقق اهداف ملت فلسطین و دست‌یابی این ملت به حقوق ثابت خود دارد.

وی بر ادامه حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از ملت و مقاومت فلسطین تا آزادسازی قدس و فلسطین تاکید کرد.

وزیر  امور خارجه ایران همچنین تروریستی خواندن حماس از سوی انگلیس را محکوم کرد و آن را اقدامی سیاسی و غیرانسانی علیه ملت فلسطین در سالروز صدور وعده شوم بالفور دانست.

 

 اسماعیل هنیه نیز ضمن تشکر از امیرعبداللهیان به خاطر این تماس تلفنی، تاکید کرد که حماس از اولین روز تاسیس در مسیر پیشبرد مقاومت قدم برداشته و رکنی اساسی برای بازپس‌گیری حقوق ملت فلسطین بوده است.

 

هنیه از جمهوری اسلامی ایران به خاطر حمایت همیشگی از ملت و مقاومت فلسطین تقدیر و تشکر کرد.

اسماعیل هنیه، سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به امارات را محکوم کرد و خواستار صرف نظر این کشور در عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی شد.

وی همچنین موضع ایران در قبال تروریستی خواندن حماس توسط انگلیس را هم ستود و از دیپلماسی ایران در مقابله با چنین اقدام ظالمانه‌ای تمجید کرد.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه